Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Манифестација Angel Tree

Манифестација Angel Tree 12 Дек 2012 17:19 #225601

  • Meyo
  • Meyo's Avatar
  • Offline
  • ВИП
  • Ex mama-Maja :)
  • Теми: 2261
  • Thank you received: 2819
  • Карма: 0
Манифестацијата Ангел Трее е годишна манифестација која ја организира училиштето нова. Средтсвата собрани од манифетацијата секогасх се наменуваат за ранлива категорија на граѓани. Оваа година, на мое огромно задоволство беше промент концептот. Тие решија да поканат здружение, тоа беше здружението СИНОЛИЧКА кое се бори за правата на лицата со даунов синдорм. Заеднички направија прекрасна забава со многу точки и заеднички собираа средства за друга ранлива категорија, дечината болни од рак при одделот за онкологија на детската клиника, каде инаку учениците од средното училиште НОВА, волонтираат веќе ное време.

Беше преубаво, а најголем впечаток ми оставија инклузивните точки каде деца со типичен развој настапуваа танцуваа играа пееја заедно со децата со пречки. Имаше зумба забавата, имаше бенд, се играше беше хипер весела журка


When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
Последна промена: 12 Дек 2012 17:20 by Meyo.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Sneze

Најново на форумот

  • No posts to display.