Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Зошто во Македонија нема риталин?

Зошто во Македонија нема риталин? 01 Мар 2013 13:42 #233828

  • Aneta0
  • Aneta0's Avatar
  • Offline
  • new born
  • Теми: 1
  • Карма: 0
Риталин што се користи за терапија на АДХД. Слушнав дека во Македонија им се даваат дијагнози на децата со АДХД, но не им се припишува Риталин туку други неефективни лекови. Зошто Риталинот не е регистриран во Македонија и воведен во редовната терапија за АДХД и што треба да се направи за да го воведат??
The administrator has disabled public write access.

Ре: Зошто во Македонија нема риталин? 19 Мај 2014 23:43 #250837

  • notreadytoquit
  • notreadytoquit's Avatar
Vo severna amerika Ritalinot se prepisuva kako bomboni namesto da se vidat pravite razlozi zosto decata imaat Adhd. Ritalinot moze na pocetok da pomogne megjutoa doagja vreme koga deteto vooosto nema da reagira na nego.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

  • No posts to display.