Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Таблети за слабеење

Ре: Таблети за слабеење 05 Окт 2011 02:45 #157457

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Frogy wrote:
Читав и низ темата и низ нет за СлимЛине навистина се ефикасни ама штетни,кај некои има њус појави а некои се супер.Значи како што разбрав состојката сибутрамин е тоа што е штетно,а на нивната веб страна имаат извештај од испитувањето на таа состојка и излезе дека е негативно присуството.Незнам што да кажам,а убаво би ми дошле 20кг минус :zelen: Што имате вие разбрано најново во врска со овие таблети?

Извештај

Frogy, ќе ти кажам тазе пример од мој колега. Ослабна со SlimLine 30кг за скоро 2 месеци. Личен опис смени. НО! За цело време на диетата имаше тахикардии и несоници. Имунитетот му ослабна и го нападнаа алергии, незнам колку време не одеше на работа :( Исто така има оштетување и на бубрезите.
Јас не би одела на варијанта таблети. Знам дека е примамлив ефектот на инстант слабеење, ама тоа не е ништо во споредба со тоа што ќе му го направиш на организмот и здравјето.
Подобро спреми се и почни некоја диета, 10кг се симнуваат за 2-3 месеци и плус ќе си створиш навика на здрава исхрана :hug:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Majsi, anusska, Bubbi, Frogy, Elka

Ре: Таблети за слабеење 30 Јан 2012 18:53 #177424

 • Aneta
 • Aneta's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Среќна Мамичка!
 • Теми: 41
 • Thank you received: 2
 • Карма: 1
Aj neka mi kaze nekoj dali gi ima pieno kapsulite od zelka od Bioklinika? Denes gi pocnav, nekoja da go spodeli svoeto iskustvo so mene?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Таблети за слабеење 02 Фев 2012 12:19 #177896

 • elena j
 • elena j's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 519
 • Thank you received: 113
 • Карма: 4
aneta,aj malku info oklolu apcinjava koja cena se ,kolku se pijat dnevno..custvuvas li namalen apetit ili ne?i ako moze link od kade gi poraca..pozdrav
The administrator has disabled public write access.

Ре: Таблети за слабеење 02 Фев 2012 13:12 #177906

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Frogy wrote:
Читав и низ темата и низ нет за СлимЛине навистина се ефикасни ама штетни,кај некои има њус појави а некои се супер.Значи како што разбрав состојката сибутрамин е тоа што е штетно,а на нивната веб страна имаат извештај од испитувањето на таа состојка и излезе дека е негативно присуството.Незнам што да кажам,а убаво би ми дошле 20кг минус :zelen: Што имате вие разбрано најново во врска со овие таблети?

Извештај

Фроги, моја пријателка (околу 44 години) пиеше и ослабна околу 10тина килограми, и тоа баш кај стомакот и задникот. Вика дека не чувствувала воопшто потреба за јадење, веројатно апчињава го уништуваат апетитот, а организмот троши масти. :poimnemam: Она што го осетила како негативна последица било срцебиење, такихардија, вика ко ЛСД да земала. :hahaha:
Нема никаков друг штетен ефект, но сепак, ти си знаеш. :love:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Frogy

Ре: Таблети за слабеење 02 Фев 2012 13:27 #177909

 • J.Sinolicka
 • J.Sinolicka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 71
 • Thank you received: 36
 • Карма: 1
Jas licno ne sum probala no edna moja drugarka mnogu go falese Medobilot, na prirodna baza bil, mozelo da se pie i dodeka doish i sega se mislam epten... bidejki dojam.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Таблети за слабеење 02 Фев 2012 13:44 #177911

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Јас пиев МЕДОБИЛ, и врска нема. Само се здебелив 2 кила.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Таблети за слабеење 02 Фев 2012 14:16 #177919

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
Za slim-line se dokaza deka sodzat nedozvoleni supstanci koi se prisutni vo amfetaminski drogi. firmata im ja zatvorija ama mislam deka oni se rebrendiraa. Toj brend go nema nikade vo svetotv go narachuvale od kina vo vid na prashok i tuka go pakuvale. Informacijava mi e od biro za lekovi, pokraj toa shto beshe i na alfa prenesuivana pred nekolku meseci. A sum se rasprashuvala bidejki me pobaraa za rabota kaj niv koga otvorija.
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: Таблети за слабеење 02 Фев 2012 17:55 #177966

 • Aneta
 • Aneta's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Среќна Мамичка!
 • Теми: 41
 • Thank you received: 2
 • Карма: 1
Апчињава ги пијам еве веќе трет ден и денес осетив малку поголема жед, па си се дувам со вода, малку ми е намален апетитот, но рано е да се каже. Се пијат три пати на ден пред оброк, значи дозата е за 20 дена.Ги нарачав од овде www.bioclinica.com.mk/shop/item.aspx?itemid=149 сега имаат акција чинат 799,00 денари.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: elena j

Ре: Таблети за слабеење 02 Фев 2012 18:00 #177969

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Jaс лани пиев медобил и во месец дена ослабев 5кг. Се придржував строго на шемата што ја имаат дадено во упатството. Меѓутоа мене после месец дена користење ме стегна желудник, а до тогаш во мојот живот никогаш не сум имала проблем со тоа. И затоа ги прекинав. Не сум алергична на мед, но дефинтивно препаратот не ми делувал добро на желудникот.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Таблети за слабеење 03 Фев 2012 05:27 #178017

 • Tara
 • Tara's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 866
 • Thank you received: 351
 • Карма: 16
И јас го пиев Медобилот. Се држев строго по дадената шема која е итекако ригорозна. Има денови кога имаш само еден оброк, а останатите два оброци ти ги заменува Медобилот. За тие 16 дена (или 14) мислам дека беа додека се пие ослабев 2 кила. Не продолжив понатаму да го пијам за да видам дали стварно уште ќе делува. Си реков кога на такво гладување намалив само 2 кила, после тоа ич нема да намалам и ене уште ми стои во шпајзот.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: Таблети за слабеење 03 Фев 2012 06:03 #178033

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Jas letoska go kupiv Pergamel Forte i po nekolku dena pienje pocnav da dobivam kiselini i macnini vo zeludnikot.
Ako nekoja od vas go piela bez nusefekti eve se prijavuvam da i go podaram da ne mi stoi dzabe vo frizider :laugh:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Таблети за слабеење 03 Фев 2012 06:50 #178048

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
И јас се придржував до табелата, нормално. И тоа дојам плус. Пишува дека може да се користи после навршени 4 месеци лактација. Имаше нели според шемата неколку ситуации кога на пример доручкуваш, па после нема ручек, нема вечера, нема доручек, тек вечера следниот ден. Па, и јас си реков, на толку гладување никаков ефект.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Tara

Ре: Таблети за слабеење 06 Фев 2012 07:56 #178538

 • iva.siskova
 • iva.siskova's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 562
 • Thank you received: 70
 • Карма: 0
Za Slim line nemam komentar...
Za Medobilot go piev edno pakuvanje pa posle mesec dena uste edno pakuvanje i imav mnogu minimalni rezultati 4 kila,a se pridrzuvav strogo po semata i vecerata najkasno do 19h.
Herbafastoto mi pomogna da kacam nekoe kilce :)
Procitav sega od Eleonora za Fisio Diur rastvor od Zegin pa sledno e toa da se proba..
The administrator has disabled public write access.

Ре: Таблети за слабеење 13 Фев 2012 11:13 #180360

 • elena j
 • elena j's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 519
 • Thank you received: 113
 • Карма: 4
Aneta wrote:
Апчињава ги пијам еве веќе трет ден и денес осетив малку поголема жед, па си се дувам со вода, малку ми е намален апетитот, но рано е да се каже. Се пијат три пати на ден пред оброк, значи дозата е за 20 дена.Ги нарачав од овде www.bioclinica.com.mk/shop/item.aspx?itemid=149 сега имаат акција чинат 799,00 денари.

Aneta,kako odi dietata so apcinjava?custvuvas li deka si oslabnata...za apcinjata pisuva deka se slabee 5kg za 7 dena:wtf: pozdrav
The administrator has disabled public write access.

Ре: Таблети за слабеење 13 Фев 2012 11:37 #180363

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
 • Карма: 21
elena j wrote:
Aneta,kako odi dietata so apcinjava?custvuvas li deka si oslabnata...za apcinjata pisuva deka se slabee 5kg za 7 dena:wtf: pozdrav

Не знам дали се слабее 5кгр, ама мм ги пие, и освен екстра гасови што има, не сум видела некое значително топење на мастите :kamsik:
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: elena j

Ре: Таблети за слабеење 13 Фев 2012 20:06 #180425

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Aneta wrote:
Апчињава ги пијам еве веќе трет ден и денес осетив малку поголема жед, па си се дувам со вода, малку ми е намален апетитот, но рано е да се каже. Се пијат три пати на ден пред оброк, значи дозата е за 20 дена.Ги нарачав од овде www.bioclinica.com.mk/shop/item.aspx?itemid=149 сега имаат акција чинат 799,00 денари.
Анета што направи со капсулите има ли некое килце помалку??Дај кажи да знаеме дали да порачаме дури се намалени,како се осекаш.....?
Goddess^ wrote:
elena j wrote:
Aneta,kako odi dietata so apcinjava?custvuvas li deka si oslabnata...za apcinjata pisuva deka se slabee 5kg za 7 dena:wtf: pozdrav

Не знам дали се слабее 5кгр, ама мм ги пие, и освен екстра гасови што има, не сум видела некое значително топење на мастите :kamsik:

Goddess а колку време ги пие мт капсулите?


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
Последна промена: 13 Фев 2012 20:08 by Frogy.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Таблети за слабеење 14 Фев 2012 06:02 #180482

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
 • Карма: 21
Скоро 10 дена, и морам да кажам дека осеќа проблеми со желудникот - коинциденција или не, не знам. Настрана што го оптеретува системот за варење (по 4-5 пати оди во ВЦ), има тееееешки киселини, цело време е со Рупурут....
И покрај сето тоа, стомакот му е надуен и не изгледа ослабен :wtf:
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Таблети за слабеење 25 Фев 2012 16:01 #184211

 • Aneta
 • Aneta's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Среќна Мамичка!
 • Теми: 41
 • Thank you received: 2
 • Карма: 1
Апцињата ги испив,но паралелно држев и диета,од апчињата искрено да ви кажам ништо не чуствував од типот на надуеност,гасови, дури не ни одев редовно во тоалет и баш ми беше чудно,зашто очекував дека треба да го чистат организмот.Но, кај секој делуваат различно првата недела додека ги пиев не држев диета и ослабнав 2 кг, но после и со комбинација на диета сега сум ослабната вкупно 5кг.Очекував многу повеќе,ама добро е, конечно вагата мрдна ндолу.:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Таблети за слабеење 25 Фев 2012 18:45 #184231

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Toliko bi oslabila i da nisi pila tablete uz dijetu..

Aman ljudi osvestite se..pa da da te tablete zaista deluju, zar bi bilo ovoliko gojaznih ljudi na svetu????

Cuvajte zdravlje..smanjite porciju..vise se krecite..
To je jedini nacin..
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, mami29, Bubbi, macika, Molly and this user have 1 others thankyou

Ре: Таблети за слабеење 28 Фев 2012 07:39 #184685

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
ZZ wrote:
Toliko bi oslabila i da nisi pila tablete uz dijetu..

Aman ljudi osvestite se..pa da da te tablete zaista deluju, zar bi bilo ovoliko gojaznih ljudi na svetu????

Cuvajte zdravlje..smanjite porciju..vise se krecite..
To je jedini nacin..

А најсмешно е што овој бизнис со таблети ми се чини дека го почна УСА, а таму подебелки луѓе колку сакаш. После толку време борење со тежината, варирање од 48 до 82 кг, заклучувам дека клучна улога играат 3 фактори

1. Генетика или ти мајка природа
2. Вежбање
3. Здрава и уморена исхрана.

Све друго е хемија и фрлање пари. И ако му се случи на некој да ослабе со таблети, сепак тешко дека таа тежина ќе ја оддржи. Сега не ми паѓа на памет да држам диета, но кога ќе дојде време за тоа, ќе стиснам заби и намалам на влез. :zelen: Таблети веќе јок :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Bubbi, ljubica78

Ре: Таблети за слабеење 23 Апр 2012 05:55 #195761

 • zazova
 • zazova's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 1
 • Thank you received: 3
 • Карма: 0
nemoj da se lazete
jas gi koristev tabletite.Do dusa oslabev 7 kg,no od togas zavrsiv na skopril i verapramil.
Sega imam problemi so pritisokjot i srceto,za toa vi preporacuvam da ne gi kjonsumirate<3<3
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mami29, Frenky, Elka

Ре: Таблети за слабеење 23 Апр 2012 11:46 #195837

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
zazova wrote:
nemoj da se lazete
jas gi koristev tabletite.Do dusa oslabev 7 kg,no od togas zavrsiv na skopril i verapramil.
Sega imam problemi so pritisokjot i srceto,za toa vi preporacuvam da ne gi kjonsumirate<3<3

Koi apcina gi piese?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Таблети за слабеење 01 Мај 2012 14:48 #196996

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
vitaslim.eu/mk/vitaslim-light/page/213

A ste gi videle ovie apcinja???
The administrator has disabled public write access.

Ре: Таблети за слабеење 02 Јун 2012 07:31 #201778

 • Marie
 • Marie's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 3
 • Карма: 0
Дали некој ги користек цитракс таблетите на биоклиника,јас ги користам веке 14 дена но сепак немам некои резултати ...имам симнато околу 2 кг не знам дали да порачам уште една кутија ... аконекој ги користел дали може да ми каже за колку време се гледаат резултати... благодарам :X
The administrator has disabled public write access.

Ре: Таблети за слабеење 02 Јун 2012 07:58 #201786

 • meU87
 • meU87's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 410
 • Thank you received: 125
 • Карма: 0
Јас ги немам користено, но сосема здраво и ок ми изгледа -2кг за две недели.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marie
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот