Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Кардиолошка диета

Ре: Кардиолошка диета 01 Апр 2011 00:20 #127162

 • AriT
 • AriT's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 36
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Mène stomakot ne da mi grgori ko nenormalen!!!Ja prekinav Pocnav edna druga denes 7 dena se jade supa o zelka i postepeno se dodavaat ovosje zelencuk mlecnii proizvodi,ke probam pa ke Vi kazam rezultati!ppz
[link=http://pregnancy.baby-gaga.com/][image noborder]tickers.baby-gaga.com/p/dev304pr___.png[/image][/link]
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кардиолошка диета 01 Апр 2011 14:17 #127298

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
јас до денес немам проблеми со стомакот, ниту гргори, ниту гасови, ниту опстипација. Ќе видиме како ќе биде понатаму, ова ми е првата недела, сега ќе правам пауза за викенд, па здравје од понеделник продолжувам пак. Убаво се чувствувам, не осеќам глад, не ми е тешко, има мислам и повеќе од доволно за јадење иако на прв поглед изгледа малку.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Tara

Ре: Кардиолошка диета 01 Апр 2011 14:33 #127302

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Ajde sole samo NAPRED :OK: И да нема многу кг помалку на вагата без разочарување и се разбира без претерување викендов :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: sole

Ре: Кардиолошка диета 01 Апр 2011 15:11 #127307

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
фала мама ане, така и планирам со усул да јадам викендов. Се осеќам малку ослабено, по гардеробата најмногу, ама утре ке се мерам да видам што е како е па ќе пишам.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane

Ре: Кардиолошка диета 01 Апр 2011 15:32 #127311

 • Mirka
 • Mirka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1447
 • Thank you received: 553
 • Карма: 6
AriT wrote:
Mène stomakot ne da mi grgori ko nenormalen!!!Ja prekinav Pocnav edna druga denes 7 dena se jade supa o zelka i postepeno se dodavaat ovosje zelencuk mlecnii proizvodi,ke probam pa ke Vi kazam rezultati!ppz
Ja imam drzeno dietava so zelkata ekstra e samo sto so zatnat nos ja jadev :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кардиолошка диета 03 Мај 2011 14:31 #133337

 • Sunset
 • Sunset's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 247
 • Thank you received: 77
 • Карма: 2
Od vcera ja pocnav dietava pa ke vidime do kade ke stignam :what: :blink: posakajte mi sreca :zelen: .Posle prvoto poroduvanje simnav 7 kila so nea pa da probam pakNotes:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кардиолошка диета 11 Мај 2011 15:05 #135021

 • Tara
 • Tara's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 866
 • Thank you received: 351
 • Карма: 16
Sunset, со среќа и лесно да ти оди диетава.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Sunset

Ре: Кардиолошка диета 11 Мај 2011 15:09 #135023

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
:) Сансет од завчера е префрлена на друга диета :) Сега е активна во УН диеталки :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Tara

Ре: Кардиолошка диета 11 Мај 2011 17:45 #135077

 • Sunset
 • Sunset's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 247
 • Thank you received: 77
 • Карма: 2
Fala Maja ama izdrzav samo eden ciklus od 5 dena,dobiv zapek i strasni bolki vo stomak,i mi se slosi od jajcata vo ponedelnik,pa si pocnav UN od vtornik,pa ke vidime sega kako ke bideNotes:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кардиолошка диета 20 Јун 2011 13:49 #142375

 • Cveta
 • Cveta's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 25
 • Thank you received: 39
 • Карма: 1
Јас од денес ја почнувам оваа диета, бидејќи имам уште точно 3 недели до одморот колку што трае и диетава. Истотака најмногу се одлучив за оваа диета, бидејќи за викенд може да се јаде било што, а сите диети досега ги прекршував за време на викенд. Едноставно кога сум дома по цел ден, не можам да му одолеам на јадењето.
Денес ми е прв ден, се надевам дека ќе успеам да ја издржам до крај и за одморот да бидам фит :)
Принцезата: 21.03.2008
Снегулката: 24.11.2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кардиолошка диета 25 Јун 2011 22:04 #143177

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Ананда wrote:
Не знам точно кој ја препорачува диетава..но ете, нејзиниот наслов имплицира на тоа дека е препорачана сепак од некаква институција..но којзнае, тоа го немам проверено. Пред можеби 10 години ја држев..издржав еден циклус, тие 5 дена и стварно симнав некои 4 кг. Ја прекинав заради тоа што ми беше некако напорна...таа строга шема на намирници. Сепак, ете...ослабев ама не планирам пак да ја држам. :poimnemam:
Их што мрзам кога сама себе ќе се побијам, ама тоа е :hahaha: Решив да ја држам пак диетава...Најискрено, ми треба некоја фаст-диета...а свесна сум дека доколку не се придржувам потоа на некој нормален режим на исхрана, дека ќе следи бумеранг егект. Сепак...од утре ја почнувам...мислам дека нема да пречи ако се почне од недела, а не од понеделник. Ај па ќе известувам...Со Господ напред, пуштајте среќа :aleluja:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кардиолошка диета 27 Јун 2011 13:03 #143340

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Ја почнав денес диетава и страшен ентузијазам ме мава :jupi: :jupi: Јес да ќе ја држам и додека сум на одмор :laugh: Ај ќе известувам како ќе оди...се надевам нема да има страшни кризи :unsure:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кардиолошка диета 15 Јун 2012 09:00 #203590

 • Sara
 • Sara's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Растеме и беснееме
 • Теми: 474
 • Thank you received: 185
 • Карма: 9
Јас ја држев диетава, иако е 15 дена ја држев скоро 4 недели, со тоа што нели во сабота и недела си каснував благце (најмногу ми фалеше), за 3-4 недели ослабев 4 кила, после тоа паузирав некое време па сега сакам уште барем 2-3 кила да симнам, некако со овие вишок кила после бременост уште никако да ги симнам, сега се заинатив, и има да ги симнам.
Дали има ограничување колку време смее да се држи оваа диета и кои се нус-појави?
Јас осеќам само премалаксаност ама и онака и на работа сум многу презафатена , може не ми е од диетата :P
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кардиолошка диета 10 Окт 2013 14:13 #244709

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Ja pocnav kardioloskava dieta od vtornikot (site od ponedelnik pocnuvaat, jas od vtornik :D) Vaka sega za sega ne mi e tesko, ne se cuvstvuvam gladna a i nemam nekoj problem so stolica itn. Vazno primetiv deka za tri dena na vaga mi pokazuva -2kg :ohmy: sto mi e neverojatno ama mi dava ubav elan za ponatamu.
Inaku ne ja drzam po site pravila i propisi, na primer jas bas vo ovoj period poradi drugi pricini ne jadam crveno meso pa teleskoto go zamenuvam so varen stek, taka sto za vecera jadam stek, salata i eden dvopek, bez portokalot (ne mozam ovosje navecer da jadam). Drugo ne sum otstapuvala, sega za sega e OK pa za ponatamu kje vidime.
Inaku celta mi e -7kg pa kje vidime do kaj kje stignam.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кардиолошка диета 17 Окт 2013 03:18 #244871

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Se merev sabajlevo -4kg I toa so modifikacii na dietava, se cuvstvuvam odlicno, voopsto ne se osekjam gladna, a I koga kje mi se prijade grickam orevi, bademi, lesnici ...
Vcera na pr. trebase da veceram meso ama ne mi se otvarase usta posle vezbanje I jadev samo salata patlidzan I sirenje + caj. Ne cuvstvuvam nikakvi problem I se nadevam deka vaka kje izdrzam do kraj :yes:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.