Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Месечева диета

Ре: Месечева диета 26 Сеп 2011 04:53 #155683

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
More ja ne za karanje, za tepanje sum togash :laugh: pochi, zabushavaj, pochi zabushavaj so UN dietata :laugh: Nemam izgovor..za tepanje sum :kamsik: Ama ovaa ke ja izdrzam, ednash ja izdrzav bez nikakov problem..ubavo ke mi dojde, vo sekoj sluchaj :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 26 Сеп 2011 05:24 #155700

 • Mirka
 • Mirka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1447
 • Thank you received: 553
 • Карма: 6
Aj da si prasam vo rok na tie 24 casa sto moze da se pie voda , sok ili apsolutno nisto
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 26 Сеп 2011 05:30 #155704

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Mirka, moze voda, caj, kafe tursko - seto toa nezasladeno.


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 26 Сеп 2011 07:01 #155756

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Уф белким ќе успеам овој пат. :blink:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 26 Сеп 2011 08:20 #155772

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Ja sum utre na zabar u 19h, neznam dali da odam nejadena, da ne pripadnam tamu :poimnemam:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 27 Сеп 2011 06:52 #155960

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Кој не јадел нека јаде. Оти се ближи времето на еднодневен пост. :P
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 27 Сеп 2011 07:42 #155993

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
 • Карма: 28
Ви се придружувам
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 27 Сеп 2011 07:47 #155996

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
ajde zaedno sme posilni. ;)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, biljann

Ре: Месечева диета 27 Сеп 2011 07:48 #155997

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Ајде и јас ќе ве дружам, таман ми се погоди времево, се најадов како прасе и имам сега резерви до утре до 13.00 :laugh: Се надевам нема да паднам во искушение :zelen:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: biljann, macika

Ре: Месечева диета 27 Сеп 2011 10:19 #156030

 • Mirka
 • Mirka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1447
 • Thank you received: 553
 • Карма: 6
Seaga doagam od kafana nisto od mesecevata dieta , bevme od rabota izlezeni slavevme zdravje nareden pat:muahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 27 Сеп 2011 17:21 #156097

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Kako e decki? Se izdrzuva li?
Ja uste vcera se pismaniv, ne mi se idese na zabar gladna :unsure:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 27 Сеп 2011 17:57 #156106

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
 • Карма: 28
Srce junacko ne izdrza-jadev praska :sram: :sram2: :sram: :sram2: :zid: Se tesam deka ova mi e prv obid a mi ide da si puknam (ne oti me najde praskata)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 28 Сеп 2011 01:43 #156118

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Mene mi e tret obid i nisto. Jadev dinja sega sabajlevo. :unsure:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 28 Сеп 2011 05:12 #156153

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Леле ич не сте солидарни :kamsik: :kamsik: Јас на каква трпеза одолеав вчера аааххх. Сега чекам 13.09 и да си каснам од тоа што си тргнав на страна :zelen:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: biljann

Ре: Месечева диета 28 Сеп 2011 06:04 #156167

 • nate76
 • nate76's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 351
 • Карма: 15
Tuuuu be decki kako ne procitav porano , se nesto zakasnuvam so ovaa vasava meseceva posto mene da mi reces 2 dena samo na voda da bidam i na kafe nali :sram2: ke izdrzam nemam gajle , bas sakav da vidam efekt ama nesto kasno palam :P

p.s Nikako da simnam barem uste dve kila , na tolku oslabnato veke 2 meseci ni gram pomalce
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 28 Сеп 2011 06:34 #156176

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Aaaa Nate, ovoj pat na vreme bevte izvesteni - den odnapred :P


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 18 Апр 2012 03:18 #194990

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
После празничново преждерување, добро ќе ми дојде една детоксикација!
Во април млада месечина е на 21.04 во 9:19 часот.
До сега не сум издржала, сега некако имам желба и плус саботава ми е работна, па нема да отварам по фрижидер дома :)

Календар за цела 2012 има овде.
Има ли кандидати за друштво?


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 18 Апр 2012 04:57 #195004

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Јас еднаш ја пробав оваа месечева диета и тоа ми се погоди вечерта на роденден во Балканика да одам и мушки издржав цела вечер само на чај :zelen: Ама резултати :ne: ни грам помалку :poimnemam:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 09 Јан 2013 07:22 #229119

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
eve koj e zasegnat , moze ke mu bide od korist :music:
kalendar za meseceva dieta
od Crnobelo
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Sani

Ре: Месечева диета 09 Јан 2013 08:10 #229128

 • Dilberta
 • Dilberta's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 514
 • Thank you received: 722
 • Карма: 0
Јас околу два месеци ја терам и баш ми е ок. Тоа што пишува за 24часа се губат до 3кг е sci-fi но тоа не ни очекувам, а и да е така не е здраво. Јас ќе сум задоволна за неколку месеци да симнам 3-4кг ... ама да ја задржам таа килажа. Инаку не ми е порблем инстант да ослабнам, но многу тешко останувам на симнатата килажа. Си сакам благо и баш ми е малтретиража кога подолго време си го ускратувам.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 07 Јун 2013 04:51 #240801

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
ke gladuvame utre?
od 6 popladne do nedela isto vreme :ajde:
tesko ke bide ama ke se pomacime
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.