Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Сакам што сум жена затоа што.....

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 03 Окт 2011 07:34 #157033

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 953
 • Thank you received: 338
 • Карма: 7
denes mozam da si go nosam ova sovrseno fustance :P
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 12 Ное 2011 09:47 #164245

 • Markus
 • Markus's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 1
 • Карма: 0
Потполно се сложувам, затоа се вели дека ние жените сме благословени
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 12 Ное 2011 21:09 #164381

 • Eli23
 • Eli23's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Mlada, zgodna i neophodna! :)
 • Теми: 511
 • Thank you received: 521
 • Карма: 5
malku da se nashalime na nasa smetka :)


Откриен нов хемиски елемент! - ЖEHA
Елемент: Жена
Симбол: Ze
Пронашол: Адам
Тежина: Оптимална 54кг, но варира од 40 до 200кг. ...
Застапеност на елементот:

Поголеми количини може да се најдат во урбаните средини.

Физички особини:

Површината е обично намачкана со боја,
Одеднаш зоврива, се замрзнува без причина,
Се топи ако се примени добра постапка,
Невкусна е ако се проба погрешно,
Елементот исклучително тешко се наоѓа во единствено чиста состојба,
Испушта звуци ако се притисне на вистински места.

Хемиски особини:

Лесно се спојува со злато, сребро и останати благородни метали и бесценети камења,
Абсорбира огромни количини скапи материјали,
Може да екcплодира без претходно предупредување и без позната причина,
Не се топи во вода, но расположението драстично и се менува ако елементот се налие со алкохол,
Најефикасен елемент за трошење пари.

Најчеста употреба:

Пред се како украс, посебно во скапи автомобили,
Одлично средство за релаксација,
Многу ефикасно средство за чистење.

Пробани експерименти:

Поцрвенува ако се затекне без амбалажа,
Позеленува кога ќе се стави до поубав примерок.

Опасности:

Многу опасен елемент, освен во рацете на стручњаци,
Илегално е да се има повеќе од една, но можно е да се поседуваат повеќе под услов да се чуваат на различни локации и ако се внимава елементите да не дојдат во директен контакт еден со друг.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ane M, eleonora

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 28 Фев 2012 06:27 #184652

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
Sakam sto sum zena zatoa sto.....peglam, gotvam, usisuvam, pruzam i sobiram alista, se sminkam, lakiram, depiliram, nosam suknji i stikli, prstencinja, lancinja, snolicki :) MAJKA SUM, prijatelka i sopruga, idam na kafe so prijatelkite, ozboruvam hahaha, studentka sum, trcam na rabota-doma, stresot ne mi e problem, placam koga sakam - najdobar izgovor e PMS, nakrajot na kraistata e mnogu pozabavno da si zena, nemas vreme za nisto a pak stasuvas segde vo pravo vreme :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: ivi, Синоличка

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 07 Ное 2012 09:12 #220349

 • ivi
 • ivi's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 715
 • Thank you received: 423
 • Карма: 1
betavitevit wrote:
macika wrote:
само затоа што сум мајка.
Друга оправдана причина нема. Инаку искрено подобро да сум била маж.:ljutko:
:gp: Потпис-исто како јас да сум го напишала ова.

Ставам и јас потпис на ова :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 02 Окт 2013 06:44 #244420

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
.... кога ќе ми се скинат старите чевли при носење без грижа на совест влегувам во продавница и купувам нови :roll:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 02 Окт 2013 06:44 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Elka

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 06 Окт 2013 03:39 #244557

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Multitasking -ot ne i e nisto novo vo sekojdnevieto :shop: :gotvi:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 06 Окт 2013 04:26 #244559

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2981
 • Thank you received: 1371
 • Карма: 60
Нерационалното однесување можам да го препишам на хормоните :P
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Elka

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 06 Јун 2014 10:00 #251056

 • bubale23
 • bubale23's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Vnimavaj sto posakuvas, moze da ti se ispolni! *
 • Теми: 225
 • Thank you received: 60
 • Карма: 2
...sum MAJKA!
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: None-bt
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.