Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Антиперспиранти и доење

Антиперспиранти и доење 01 Окт 2010 01:26 #56868

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Дали користите средства против потење додека доите?

Сум читала статии дека истите би требало да се избегнуваат во периодот додека доите. Но истото е многу тешко да се постигне особено во летниот период.

Јас последнава година користам кристален камен, бидејќи е ефикасен, без мирис. Ми тврдеа дека може да се употребува без проблем и додека дојам. Дали е така е дискутабилно
The administrator has disabled public write access.

Ре: Антиперспиранти и доење 15 Окт 2010 02:46 #61445

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Кога бев на преглед за дојките кај д- р Крцковски, ми рече антиперспиранти и слични средства кои спречуваат потење, никако. може само фелче азура, за под мишки. наводно можеле да направат голем проблем кај градите.
Па така ја би рекла да се избегнува (водејќи се од неговиот совет)
Мене за оваа цел многу ми помага кристалниот камен кој го нарачувам од РСИ. Не спречува потење, туку ги уништува бактериите и спречува непријатна миризба.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Антиперспиранти и доење 11 Фев 2013 14:54 #232267

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
JAs se mackam so stik reksona, sprej ne sum prsnala seuste, nekako mislam deka prejako e za bebus - mirisot, a vtoro i deka e stetno
The administrator has disabled public write access.

Ре: Антиперспиранти и доење 13 Фев 2013 05:02 #232383

 • темјанушка
 • темјанушка's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 314
 • Thank you received: 197
 • Карма: 0
Dodeka bev na porodilno, nisto nemam koristeno. Samo znam deka nonstop se miev, zasto od hormonite nionstop se potev. E koga trgnav na rabota, bidejki uste doev, morav da stavam antiperspirant. Ama koga ke se vratev odma se tusirav, pa bebinjava ne mirisaa nikavi hemikalii.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Антиперспиранти и доење 13 Фев 2013 05:16 #232387

 • Cize
 • Cize's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Mama_i_Martin undercover
 • Теми: 773
 • Thank you received: 742
 • Карма: 12
Јас не правам разлика меѓу стик, ролл-он, спреј. Ниту едно од нив не сум ставала додека сум доела, а и инаку сум многу умерена. Ионака првата година бевме многу често дома, па и се тушираш два пати на ден, не ни имав потреба да ставам.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Антиперспиранти и доење 13 Фев 2013 06:04 #232403

 • Ppanika
 • Ppanika's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 365
 • Thank you received: 113
 • Карма: 0
И јас не користам ништо. Некако ми е шубе. Којзнае какви не хемии има во нив и колку се штетни за бебушот. И онака скоро цело време сме сами дома, ако се испотам се туширам или ако бебчо е буден мм не е дома, и неможам одма под туш се бришам со влажна пелена за привремено да не му корнам на пот и мењам алишта.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.