Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Eпилепсија!

Ре: Eпилепсија! 17 Фев 2013 07:55 #232836

 • posledna
 • posledna's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 4
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Мојата ќерка Јована првите напади ги доби во Мај минатата година. Сите напади и беа во спиење. Почнуваше да се треси како да е исплашена и завршуваше со кривење на устата. На детско одделение одма не ставија на Депакине кој го примаше до Ноември, но нападите се зачестија и го зголемија интензитетот.Кога бевме Скопје кај Др Дума јас му кажав дека лекот не делува, но не ни го сменаја. Ни рекоја да почекаме уште 6 месеци. Тогаш почнав да барам по интернет болници каде да ја однесам. Се одлучив за една приватна болница во Истанбул, каде ги направивме сите потребни испитувања, меѓу нив и повеќедневен ЕЕг миниториг. Ни кажаја дека Депакинето воопшто не е за Јована, за нејзиниот вид на епилепсијаи не ставија на Трилептал. Од Ноември до сега имала само 2 напади ептен слаби, па сега за 2 недели сме на контрола па ке видиме до кај сме.
We don't know how strong we are until being strong is the only choice we have.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Eпилепсија! 17 Фев 2013 14:58 #232853

 • Mirka
 • Mirka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1447
 • Thank you received: 553
 • Карма: 6
Znaci na klinika e strasno jas neznam sto se naucile osven depakine drug lek neznaat da dadat , a i sto da dadat koga kaj nas samo depakine ima sirup i tableti tegratol.i nie imame epilepsija za pogolemoto megutoa ne so klasicni napadi, nie odime kaj cepreganov i sum prezadovolna eve veke 5 meseci e so mirno eeg prima tegratol sirup i sme sega za sega dobri.inaku i nas ni davaa depakine na klinika.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Eпилепсија! 08 Мај 2014 09:59 #250617

 • helen
 • helen's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 3
 • Карма: 0
Здраво нова сум на форумот имам дете со епилепсија па пребарував по интернет за искуства на родители во однос на доктори и сл ги прочитав одговорите на Meyo па ме интересира каде оделе во словенија ако може да ми испрати контакт од клиниката. Благодарам однапред.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Eпилепсија! 09 Мај 2014 06:00 #250645

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
I pisav na meyo, se nadevam nabrzo ke vi odgovori.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Eпилепсија! 09 Мај 2014 08:24 #250649

 • helen
 • helen's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 3
 • Карма: 0
Благодарам најмногу на светот многу ми значи вашата помош фала уште еднаш поздрав
The administrator has disabled public write access.

Ре: Eпилепсија! 10 Мај 2014 04:12 #250657

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
Zdravo Helen

Nie odime vo drzavnata klinika vo Ljubljana, na pedijatrija oddel Nevrologija kaj dr. David Neubayer Negoviot mail mozete da go najdete na ЛИНК od desna strana, neznam dali smeam tuka da go pisham javno. Prvo mu pishav, od dosegashno iskustvo na site odgovara vo rok na nekolku dena, i on ti dava termin i lice za kontakt kade da zakazete i da vi napravat predpresmetka vo odnos na planiranite ispituvanja, taka shto vo inicijalniot mail navedete povekje informacii za sostojbata na vasheto dete. Nie sme so propratna dijagnoza CP pa zatoa odime kaj ovoj dokto, megjutoa tamu ima ushte eden Igor Ravnik , koj e specijalist epileptolog. Sme bile kaj dvajcata, jas sum pre prezadovolna od nashiov doktor od pricina shto sekogash, ama bez isklucok i koga imame otposle problemi mozam da go dobijam na mail i da prorazgovarame i da me posovetuva bez da odam tamu, so Ravnik ja nemas taa opcija! Taka da toplo go preporachuvam..
Se nadevam deka kje bidete podobro..
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
Последна промена: 10 Мај 2014 15:08 by Big Sister. Причина: линк
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Eпилепсија! 10 Мај 2014 08:48 #250658

 • helen
 • helen's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 3
 • Карма: 0
Драга Meyo неможам да ти опишам колку сум ти благодарна за брзиот одговор некогаш е дури чудно колку многу може да ти помогне некој кој воопшто не го познаваш а некој кој ти е близок и си мислел дека ти е пријател само те повредува со својата незаинтересираност. Фала уште еднаш поздрав засега.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.