Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
  • Страна:
  • 1
  • 2
  • 3

ТЕМА: Третмани за слабеење

Ре: Третмани за слабеење 04 Мар 2012 18:52 #186019

• mamatobe
  • mamatobe's Avatar
  • senior
  • Теми: 1471
  • Thank you received: 601
Roma wrote:
Јас ги уплатив и можам да кажам дека има резултт уште после првиот (забележав по каишот на фармерките). Ама колкава сум се направила ни 10 кавитации не ме спасуваат :kamsik: :zelen: . И јас сум пак во вторник :jupi: .

Roma, a kolku vreme ti traese edna kavitacija?

Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Третмани за слабеење 05 Мар 2012 04:43 #186051

• Roma
  • Roma's Avatar
  • toddler
  • Ex jema
  • Теми: 314
  • Thank you received: 148
Пошто се на акција траат по 20 мин. и кавитацијата и микрото, инаку "нормален" третман е 40 мин., а антицелулитната масажа е 15 мин.

Ре: Третмани за слабеење 05 Мар 2012 05:18 #186060

• Elka
  • Elka's Avatar
  • senior
  • Some people feel the rain, others just get wet.
  • Теми: 1480
  • Thank you received: 727
A moze li nekoj tocno da mi objasni sto se kavitacii, mikro itn kako gi vikate tretmanite, za sto potocno sluzat?
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin

Ре: Третмани за слабеење 05 Мар 2012 05:19 #186061

• PiPoLiNo
  • PiPoLiNo's Avatar
  • junior
  • Теми: 571
  • Thank you received: 243
jas kako sto znam ima uloga na liposukcija samo bez laser, ili so laser :muahaha:

bitno ulogata mu e liposukcija
Последна промена: 05 Мар 2012 05:20 by PiPoLiNo.
Следниве корисници изразија благодарност: Elka

Ре: Третмани за слабеење 05 Мар 2012 17:17 #186244

• Cuvce
  • Cuvce's Avatar
  • senior
  • ex mikimaus
  • Теми: 1628
  • Thank you received: 1002
кавитацијата ја рекламираат како липосукција без хирушка интервенција, со неа се третира целулит и локално масно ткиво. Апаратурата работи на одредена фреквенца при што ултразвучниот бран се концентрира на точно одредена длабочина во ткивото и со сигурност се врши селективно разбивање на масното ткиво при што површината на кожата, мускулите, нервите и тетивите остануваат недопрени.

Ре: Третмани за слабеење 06 Мар 2012 13:54 #186504

• mamatobe
  • mamatobe's Avatar
  • senior
Bev jas na tretman :) Pravev kavitacija, elektrostimulacija i masaza - seto toa traese 50 minuti.
Pravev vo delot na butkite i kolenata i iskreno ne primetuvam deka ima razlika ko sto vikaat od prv pat deka se gleda :poimnemam: osven sto kozata e izmazneta i posvilenkasta.
Naredno ke odam vo cetvrtok, pa posle duri na 30-ti imase termin :wtf:

Ре: Третмани за слабеење 07 Мар 2012 03:58 #186580

• mamatobe
  • mamatobe's Avatar
  • senior
Majko mila, ovie so masazava skroz me unistija! Ogromni modrici mi izlegoa :skok:

Edna koleska od rabota mi vika i nea isto i napravile modrici, ama mene toa ne mi se cini ok??
Normalno li e??

Ре: Третмани за слабеење 19 Мар 2012 17:35 #189746

• Tessi
  • Tessi's Avatar
  • senior
  • Avanturistka
  • Теми: 1648
  • Thank you received: 571
Mamatobe me zacude so ova modricive sto ti gi napravile,jas imam pravenoanticelulitna masaza da malku mi bese bolna (za razlika od relaks masaza,ama modrici nemav :ne: Kako si posle tretmanive ima li sega nekakov rezultat?Zasto za kavitacija znam deka rezultat se pokazuva posle 5 do 7 dena ,a vo meguvreme treba da pies mnogu tecnosti.

Ре: Третмани за слабеење 19 Мар 2012 17:41 #189749

• Зока
  • Зока's Avatar
  • junior
  • Теми: 626
  • Thank you received: 288
mamatobe, не треба да ти излегуваат модрици, не е во ред. Мачкај сега Авен или Хепатромбин за да побрзо се разнесат хематомите. И мене еднаш така ме зезнаа, ама ужасна бев. Сум одела на антицелулитни масажи што имале ефект, иако не пребрз, а не ми направиле модринки. А мене релативно лесно ми излагаат модринки.

Ре: Третмани за слабеење 19 Мар 2012 18:12 #189759

• Dilberta
  • Dilberta's Avatar
  • junior
  • Теми: 514
  • Thank you received: 722
Да ти се појават модрици од масажа, не е масажа туку штипење. И јас имав таква епизода... демек пред одмор на антицелулитна масажа, па излегов со едната нога модра однапред а другата отпозади. Тоа пошто две ме масираа, па едната од нив каде фатила таму ногата помодрена. Абе циркус бев ... кај ќе се соблечеш таква на одмор.

Ре: Третмани за слабеење 20 Мар 2012 03:27 #189794

• mamatobe
  • mamatobe's Avatar
  • senior
Mi pominaa modricite, mackav hepatrombin i sreka ne mi ostanaa ispukani kapilari. Inaku samo togas ednas bev, a ostanatite 4 tretmani gi zakzav za krajov na mesecov edno po drugo.
Od prviot tretman ne vidov nikakov benefit, osven sto kozata e posjajna i meka. Sega ke vidam so ovie posledovatelnive dali ke ima nekoj efekt.
I ne planiram da se masiram pak, ako mi dozvolat da zamenam za nesto drugo - ok, ako ne zdravje :poimnemam:

Avanturistka me cudi sto vikas efekt od kavitacija posle 7 dena? Obicno ja reklamiraat demek vidlivi rezultati i namaluvanje vo cm vednas? Koj da gi znae :)

Ре: Третмани за слабеење 20 Мар 2012 06:48 #189870

• Elka
  • Elka's Avatar
  • senior
  • Some people feel the rain, others just get wet.
  • Теми: 1480
  • Thank you received: 727
Mamatobe masaza po koja ti izleguvaat modrici definitivno ne e masaza, za da ti go razbijat celulitot treba malku da stisnat ama ne da te raskostat pa da ti napravat uste i pogolema belja. Za kavitaciite i jas znam deka rezultatot e po nekolku dena ama ako pies mnogu tecnosti oti ona sto go razbile tie sega treba ti da go isfrlis so pomos na tecnostite.
I jas se mislam da uplatam nekoj tretman ama malku ponatamu ko kje pocneme da setame so goli nodzinja sega da ne mi bidat dzabe :laugh: samo mm da gi gleda
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Следниве корисници изразија благодарност: Tessi

Ре: Третмани за слабеење 20 Мар 2012 11:40 #189933

• Tessi
  • Tessi's Avatar
  • senior
  • Avanturistka
Да маматобе и јас мислев дека резултатите од кавитација се видливи веднаш,ама како што кажа елка после тоа треба тецности многу за да се исфрли тоа што е разбиено со кавитацијата.

Ре: Третмани за слабеење 20 Мар 2012 16:28 #190000

• Cuvce
  • Cuvce's Avatar
  • senior
  • ex mikimaus
Денеска го правев првиот третман од 10те што ги уплатив во студио Ангелиус - спа третман со кал, ме намачкаа со кал, нозе, стомак и раце, ме завиткаа со фолија цела и ме пикнаа под сауна ќебе 40 минути, лелел жени потење :blink: ќе полудев, последните 5 мин неможев веќе да издржам и им реков вадете ме од овде :grr: Имам уште четири вакви третмани па после уште 3 кавитации и 3 твин третмани, епа ако после ова нема никакви резултати веќе не трошам пари вакви работи :sram:
@маматобе те читам за модрициве од масажите, моите другарки исто одеа на масажи незнам каде, и кога ги видов после масажата целите модри, се извадив од памет, значи буквално немаше место каде немаа модрици :what: факт е дека кога имаш целулит овие масажи болат, ама само неискусни масерки прават модрици.

едит - и мене ми рекоа да пијам 2 литри вода и физичка активност мин 30 мин секој ден :poimnemam:

Ре: Третмани за слабеење 20 Мар 2012 17:36 #190010

• Cveta
  • Cveta's Avatar
  • new born
  • Теми: 25
  • Thank you received: 39
I jas go imam istoto iskustvo so modrici od anticelulitna masaza i toa ja napraviv letoto 3-4 dena pred da odime na odmor. Sum pravela prethodno vo drug salon i nemav apsolutno nikakva modrica. A ova licese na vistinsko macenje, uzasno bolese i posle nozete mi bea ko nekoj so palka da me maval i toa sistematski ubavo bez da propusti mesto. :pukam: Pred mene sto imase devojki ofkaa na glas, i si vikam aman kolku moze da boli masaza. Lele koga mi dojde red, mislam deka dzvezdi vidov i i vikam na maserkata daj malce ponezno i mi vika taka mora. Poveke ne stapnav tamu iako imav uplateno paket preku grouper, a cel odmor bev so modri noze, i maz mi mnogu se nervirase da ne mislele lugjeto deka toj me tepal.:zelen:
Принцезата: 21.03.2008
Снегулката: 24.11.2009

Ре: Третмани за слабеење 21 Мар 2012 03:37 #190042

• mamatobe
  • mamatobe's Avatar
  • senior
Mene samata masaza ne mi bese mnogu bolna, onaka stiskanje gmecenje. NE bese prijatna, ama ne bolese da treba da vikam.

Inace i mene modricite mi izlegoa den pred sistematskiot pregled na rabota, pa pravev EKG so hulahopki :muahaha:

Ре: Третмани за слабеење 21 Мар 2012 03:45 #190046

• Majsi
  • Majsi's Avatar
  • Администратор
  • Теми: 5139
  • Thank you received: 2408
Anticelulitnata masaza boli radi celulitot. Znaci sto poveke celulit, tolku poveke boli masazata. A toa sto stiskaat, pa treba da stiskaat za da go razbijat celulitot inaku nema fajde od masazata.

Znaci ako se ima poveke celulit i e navlezen podlaboko, mora da se stiska poveke za da go razbie, izbie na povrsina i da go eliminira. Pomalku ili povrsinskiot celulit i ne sekogas mu treba mnogu stiskanje.
trtlata na mamika

Ре: Третмани за слабеење 21 Мар 2012 03:52 #190051

• macika
  • macika's Avatar
  • senior
  • несфатен гениј
  • Теми: 2893
  • Thank you received: 1864
Boli ama modrici ne smee da ima. ;)
Следниве корисници изразија благодарност: Elka

Ре: Третмани за слабеење 21 Мар 2012 03:57 #190055

• Majsi
  • Majsi's Avatar
  • Администратор
  • Теми: 5139
  • Thank you received: 2408
macika wrote:
Boli ama modrici ne smee da ima. ;)

Toa e se do kozata. Ima luge kaj koj samo sto malku ke gi stegnes, stipnes odma modrica im se pojavuva.
Jas ednaska vo zivotot sum bila na takva masaza i me bolese, ne nesto da prevrtuvam papci ama bolese. Dodeka drugarkata sto bese so mene voopsto ne ja bolese, arno ama kaj mene ne izlegoa modrici a kaj neze :da: Ama nejzinata koza e takva, ona i samata si kaza odma samo sto pocnaa da ja masiraat.
trtlata na mamika

Ре: Третмани за слабеење 21 Мар 2012 09:14 #190175

• Roma
  • Roma's Avatar
  • toddler
  • Ex jema
  • Теми: 314
  • Thank you received: 148
Мене од масажите не ми излегоја модрици, т.е. само една мала што не мора да значи дека е од тоа, може негде сум се чукнала.
Последна промена: 21 Мар 2012 09:14 by Roma.

Ре: Третмани за слабеење 22 Мар 2012 16:36 #190478

• Cuvce
  • Cuvce's Avatar
  • senior
  • ex mikimaus
Денеска го правев вториот спа третман со артичока, пак се потев, се исцедив :zelen:
@Mamatobe ги прашав за кавитациите и тука се толку, по 20 мин трае една кавитација :poimnemam:

Ре: Третмани за слабеење 22 Мар 2012 18:59 #190501

• Tessi
  • Tessi's Avatar
  • senior
  • Avanturistka
20 мин .трае ради што е во пакет,т.е акција ,си ја купила по намалена цена,инаку трае 40мин.

Ре: Третмани за слабеење 05 Апр 2012 07:41 #192744

• mamatobe
  • mamatobe's Avatar
  • senior
Јас ги завршив третманите: 5 кавитации, 5 антицелулитни масажи и 3 радио фрекфенции.
Со оглед на тоа што беа скратени третмани, можам да кажам дека ефектот е солиден. Јас ги третирав нозете (бутовите) и имам намалено во обем, приметувам по алиштата. Една сукња што ми беше кнап, сега ми е таман... Целулитот нешто посебно не ми се намали, иако тие девојчињата ми предлагаат да доплатам уште 10 масажи (50 евра) и ми гарантираат ефект :wtf: Се мислам сега дали да доплатам?
Инаку, продолжив со масажите и немав модрици. Само првиот пат имав бајаги големи, наредните пати воопшто, една мала само, како да те штипнал некој :poimnemam:

Ре: Третмани за слабеење 08 Апр 2012 14:41 #193342

• Cuvce
  • Cuvce's Avatar
  • senior
  • ex mikimaus
Маматобе и јас ги завршив третманите ама искрено не осетив некоја разлика :poimnemam: Дури мислам дека сега некако целулитот уште повеќе како да ми излезе на површина, па се мислам да уплатам масажи, имаше една понуда 5 масажи по 20 мин за 500 денари ама јас додека се одлучам помина понудата, ај ќе има некоја друга сигурно, секоја ден има нови понуди :)

Ре: Третмани за слабеење 08 Апр 2012 14:58 #193346

• Ананда
  • Ананда's Avatar
  • senior
  • I ♥ books
  • Теми: 5158
  • Thank you received: 1031
Ja samo da se vmesham..mikimaus, te vidov na sliki od poslednata forumska sredba..mamatobe za tebe znam deka si 54 kg..Abe edno prashanje do dvete...SHTO PA VIE SLABEETE??? :laugh: Moreeeeee da mi "pomine" ova drugo stanje, pa ko kje udram ja na dieta..oti ja sum bre bishe..vie ste ko leptirici :)
  • Страна:
  • 1
  • 2
  • 3