Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Надомест за трето дете

Ре: Надомест за трето дете 28 Мај 2014 13:31 #250963

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Мајки !!!
Сите под хитно да одите во Вашите центри за социјална грижа- каде ги носевте документите, да подигнете потврда од Центарот.
Таа потврда потоа треба да се однесе во Вашата банка ( само Комерцијална и Охридска неможе) .
Парите би требало да стигнат кон крајот на следниот месец наеднаш за сите месеци ( мислам за 5 месеци).
Решенијата не беа готови,ми кажаа дека ќе бидат готови следниот месец.
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
Последна промена: 28 Мај 2014 13:33 by zence.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mmilena2

Ре: Надомест за трето дете 29 Мај 2014 06:24 #250969

 • mmilena2
 • mmilena2's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 9
 • Карма: 0
Roditeli,jas mislam deka ova sto se slucuva so isplatata na sredstvata za roditelski dodatok za treto dete e zagrizuvachki...Znachi ova so potvrdite i resenijata sto ni go davaat kako izgovor,se prikazni za mali dehcinja...jas mojot socijalen broj go dobiv vednas po podnesuvanjeto na baranjeto za obnova na dokumentite,duri go odnesov i vo banka,i seuste ne mi se isplateni sredstvata...a minatata godina pa me isplatija pred da mi stigne reshenieto...ova e vekje preterano
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 29 Мај 2014 09:24 #250974

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Јас вчера прв пат слушнав за потврдите, се јавив на телефон да прашам за исплата и ми рекоа да одам да земам потврда. Ова се однесува за општина Кисела Вода.
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 29 Мај 2014 19:40 #250984

 • mmilena2
 • mmilena2's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 9
 • Карма: 0
Majki!!! :) Poglednete sto najdov barajkji odgovor na prasanjeto vo vrska so docnenjevo na isplatata na sredsttvata za roditelski dodatok( za treto dete)...na nekoja stranica GOV...neznam koja,kade se postavuvaat prasanja i se dobivaat odgovori...nekoj prasuva:

POCITUVANI, KE VE MOLAM DA MI ODGOVORITE KOGA KE IMA ISPLATA ZA TRETO DETE DALI TOA KE SE IZVRSI KON KRAJOT NA MESECOT MAJ BIDEJKI NA SMETKA PROVERUVAM TAKA KAZANO SEKOJ DEN SEUSTE NEMA ZNACI PRASANJEVO GO POSTAVIVAM NA 23 05 2014 ZNACI DO DENESKA NEMA NISTO INAKU BREJCETO MI E PREDADENO I E POVRZANO KAKO STO TREBA ISTO TAKA I RESENIETO ZA PRODOLZUVANJE NA RODITELSKI DODATOK KE VE MOLAM DA MI ODGOVORITE KOGA KE ZEMEME NAJDOCNA PARI VI BLAGODARAM SE NADEVAM KE DOBIJAM BRZ ODGOVOR

Pocituvana, vo konteks na postavenoto prasawe so narednata isplata koja ke bide vo mesec juni, za mesec maj. Proverete vo centarot ili dostavete ni Vasi podatoci i za koj centar se raboti za da proverime, moze da ni se javite i na telefon o2 3106 248.So pocit
Последна промена: 30 Мај 2014 06:26 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 30 Мај 2014 04:37 #250991

 • AWAO
 • AWAO's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 664
 • Thank you received: 449
 • Карма: 10
Многу сте нестρпливи, па избоρи беа, се потρошија паρите, чеκајте малκу да се пρисобеρат :kez:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 30 Мај 2014 06:27 #250994

 • aleksandra1977
 • aleksandra1977's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 10
 • Карма: 0
Dali nekoj voopsto ima dobieno? :igra:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 30 Мај 2014 15:05 #251002

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Еве извадок од денешен Слободен Печат slobodenpecat.mk/Home/Details/3288
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 16 Јун 2014 08:51 #251184

 • AnaPetra
 • AnaPetra's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 3
 • Карма: 0
Навистина, луѓе, што се случува со надоместот за трето дете? Ќе го добиеме ли некогаш или да заборавиме дека постои? :strk: :strkm: :strkz: :chilpil:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 17 Јун 2014 04:23 #251192

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Ке чекаме до крај на овој месец, а ако нема стварно незнам што треба понатака.
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 17 Јун 2014 11:50 #251196

 • aleksandra1977
 • aleksandra1977's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 10
 • Карма: 0
:zid: :zid: :zid:zence wrote:
Ке чекаме до крај на овој месец, а ако нема стварно незнам што треба понатака.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 18 Јун 2014 01:04 #251201

 • Беба
 • Беба's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
vcera popladne imaa prefrleno proverete si gi transakciskite
:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 18 Јун 2014 06:19 #251202

 • AnaPetra
 • AnaPetra's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 3
 • Карма: 0
Se raduvam za site sto dobile, :hi5: jas se uste nemam, :neznam: ne znam kade da se obratam dali ima nekoj problem. Vo socijalno velat, nemaat vreme da proverat, a na tel broj sto e pogore daden, samo odlagaat proverka (javete se za dve nedeli) :(Беба wrote:
vcera popladne imaa prefrleno proverete si gi transakciskite
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 18 Јун 2014 07:53 #251204

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
I kaj mene ima uplata na transakciska za 5 meseci , okolu 41000 denari
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 19 Јун 2014 16:17 #251219

 • AWAO
 • AWAO's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 664
 • Thank you received: 449
 • Карма: 10
Мене во саботата ми стигна ρешението по пошта. Во втоρниκот отидов во социјално да ја земам потвρдата за повρзување со банκа. Се зачудија што не сум ја добила по пошта пρед ρешението. Ρеκоа деκа за јуни е доцна, да очеκувам κρајот на јули паρи за 6 месеци. Ете, κој не добил досега, совет баρем да си побаρате од социјално потвρда за повρзување за да ве исплатат веднаш по изρаботκата на ρешението
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 17 Јул 2014 15:41 #251451

 • aleksandra1977
 • aleksandra1977's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 10
 • Карма: 0
:majsi2: Мене ми рекоа дека овој месец ќе ми било исплатено. Почна ли со исплата месецов? Веќе не знам како ги испливуваме месециве :gnjuri:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 17 Јул 2014 16:02 #251452

 • mmilena2
 • mmilena2's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 9
 • Карма: 0
Jas imam da prasam nesto vo vrska so isplatata za roditelski dodatok za treto dete: Nemam zemeno nitu za eden mesec od ovaa 2014 godina(Januar,Februar,Mart,April,Maj,Juni,eve sega i Juli),imate li informacija dali voopsto kje dobiijam pari ovoj mesec i koga ? :(
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 17 Јул 2014 16:23 #251453

 • aleksandra1977
 • aleksandra1977's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 10
 • Карма: 0
Ke zememe...
Последна промена: 17 Јул 2014 16:27 by aleksandra1977.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 20 Јул 2014 00:42 #251471

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
na 18.07. imam priliv za 06 mesec :hi5:
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
Последна промена: 20 Јул 2014 00:44 by zence.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 20 Јул 2014 06:46 #251472

 • aleksandra1977
 • aleksandra1977's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 10
 • Карма: 0
I jas, konecno zemav za 6 meseci :hi5: :music: :jeee:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 07 Сеп 2014 17:58 #252317

 • AWAO
 • AWAO's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 664
 • Thank you received: 449
 • Карма: 10
Во август ми префрлија само за јули. Кога ги прашав дали згрешиле нешто ми рекоа: Не, овојпат на сите им префрливме само по еден месец, заостанатите за јануари-јуни неможеме да ви кажеме кога ќе се исплатат!!?
Изгледа ќе чекаме да се продаде некоја обврзница :blink:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 25 Сеп 2014 12:37 #252557

 • ЕлиНН
 • ЕлиНН's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 1
 • Карма: 0
Мајки, каде се поднесува барање за надомест за трето дете по првпат за Општина Центар? Благодарам
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 23 Дек 2014 20:37 #253276

 • aleksandra1977
 • aleksandra1977's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 10
 • Карма: 0
Во социјално кај пролече, бараките после ДОС, а пред нова железничка
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 15 Јан 2015 15:36 #253426

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
Женски, дали знаете од кога - до кога се поднесуваат документи за надомест за трето дете за оваа год? Што треба и каде се доставуваат документите. Дали е исто како лани или има некои измени?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 16 Јан 2015 00:42 #253428

 • AWAO
 • AWAO's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 664
 • Thank you received: 449
 • Карма: 10
sole wrote:
Женски, дали знаете од кога - до кога се поднесуваат документи за надомест за трето дете за оваа год? Што треба и каде се доставуваат документите. Дали е исто како лани или има некои измени?
Нема измени во документацијата( за продолжување). Треба да се пополни образецот и изјавите што ги даваат од таму и дополнително се што треба е потврда од суд дека не ти е одземено родителското право( таа што ја плаќавме околу 350 ден и се вади за 15 мин). За рок не прашав, но мислам дека за секоја година е исто, 31 март.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: sole

Ре: Надомест за трето дете 29 Јан 2015 01:25 #253553

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Рокот е до 31 март. А дали некој извадил потврда од суд? Иста е постапката како лани? Молба и копија од лична карта и уплатница на 320 денари ( провизија 35 денари).
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.