Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Исплата на породилно,родителски додаток ...

Ре: Исплата на породилно,родителски додаток ... 29 Мај 2013 06:44 #239965

 • orange 75
 • orange 75's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
 • Карма: 0
zdravo na site!

ve molam za odgovor- dali resenieto za porodilno licno go podignavte od fzom ili vi dojde po posta i po kolku vreme od zapocnuvanje na porodilnoto.

za onie koi veke zemaat porodilno- kolku vi kratat vo odnos na platata, pretpostavuvam toa se nekoi bankarski trosoci i slicni odbitoci.

fala!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Исплата на породилно,родителски додаток ... 30 Мај 2013 07:47 #240007

 • Ppanika
 • Ppanika's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 365
 • Thank you received: 113
 • Карма: 0
Mene mi stasa po poshta posle 6 meseci. Inaku racunat nekoj prosek po rabotni saati od poslednite 12 plati nesto taka im e.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Исплата на породилно,родителски додаток ... 30 Мај 2013 11:40 #240027

 • orange 75
 • orange 75's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
 • Карма: 0
Blagodaram za odgovorot!

cuv deka e prosek od 12 mesecni plati... no sepak, dali ste zabelezale deka ima nekoi odbitoci- verojatno nekoi bankarski trosoci pri isplatata?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Исплата на породилно,родителски додаток ... 15 Јун 2013 19:17 #241476

 • mamiii
 • mamiii's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 56
 • Thank you received: 20
 • Карма: 2
Resenieto po posta , ne se mseta prosek od vkupna plata za posledni 6 ili 12 meseci tuku po osnovica od raboten saat vo firmata ( barem kaj mene vaka ).
The administrator has disabled public write access.

Ре: Исплата на породилно,родителски додаток ... 30 Јул 2013 10:30 #242588

 • DanielaXyz
 • DanielaXyz's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 18
 • Карма: 0
Здраво, би сакала да поставам две прашања.

1. Дали платата што ќе ми стига за време на породилното, уствари стига? Правеве муабет сега со една жена и ми вика снаа и не зела 5 плати :( Касни ли, колку касни?

2. Јас сум сега влезена во 7ми месец. Породилното ќе треба да ми почне од негде средина на септември, така нешто. Е сега прашањето ми е што се треба јас да направам за да уствари коректно заминам на породилно? Треба ли да се поднесат некои документи? Од кога се почнува оваа процедура?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Исплата на породилно,родителски додаток ... 31 Јул 2013 01:13 #242594

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
DanielaXyz poveli link do temata so informacii za otvoranje i isplata na porodilnoto boleduvanje
Породилно боледување
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Исплата на породилно,родителски додаток ... 26 Авг 2013 09:05 #243181

 • maja87ss
 • maja87ss's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
 • Карма: 0
Девојки ме интересира дали има некоја од вас земено боледување за јуни месец, бидејќи јас се водам како патолошка бременост и сеуште ми немаат исплатено средтсва за јуни месец, а досега се одеше редовно.Поздрав
The administrator has disabled public write access.

Ре: Исплата на породилно,родителски додаток ... 03 Сеп 2013 05:40 #243454

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Ако се породам Јануари ќе имам 6 месеци работен стаж, ако не...никому ништо :)
Туку ме интересира, колку е надоместокот нели за тие 9 месеци, ми зависи од платата или е фиксен за сите?

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Исплата на породилно,родителски додаток ... 20 Сеп 2013 11:06 #244126

 • Ppanika
 • Ppanika's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 365
 • Thank you received: 113
 • Карма: 0
Мамички ме интересира дали пуштија пари за јуни месец,кај мене уште нема. Да не ме заборавија.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Исплата на породилно,родителски додаток ... 20 Сеп 2013 13:18 #244133

 • AWAO
 • AWAO's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 664
 • Thank you received: 449
 • Карма: 10
Ppanika wrote:
Мамички ме интересира дали пуштија пари за јуни месец,кај мене уште нема. Да не ме заборавија.
Минатата недела се слушнав со колешката која е на породилно, ми рече дека има земено пари за ЈУЛИ
The administrator has disabled public write access.

Ре: Исплата на породилно,родителски додаток ... 08 Окт 2013 09:15 #244640

 • Gabi*
 • Gabi*'s Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 63
 • Thank you received: 55
 • Карма: 9
Mamicki vi prefrlile li pari za mesec AVGUST
The administrator has disabled public write access.

Ре: Исплата на породилно,родителски додаток ... 07 Ное 2013 05:35 #245437

 • Kokormanova
 • Kokormanova's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 27
 • Thank you received: 15
 • Карма: 0
Родилното боледување се исплаќа со еден месец доцнење. Сега треба да земете за Септември ако почнале редовно да даваат. Редовната прва исплата зависи од тоа колку ажурно фирмата ги доставила документите за родилно боледување. Ако касни со каснење тера. Инаку родилното го исплаќаат после пензиите :)
А редовноста на исплатата зависи и од редовноста на исплаќање на придонесите од работа. Ако од работа доцнат придонеси, не даваат родилно и така магичен круг. Ама ај од лично искуство за утеха после кога ќе тргнете на работа некој месец и плата и родилно, кој е како вас :nanana:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Исплата на породилно,родителски додаток ... 27 Ное 2013 08:11 #246318

 • DanielaXyz
 • DanielaXyz's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 18
 • Карма: 0
Од каде треба да се подигне платата за време на породилно отсуство? Од завод или од банката од кај што земам плата?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Исплата на породилно,родителски додаток ... 27 Ное 2013 08:50 #246319

 • AWAO
 • AWAO's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 664
 • Thank you received: 449
 • Карма: 10
На тρансаκциона сметκа го исплаќаат, во банκата ќе си го подигаш
The administrator has disabled public write access.

Ре: Исплата на породилно,родителски додаток ... 27 Ное 2013 08:56 #246320

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Бидејќи придонесите сама си ги плаќам, ме интересра: кога ќе почне трудничкото, придонесите пак си ги плаќам?

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Исплата на породилно,родителски додаток ... 27 Ное 2013 17:05 #246342

 • AWAO
 • AWAO's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 664
 • Thank you received: 449
 • Карма: 10
Не, ФЗО ти ги плаќа
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Ре: Исплата на породилно,родителски додаток ... 01 Сеп 2014 19:08 #252177

 • mami29*
 • mami29*'s Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 7
 • Thank you received: 2
 • Карма: 0
Мамички земавте ли породилно за јули?
Ex. mami29
The administrator has disabled public write access.

Ре: Исплата на породилно,родителски додаток ... 02 Сеп 2014 10:21 #252184

 • winnie the pooh
 • winnie the pooh's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 305
 • Thank you received: 63
 • Карма: 2
Jas zemav,minatata nedela
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mami29*

Најново на форумот

 • No posts to display.