Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Надомест за трето дете

Ре: Надомест за трето дете 11 Мај 2015 18:49 #254282

 • bubale23
 • bubale23's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Vnimavaj sto posakuvas, moze da ti se ispolni! *
 • Теми: 225
 • Thank you received: 60
 • Карма: 2
Дали имате сознанија дали ние новозабременетите ќе бидеме опфатени со овој закон? Фала
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 13 Мај 2015 11:30 #254306

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Колку што знам законот уште важи, одкако ке се породиш имаш рок од 3 месеци да поднесеш документи. Сега само треба да одиш на редовни контроли затоа што ја бараат мајчината книшка мислам.

Да искористам да прашам дали некој примил пари за 2015 год, јас досега воопшто немам примено :uaa:
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
Последна промена: 13 Мај 2015 11:31 by zence.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bubale23

Ре: Надомест за трето дете 23 Јун 2015 11:09 #254765

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Primiv pari za 5 meseci odednas :jupi:
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 18 Фев 2016 12:22 #255244

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Има ли некој измени во постапката за обновување на правото за родителски додаток? Уште ли тераат исто со пополнување на обрасци, фотокопија од вакцини и потврда од Суд?
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 09 Мај 2016 09:16 #255326

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Дали примате надомест за 2016 г? Јас нисто не сум примила за оваа година ни пари ни решение , можеби дека документите ги однесов при крај на рокот.
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надомест за трето дете 29 Јун 2016 08:04 #255352

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Вчера примив пари за 5 месеци. :jupi:
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.