Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Диета 24 дена

Ре: Диета 24 дена 18 Мај 2012 16:01 #199303

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Еве и јас сум тука од понеделникот, денес успешен 5-ти ден. Е сега јас таа верзија што ја најдов е 3,4 и 5 от ден е риба, па после пилешко, па телешко. До сега за 5 дена имам симнато 2 кг и многу сум среќна. Знам дека брзо се враќаат ама итно ми е, за на две три свадби :) после се враќам кај унките
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Диета 24 дена 19 Мај 2012 01:23 #199331

 • Sunset
 • Sunset's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 247
 • Thank you received: 77
 • Карма: 2
Mama Ane kakva e tvojata verzija,ista samo denovite so meso razlicni?Mozes li da ja napises ako ne ti e tesko?Jas simnav 2,5 kila dosega,pocnav so 77 sega imam 74.5 :jupi:Notes:
Последна промена: 19 Мај 2012 01:24 by Sunset.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane

Ре: Диета 24 дена 19 Мај 2012 03:12 #199343

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Бидејќи форумов не работеше а јас незнаев како точно идат деновите, на интернет ја најдов оваа верзија:

1 ден кесичка макарони со сирење
2 ден шоља варен ориз, сирење
3,4,5 ден риба со свежа салата
6,7,8 ден пилешки стек, свежа салата
9,10,11 ден свински или телешки стек со свежа салата
12,13 ден варен/печен компир, салата
14,15 ден телешки стек со салата
16,17 ден ориз со спанаќ и сирење
18,19 ден зеленчук варен
20,21 ден овошје од наше поднебје
22,23 ден ориз со спанаќ и јогурт
24 ден благо - слатко, торта

Е сега незнам која е правилна, важно јас почнав со риба :)
Ајде со лесно, вака делува успешно, ама не е здрава :(
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Sunset

Ре: Диета 24 дена 19 Мај 2012 03:21 #199346

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Ajde so lesno Mama Ane, pa pisi rezultati :)
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane

Ре: Диета 24 дена 19 Мај 2012 17:11 #199434

 • lida
 • lida's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 243
 • Thank you received: 57
 • Карма: 2
moze li nekoj da objasni okolu kolicinata :opaa:

na pr prviot den cel den kesa makaroni da se rasporedi vo tri obroci ? toa mi e nekako ok ama vtoriot den na pr solja oriz cel den ??? ili koga ima riba kolku ribi cel den? Fala
The administrator has disabled public write access.

Ре: Диета 24 дена 19 Мај 2012 18:34 #199436

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Лида, јас ја имам држено диетава и сега не можам да најдам линк, ама тогаш кога поконкретно се заинтересирав, практикував да не доручкувам (ова демек така треба, не го измислив јас :) ), значи не распоредуваш во три оброка туку во два. И вечерата, да не те фати многу касно, наводно треба до кај 8 да се вечера, ама мене ме фаќаше и девет и кусур. И оброците треба да практикуваш да се на отприлика 6 часа разлика. Толку памтам :)
А што се однесува до количината на месо и риба искрено не се сеќавам колку беа ограничени, ама јади за да ти се задоволи гладта и секако без претерување :)
Со лесно на сите!
Последна промена: 19 Мај 2012 18:34 by bubamara.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: lida

Ре: Диета 24 дена 20 Мај 2012 07:38 #199456

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Jos jedna u nizu nezdravih dijeta.. :dry:

Verovatno skida kilograme, ali se na ovaj nacin vise izgubi voda i misicna masa, a najmanje salo..sigurna sam da posle ovakvih dijeta procenat masti u telu ostaje isti, a da ne pricam o brzom vracanju kilograma..

Jesti dva puta dnevno je totalni promasaj i tako se samo usporava metabolizam..
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane

Ре: Диета 24 дена 20 Мај 2012 17:25 #199515

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Искрено мене ми е гладување оваа диета а тоа воопшто не е ок. Јас не практикувам на 5 саата да јадам, туку си јадам на 3 саата по малку, зашто ќе умрам од глад. И не јадев 1 шоља ориз туку цело тавче :X И риба и пилешко јадев колку што ми се јаде. Практикувам само после 7 навечер да не јадам ништо. Многу ми е тешко без благото, затоа да помине уште оваа недела и се враќам кај УН диеталките
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Диета 24 дена 23 Мај 2012 09:34 #200222

 • iva.siskova
 • iva.siskova's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 562
 • Thank you received: 70
 • Карма: 0
Dva obroci vo 12 i vo 18h jas jadev,za rucek cela porcija za vecera pola od rucekot.Od moe iskustvo mozam da kazam deka e efikasna i mnogu se slabee ,samo posle brzo se vrakaat...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Диета 24 дена 23 Мај 2012 11:43 #200246

 • nate76
 • nate76's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 351
 • Карма: 15
Jas pak od moe iskustvo ke kazam deka e efikasna i deka kilogramite ne mi se vratija seuste , oslabnav za nekoi 4-5 meseci bezmalku 12 kg i eve veke godina i poveke pomina i uste sum na istata kilaza ne sum popravena ni gram, jadam i blago i leb , no se so usul, posvesna sum za hranata koja ja jadam, a i ne sum cula za dieta so koja GARANTIRANO ne se vrakaat kilogrami dokolku se praktikuva nezdrav rezim na ishrana :trep:
Последна промена: 23 Фев 2013 18:22 by Tessi. Причина: nepotreben citat
The administrator has disabled public write access.

Ре: Диета 24 дена 23 Мај 2012 13:27 #200258

 • LiMan
 • LiMan's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 123
 • Thank you received: 55
 • Карма: 2
Jas ja drzam dietava od 7mi Maj, znaci eve mi e 17ti den i do sega imam oslabeno 4-5kg, ne se izmeriv tocno koga pocnav.. U plan mi e da ja drzam uste edna tura posto mnogu mi e lesna, voopsto ne gladuvam i super se osekam. Inaku kako sto procitav najveke odgovara za tie so krvna grupa nulta, posto tie se "mesojadi"
The administrator has disabled public write access.

Ре: Диета 24 дена 23 Мај 2012 15:20 #200270

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Ја читам диетава и не ми е јасна...
18,19 ден зеленчук варен
20,21 ден овошје од наше поднебје

Значи овде 4 дена по ред само овошје и зеленчук? Ќе цркнам јас така :krsti:


Плус ВАРЕН зеленчук не можам во уста да ставам... Свеж може..


И овде телешко месо тешко да најдам, ептен ретко се продава и скапо е.

И последниот ден цел ден само благо? :ne: :ne:


Не е ова за мене... Ама ај онака ме интересира како издржувате?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Диета 24 дена 25 Мај 2012 16:08 #200579

 • iva.siskova
 • iva.siskova's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 562
 • Thank you received: 70
 • Карма: 0
nate76 wrote:
iva.siskova wrote:
Dva obroci vo 12 i vo 18h jas jadev,za rucek cela porcija za vecera pola od rucekot.Od moe iskustvo mozam da kazam deka e efikasna i mnogu se slabee ,samo posle brzo se vrakaat...

Jas pak od moe iskustvo ke kazam deka e efikasna i deka kilogramite ne mi se vratija seuste , oslabnav za nekoi 4-5 meseci bezmalku 12 kg i eve veke godina i poveke pomina i uste sum na istata kilaza ne sum popravena ni gram, jadam i blago i leb , no se so usul, posvesna sum za hranata koja ja jadam, a i ne sum cula za dieta so koja GARANTIRANO ne se vrakaat kilogrami dokolku se praktikuva nezdrav rezim na ishrana :trep:

Zatoa i napisav od MOE iskustvo,kaj sekoj e razlicno nemozeme site da bideme isti.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Диета 24 дена 05 Јун 2012 05:21 #202155

 • lida
 • lida's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 243
 • Thank you received: 57
 • Карма: 2
ima nekoj da se pofali denovive od dietava se tokmam da ja pocnam uste 4 kilca bar do odmor pa se mislam ako ima nekoj rezultati ili sli neka pise
The administrator has disabled public write access.

Ре: Диета 24 дена 05 Јун 2012 05:37 #202160

 • LiMan
 • LiMan's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 123
 • Thank you received: 55
 • Карма: 2
Еве јас ја држев до минатата недела, ослабев некои 5-6 кг, а по неа продолжив со УН диетата, и уште слабеам :naviva:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: lida

Ре: Диета 24 дена 05 Јун 2012 05:53 #202165

 • lida
 • lida's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 243
 • Thank you received: 57
 • Карма: 2
a kazi mi kolku pati jadese na den i po kolku ?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Диета 24 дена 05 Јун 2012 06:05 #202171

 • LiMan
 • LiMan's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 123
 • Thank you received: 55
 • Карма: 2
Па претежно јадев по 3 пати на ден, месо не претерував, по едно парче на јадење со голем тањир салата, макарони едно кесе за цел ден, ориз едно тавче :trep: (една шоља за млеко суров), варен зеленчук 2 кесички... и така..
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: lida

Ре: Диета 24 дена 08 Јун 2012 04:42 #202598

 • iva.siskova
 • iva.siskova's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 562
 • Thank you received: 70
 • Карма: 0
Bravo Liman,sto pobrzo da stignes do posakuvanata kilaza :foryou:
Последна промена: 08 Јун 2012 04:43 by iva.siskova.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: LiMan

Ре: Диета 24 дена 13 Јун 2012 16:55 #203363

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Adelle wrote:
Ја читам диетава и не ми е јасна...
18,19 ден зеленчук варен
20,21 ден овошје од наше поднебје

Значи овде 4 дена по ред само овошје и зеленчук? Ќе цркнам јас така :krsti:


Плус ВАРЕН зеленчук не можам во уста да ставам... Свеж може..


И овде телешко месо тешко да најдам, ептен ретко се продава и скапо е.

И последниот ден цел ден само благо? :ne: :ne:


Не е ова за мене... Ама ај онака ме интересира како издржувате?

Може некој што ја држел диетава да ми одговори? Плис? :) Сакам од утре да ја почнам, до одморот да ослабнам малку (леле сите пред одмори слабееме :laugh: )
The administrator has disabled public write access.

Ре: Диета 24 дена 13 Јун 2012 17:03 #203366

 • iva.siskova
 • iva.siskova's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 562
 • Thank you received: 70
 • Карма: 0
Adelle jas imam so 20 dena ne 24 i neznam stvarno :(
Nate ke ti odgovori bidejki ima poveke iskustvo,a mojata e ovaa :

1 Ден – цел ден макарони (варени или печени) се јадат со сирење и јогурт.(неограничени количини)
2 Ден – Ориз ( варен или печен) ,
3;4;5 Ден – Пилешко (печено или варено ), со зачини, се јаде со салата без масло
6; 7; 8 Ден – Телешко (печено или варено ), со зачини, се јаде со салата
9; 10; 11 Ден – Риба варена или печена, прилог салата.
12; 13 – Ден – Вариво ( грашак или боранија или грав или леќа или др.)
14; 15 Ден – Компири варени или печени,
16; 17 Ден – Овошје ( разновидно : јаболка, круши, банани, тиква, мушмули, грозје и др.)
18 ден – цел ден макарони (варени или печени) се јадат со сирење и јогурт.(неограничени количини)
19 Ден – Ориз ( варен или печен) .
20 Ден – Благо – што сакаш ( колачи, торти, чоколада и др)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Диета 24 дена 14 Јун 2012 04:21 #203400

 • lida
 • lida's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 243
 • Thank you received: 57
 • Карма: 2
jas od denes tuka :) neznam koja verzija da ja drzam kako i da e kaj site prviot den se makaroni
ako ima nekij za neka kaze zaedno sme posilni :naviva:

do odmor da ja izdrzam i okolu 4-5 kilca pomalce ne e na odmet pa posle un najvise si ja sakam ama nekako mi se zdosadi ovoj mesec da smenam pa osle odmori pak
The administrator has disabled public write access.

Ре: Диета 24 дена 26 Јун 2012 08:03 #205351

 • lida
 • lida's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 243
 • Thank you received: 57
 • Карма: 2
jas sama tuka ama da si kazam i prasam :)
denes 13 den gravce( ja drzam ovaa so 20 dena ) ne mi e teska voopsto bas lesno se osekam ama sega na toplovo nekeko ovosje mi fali do denes 3 kg pomalku ama denovive nekao si stojam vo mesto pa da gi prasam zenskive sto ja drzele dali da ocekuvam do kraj uste ili tolku e :fijuk: ?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Диета 24 дена 26 Јун 2012 08:24 #205355

 • iva.siskova
 • iva.siskova's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 562
 • Thank you received: 70
 • Карма: 0
lida jas imav 6 kila pomalce,se nadevam deka i ti ke uspees da si ja postignes posakuvanata kilaza i nemoj da se otkazuvas!!! :srekno:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: lida

Ре: Диета 24 дена 26 Јун 2012 08:30 #205357

 • lida
 • lida's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 243
 • Thank you received: 57
 • Карма: 2
za 6 dena uste 3 kg kojzanae daj boze inaku sega momentalno ne sum kojzane kolkava so vaa tezina bev pred da se porodam ama si sakam uste malce :) ke isteram do kraj pa ke vidime
The administrator has disabled public write access.

Ре: Диета 24 дена 26 Јун 2012 08:37 #205360

 • iva.siskova
 • iva.siskova's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 562
 • Thank you received: 70
 • Карма: 0
Pa dobro obicno kaj lugje so pogolema kilaza se simnuvaat pobrzo,koga stanuva zbor za poslabi potesko ide,ako mozes isteraj si ja do kraj,jas bev prezadovolna samo sto jas brzo gi vrativ ...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge, lida

Најново на форумот

 • No posts to display.