Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Надомест за трето дете

Ре: Re: Надомест за трето дете 29 Окт 2013 04:32 #245178

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Mene vcera postarot mi donese, mislam za septemvri deka e nadomestot.
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Re: Надомест за трето дете 29 Окт 2013 05:53 #245181

 • aleksandra1977
 • aleksandra1977's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 10
 • Карма: 0
Zosto postarot? Ne odi preku transakciona?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Re: Надомест за трето дете 29 Окт 2013 12:43 #245194

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Мене од секогаш поштар ми носи, јас сум во Општина Кисела Вода, само ми кажуваат од оваа година можеби ќе почнеме на трансакцијата.
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 10 Јан 2014 14:55 #247847

 • Sneze
 • Sneze's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 315
 • Thank you received: 52
 • Карма: 4
ЗДр. Друштво да ве прашам дали некој поднел документи за додаток за трето дете или пак знае кои документи требаат за продолжување на додатокот? Бев во социјално како и секоја година дојдете после 20 ЈАнуари незнаеме кои документи требаат, а бев и во општина нели да се извади документот за тоа дека децата не ми се одземени како и секоја година и ми викаат дека веќе тоа не се вадело во социјално туку во самата општина по ново и плус требало документ од суд 2 за општина центар на шалтер 24 за да се добие истиот документ и да се плати 480 ден на уплатница . Имате ли некакво познавање за овие новини??????? :zid: :hug:
Последна промена: 10 Јан 2014 14:56 by Sneze.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 20 Јан 2014 05:30 #248074

 • Sneze
 • Sneze's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 315
 • Thank you received: 52
 • Карма: 4
Zdr. Nikoj ne znae :neznam: i ne podnel za centar dokumenti :nokti:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 21 Јан 2014 19:12 #248118

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Јас сум од Кисела Вода , земав обрасци од социјално сега се во Охис, не треба потврда од меѓуградски центар за социјални работи туку потврда од суд. Планирам утре да одам.
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Sneze

Ре: Надомест за трето дете 23 Јан 2014 15:40 #248188

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Еве пак јас, денес бев во суд 2- на Бит Пазар. Треба да се уплати 320 денари+35 ден банкарска провизија, фотокопија од лична карта и молба рачно напишана. Одиш прво на шалтер 1 -Архива да ти удрат печат на молбата, па на шалтер 25 веднаш рачно ти ја пишуваат потврдата и толку.
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Sneze

Ре: Надомест за трето дете 03 Мар 2014 10:27 #249032

 • zane
 • zane's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
 • Карма: 0
Ke ve molam mamimicki , dali ste go dobile dodatokot za treto deto za mesec januari 2014,obicno do 28 stignuvaat, sega nema nisto. Vi blagodaram
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 03 Мар 2014 18:25 #249040

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Jas ne sum dobila, a podnese dokumenti za prodolzuvanje na dodatokot?
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 03 Мар 2014 19:00 #249041

 • zane
 • zane's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
 • Карма: 0
Dokumenti za prodolzuvanje????? Ne sum podnela.
A treba li?? Ne znaev
Vi blagodaram
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 04 Мар 2014 05:23 #249044

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
Dokumenti za prodolzuvanje se podnesuvaat sekoja god. Rokot za podnesuvanje dokumenti za ovaa god e do 31.03. Poradi postapkata za prodolzuvanje, nadomestokot za januar, februar i mart ke docni. Ke se isplati posle 31.03 za trite prethodni meseci naednas.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: zence

Ре: Надомест за трето дете 28 Мар 2014 08:53 #249513

 • Sneze
 • Sneze's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 315
 • Thank you received: 52
 • Карма: 4
Добро бре друштво има ли некој добиено решение или да не прашам пари до сега ????? :hello:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 28 Мар 2014 09:43 #249516

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
Nema seuste nisto, a i kako sto znam rokot za podnesuvanje dokumenti e do 31/03/14 i do togas nema da ima nisto.Posle toa moze da ocekuvame
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 28 Мар 2014 19:43 #249521

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
И јас мислам така, а за решение мене ми рекоа покасно ќе биле готови на лето
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 31 Мар 2014 04:04 #249539

 • Sneze
 • Sneze's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 315
 • Thank you received: 52
 • Карма: 4
Незам што е работава, до сега земав секогаш во март , до 20 ти ни биле и решенија а и пари за 3 месеци сега нешто многу каснат затоа прашувам. :zid: :nokti: :pukam: :bes: :neznam:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 01 Апр 2014 04:56 #249572

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Јас досега секогаш на крај на март ги поднесував документите, и после во мај наеднаш добивав пари за 2 или 3 месеца. Ако добро се секавам лани некој мамички се пофалија дека добивале пари без прекин иако не добиле решенија.
А оваа година :neznam: .
Ај која прва ке добие ќе се пофали и ќе части во пролетно кафанче :cmok:
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Sneze

Ре: Надомест за трето дете 10 Апр 2014 00:53 #249717

 • Sneze
 • Sneze's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 315
 • Thank you received: 52
 • Карма: 4
Друштво , има некој да се фали да добил пари ???? :hello:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 10 Апр 2014 04:35 #249723

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
kaj mene seuste nema nisto
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Sneze

Ре: Надомест за трето дете 10 Апр 2014 12:04 #249750

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
uste nema ni kaj mene.
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Sneze

Ре: Надомест за трето дете 29 Апр 2014 09:28 #250371

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Сега се јавив во Социјално Кисела Вода, ми рекоа првин дека најверојатно касно сум ги поднела документите за обнова, а кога и одговорив дека на 28 јануари сум поднела, ми кажано дека ги внесувале предметите во компјутер и да се стрпам уште една недела .
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 29 Апр 2014 09:39 #250373

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
и кај мене нема уште ништо. не сум се јавила никаде да се распрашам. ајде ќе чекам до наредната недела , па ќе видиме. До сега требасе 100 пати да дадат пари. Барем лани ова време веќе имавме земено.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: zence

Ре: Надомест за трето дете 30 Апр 2014 06:14 #250397

 • AWAO
 • AWAO's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 664
 • Thank you received: 449
 • Карма: 10
Баш вчера носев потврда за вакцина, па прашав. Ми рекоа дека кaко ги обработуваат предметите, така ги пуштаат. Треба да ни стигне решението со потврдa по пошта, па со таа потврда да ја поврземе сметката во банка (така нешто беше) и да ни ги исплатат на трансакциска. Е сега кога.... кога ќе стигнеме на ред :)
Последна промена: 30 Апр 2014 06:14 by AWAO.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: zence, sole

Ре: Надомест за трето дете 05 Мај 2014 07:37 #250511

 • aleksandra1977
 • aleksandra1977's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 10
 • Карма: 0
:hello: dobil li nekoj od januari 2014 pa navamu nadomest? Koga prasav, mi rekoa gi obrabotuvame podatocite, pa po red :zid:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 12 Мај 2014 18:24 #250712

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Вистина во петокот добиле пари мајките од општина Центар?
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 19 Мај 2014 08:20 #250822

 • aleksandra1977
 • aleksandra1977's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 10
 • Карма: 0
:nono: jas ne
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.