Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Месечева диета

Ре: Месечева диета 01 Јул 2011 13:47 #143924

 • Elijana
 • Elijana's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1717
 • Thank you received: 350
 • Карма: 12
Ноне ни јас вода онака чиста неможам да ја пијам, затоа цедам еден лимон во цело шише со вода (шише од 1и пол до 2 литри вода)и вака ми е убава за пиење инаку нема шниси толкава количина само чиста вода да испијам.


Среќата е единствена работа која се множи кога се дели :-)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 01 Јул 2011 13:52 #143927

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Aјде жени аирлија тргнуваме. Убаво си доручкував па здравје утре ова време пак. ;)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 01 Јул 2011 19:11 #144029

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
Една моја комшивка ја држеше ова диета и тоа за 1 година, ослабе цели 16 кг и не ги врати назад тоа беше пред 4 години. Јас оддамна се спремав да ја пробам.
И тоа жената е едно 52 години-премногу начитана и има големо познавање од астрологијата. Е сега бидејки незнае да користи интернет или несака таа податоците за млада месечина и сл ги земаше од едно списание се вика АСТРО ОКО, малку повеке за езотерија има внатре 1 или 2 пати гоимам разлистано. Мислам дека и кај нас сеуште може да се најде.
Многу е битно влијанието на месечината.
Еве еден пример кој не е баш многу нов, за истиот знам од пред 3-4 години, но кај нас како начин на производство на некја култура не го користат.
Сите знаеме дека органското производтво е најдобро, но во светот постои уште едно производство(точно називот не му го памтам) тоа одгледување на земјоделски производи е баш сврзано со месечината.
Во определен дел и во зависност од каде и каква е месечината се врши садење, обработка, заштита и берба на целокупното производство.
Моментално производите се 100 пати поскапи од органските.
Или малку Ви помогнав или ве збркав. Ни јас не верував ама МЕСЕЧИНАТА е посебна.:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 01 Јул 2011 19:16 #144031

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
I'm in too ;) Aj pa da vidime shto chudo mesechinava ke izvede za mene :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 01 Јул 2011 23:09 #144050

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Јас не издржав. :( Проблем синојка сум спиена само еден саат. Сабајле тоа што јадев уште повеќе ми го разрани желудникот. Јас обично не доручувам и ако не јадам одсабајле можам долго да издржам без јадење. Ама кога се вратив денес од работав во 16:00 почна да ме гризе желудникот и се исплашив и каснав. Оти утре сум пак цел ден на работа. Ајде жени Вас ви посакувам да бидете поуспешни од мене. ;)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 02 Јул 2011 00:43 #144052

 • Elijana
 • Elijana's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1717
 • Thank you received: 350
 • Карма: 12
Мацика ете и јас да се пријавам.Не издржав, односно ја згрешив :sram2: Бев излезена и окако си каснав ми текна дека сум на диетава :tupco: , така да среќно на останатите.


Среќата е единствена работа која се множи кога се дели :-)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 06 Јул 2011 02:05 #144094

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
еве да се пријавам дека јас издржав ама не осетив некоја промена, немав вага да се измерам после, пред бев 58 кг. Е сега бев пред менструација и дали тоа ми влијаеше не знам, подуена бев можеби од тоа, битно издржав и саботата во 11ч се частив со една шопска. Инаку немав некоја голема промена, како што рече Клаудија мислам, дека се прочистила добро, се ми беше најнормално.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 30 Јул 2011 02:50 #146413

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Значи ...минатиот пат кога пишав дека ќе ја држам диетава...издржав својски и симнав 2 кг. :jupi: Денес пак ја држам (пак е млада месечина) и почнувам во 20:40. Ако уште некој ме дружи, нека му е со лесно :love:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 30 Јул 2011 10:18 #146467

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Море не е лошо јас да ти се придружам.:fijuk:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 30 Јул 2011 10:45 #146469

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Ajde i jas! Ama ko sto e utre nedela, cel den doma, neznam kako ke se izdrzi... :poimnemam:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 30 Јул 2011 11:39 #146471

 • Elijana
 • Elijana's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1717
 • Thank you received: 350
 • Карма: 12
Еве ме и мене ;) ;) Ве дружам дефинитивно и без грешки се надевам :laugh:


Среќата е единствена работа која се множи кога се дели :-)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 31 Јул 2011 10:10 #146516

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Како иде друштво? Еве уште неколку часа и гордо ќе речам - По вторпат ја издржав Месечевава диета :laugh: Одлично ми оди засега (се надевам така ќе остане уште овие неколку часа до крајот), па дури ништо не ми се ни јаде :skok: Анбеливбл :zelen: Со среќа на сите диеталки :guskanje:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 31 Јул 2011 13:17 #146531

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Sakav uste vcera pred da pocnam da pisam deka nisto od ovoj obid i taka i bidna!
Ovie moive organizirale skara deneska, pa mevce, pa lepcinja na skara, kafence, kolaci... :)))
Kaj sum ja za dieta :tupco:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: Месечева диета 31 Јул 2011 15:30 #146541

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Маматобе...ај повеќе среќа другиот пат..ако се решиш да ја држиш диетава :hug: А јас друштво издржаааааааааааав :skok: :skok: :skok: Појма неам колку симнав...ама ми беше важно да ја издржам, и бидна :love: Сега малку јадев, ама галиба :emm: очекував повеќе да ми се јаде...Мама миаааааааа...Можеби ова е крај на мојот период на бишкање, а? :aleluja: :aleluja:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 01 Авг 2011 03:10 #146575

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Bravo Ananda :jupi:

Ova neka ti bide motiv za ponataka! Koga ke vidis - se e vo glavata, pa i zelbata za jadenje :)


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Месечева диета 01 Авг 2011 06:50 #146606

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2792
 • Thank you received: 645
 • Карма: 26
koga e nareden den za nejadenje ?
i jas da si ja probam srekata :laugh:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 01 Авг 2011 10:09 #146646

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Jas ne izdrzav pak :angry:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 01 Авг 2011 10:16 #146648

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
macika, mamatobe...ne dajte da se trevozite..Naredniot pat ke bide, veruvam. Inaku, delfin76..na prvata stranica od temava twins fino napishala datumi i vreminja...i dala opshirno objasnuvanje za koga/kako/shto...pa chitni go toa se i vidi samata...dali ke ja drzish dietava samo za vreme na mlada i polna i mesechina...ili ednash nedelno. Jas ke ja drzam i na 6.08...so Gospod napred. :aleluja:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 01 Авг 2011 11:44 #146657

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2792
 • Thank you received: 645
 • Карма: 26
tnx Ananda
pa na
прва четвртина -06.08.2011-13:08
i jas ke ve druzam :da:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 05 Авг 2011 07:51 #147121

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
само да Ве потсетам бидејки утре е 6.08.2011 , во 13.08часот..

СРЕКНО
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Ре: Месечева диета 26 Сеп 2011 02:40 #155638

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Postetnik za detoksikacija :)

млада месечина -27.09.2011-13:09


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 26 Сеп 2011 03:27 #155648

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
i do koga trebase da ne se jade. :unsure:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 26 Сеп 2011 03:29 #155650

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Pa 24h, znaci do 13:09 naredniot den.

Znaci utre obilen dorucek, pa do zadutre do 13h - nisto :)


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika

Ре: Месечева диета 26 Сеп 2011 04:22 #155664

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
mamatobe wrote:
Postetnik za detoksikacija :)

млада месечина -27.09.2011-13:09

I'm in B)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Месечева диета 26 Сеп 2011 04:47 #155679

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
I ja se mislam ama Majsi ke me kara :zelen:
Vo UN-kata vodeniot den e na sekoj 28-den, a mene ovoj bas ne mi se uklapa u taa matematika.

Ke vidam utre na koja noga ke stanam, pa ke odlucam

:guskanje:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3