Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: УН Диеталки

Ре: УН Диеталки 30 Апр 2015 18:44 #254188

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Независна wrote:
Е, така де, Sister. Не се мешаат состојките. Не знам каде погоре си видела дека се измешале... :) За овошјето, знам дека треба 2 плода, но јас понекогаш си каснував + 1/2 (овошјето не дебели и здраво е).

UN dietata ne dozvoluva 2 razlicni ovoski. Pr. Ne e dozvoleno jabolka i portokal tuku ili 2 jabolki ili 2 portokali. Ti mozes i 3 da zemes ama da bidat isti.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Majsi

Ре: УН Диеталки 04 Мај 2015 13:21 #254209

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Ako si resila da si pravis svoja dieta, OK. toa e druga rabota.
A ova sto go pisuuva - eden den mandza so meso, a sledniot den kompirot od mandza so meso nema vrska so UN dieta.
Pak ti go varis kompirot so meso. toa ne se vari oddelno i proteinite od mesoto i dr. sostojki gi vnesuvas pak sledniot den.
taa dieta kako sto kazav si ima odredeno kako da se vodi odnosno da ne se mesaat sostojkite .
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.