Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Сакам што сум жена затоа што.....

Сакам што сум жена затоа што..... 28 Дек 2010 16:37 #96197

 • Mladenovska
 • Mladenovska's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Децата се најголемото богатство
 • Теми: 786
 • Thank you received: 189
 • Карма: 0
Како прво, затоа што не сум маж :gp:
Затоа што сум храбра, силна, способна да се грижам за мене и мојата фамилија,затоа што не сум единствена мајка. Иако мажот е глава на фамилијата но жената е столбот - без неа не може ни главата да се помести :OK:
Само жената може вистински да го почуствува мајчинството, да осети да се носи дете, да го расне во својата утроба и да го донесе на свет. Му благодарам на Господ што сум жена! Иако некогаш посакувам и да не бев жена - кога ќе помислам какви домашни работи ме чекаат :nc:
*****СРЕЌНА НОВА 2011 *****The administrator has disabled public write access.

Сакам што сум жена затоа што..... 28 Дек 2010 16:41 #96199

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
:gp: Младеновска, баш така затоа што ние жените го создаваме светот, најсветото нешто е наша најубава особина да бидеме мајки :love:

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mladenovska

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 28 Дек 2010 22:24 #96359

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Сакам што сум жена затоа што - можам да крварам, а на другите ич да не им е гајле...можам да бирам дали сакам улошка или тампон...даден ми е изборот како да се офарбам...и најважното - можам, сакам, и пожелно е да се депилирам :hahaha: Па кој маж го има сето ова? :muahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 28 Дек 2010 23:16 #96370

 • Eli23
 • Eli23's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Mlada, zgodna i neophodna! :)
 • Теми: 511
 • Thank you received: 521
 • Карма: 5
22 причини зошто е подобро да си жена:

1.подобро е да си разгалено девојче на тато, отколку плачко на мама
2.нема да ви ја одземат возачката дозвола ни при најголеми прекршоци (шифра крокодилски солзи)
3.постојат Џони Деп, Хавијер Бардем и Леонардо ди Каприо
4.мажите Роналдо можат само да го креваат а вие можете да го легнете во креветот.
5.мажите порано умираат, а жените го наплатуваат осигурувањето.
6.поголема финта е да користиш вибратор отколку да имаш секс со гумена кукла
7.со женските списанија одат поубави подароци
8.жените генерално полесно се опиваат што позитивно се одразува врз буџетот
9.неморате да се сомневате бидејќи секогаш знаете дека детето е ваше
10.ретко можете да се загубите бидејќи не се срамите да прашате за насока
11.воопшто не мора да знаете како функционираат апаратите на бензиска пумпа бидејќи секогаш ќе се најде некој фин маж што ќе ви помогне
12.на памет не мора да ги знаете сите фудбалски резултати и играчи од 1980 до денес.
13.последиците од бурната ноќ добро се кријат со пудра
14.по жешка ноќ не мора да се плашите да прашате каква бев
15.никој не ви се смее ако не успеете да ја допрете највисоката полица во супермаркет
16.можете да правите повеќе од една работа истовремено
17.не мора да ја реновирате кујната по едно приготвено јадење
18. кога нешто ќе испеглате тоа се забележувa
19. не мора да натпреварувате во пиење
20. ако комшијата купи понов автомобил не добивате нервен напад
21.имате сосема поинакво чувство кога некој ќе ви каже 20 сантиметpи
22.сепак жените се тие што решаваат колку луѓе ќе се родат во наредниот милениум
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Elijana, Bubbi, karolina, Macence and this user have 5 others thankyou

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 29 Дек 2010 01:47 #96412

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Go obozavam faktot sto sum se rodila zensko. Zenite se mnogu pomali placki od mazite, zenite znaat so malku da napravat mnooogu, zenite mozat celiot svet da go svedat vo samo edna licnost, nim ne im e potrebno konstantno tapkanje po ramo. Mnogu polesno se snaogjame vo svetot koga mazot kje go nema, za razlika od mazite.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Vasidora

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 29 Дек 2010 02:53 #96476

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
само затоа што сум мајка.
Друга оправдана причина нема. Инаку искрено подобро да сум била маж.:ljutko:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: ZZ, Mama Ane, Dolphin, ivi

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 29 Дек 2010 23:38 #96860

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
У суштини, јако је лепо бити жена из многих аспеката, да не кажем скоро свих..само да живимо у некој другој држави где би ти аспекти дошли до изражаја..
Оно што је ипак највредније, то сам осетила..трудноћу, рађање, мајчинство..
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 30 Дек 2010 19:22 #97265

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Moj stav za rabotite koi ne mozes da gi smenis, a se del od tebe kako ova prasanje,ne mozam da bidam nisto drugo osven zena :), glupavo e da gi negiras i ne gi sakas, so site prisutni prednosti i negativnosti.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 30 Дек 2010 21:22 #97309

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Сакам што сум жена затоа што сум си жена!!! Затоа што сум мајка, го дојам син ми, бдеам над него во секоја секунда, се шминкам, се облекувам во женски алишта, ме привлекуваат убави мажи, ги сакам сите аспекти на "женскиот свет" :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 31 Дек 2010 02:25 #97356

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
........majcintsvoto me pravi gorda sto sum zena :srce: :srce: :srce:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 31 Дек 2010 02:47 #97363

 • betavitevit
 • betavitevit's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 193
 • Thank you received: 96
 • Карма: 7
macika wrote:
само затоа што сум мајка.
Друга оправдана причина нема. Инаку искрено подобро да сум била маж.:ljutko:
:gp: Потпис-исто како јас да сум го напишала ова.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 02 Фев 2011 20:14 #108396

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
Обожавам што сум жена!!!!:ljutko:

Но има денови кога гласно викам ЕХ ДА СУМ МАЖ!!!!!!!!!!

Чуството дека се уште во многу нешта осеќаш дискриминација е одвратноооо!!!!!!!!!!!!!!!:mdf:
Последна промена: 02 Фев 2011 20:14 by Bubbi.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 02 Фев 2011 20:44 #108420

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Затоа што на нас жените ни е предодредено да сме јаки, кога мажите би биле јаки барем пола од нас, веројатно и тие би раѓале :laugh:
Сакам што сум жена затоа што сум мајка :srce:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 02 Фев 2011 21:13 #108437

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Ај што смо мајке, него смо и лепше..;)
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Elka

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 02 Фев 2011 22:25 #108469

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
и паметније. :zelen:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: ZZ, Elka

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 02 Фев 2011 22:31 #108471

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
macika, то без даљњег..:OK:

И можемо бити фине, глатке, издепилиране..а они кад то ураде, зову их педерима..:laugh:
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Elka

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 09 Мај 2011 21:38 #134570

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7911
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
И уште можам да се дотерам како сакам и да носам штикли и секси долен веш...а за мушки нема тоа :zelen:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 09 Мај 2011 22:37 #134579

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Zatoa shto sekogash mozhesh da najdesh glup mazh da go vrtkash kako sakash, hehehe :kamsik:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 30 Јун 2011 22:12 #143828

 • lilit
 • lilit's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 10
 • Thank you received: 7
 • Карма: 0
sakam da sum zena zasto mazite postojat zaradi nas!!!zasto zivoto i svetot postojat zaradi nas!!1zena e golem zbor!!!kako koga mazite bi se zaljubile i bi kazale ljubov!!!ili ako gi boli nesto i da kazat ce izdrzam ama tesko deka ce izdrzat bolka!!!zena pa zenata moze se i toa sto go moze mazot i toa sto ne go moze!!1zatoa sto e najubavoto sustestvo na svetot zasto ima se sto eden maz saka i mu treba ahhh
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 01 Јул 2011 14:48 #143953

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2895
 • Thank you received: 1855
 • Карма: 1
Ane wrote:
И уште можам да се дотерам како сакам и да носам штикли и секси долен веш...а за мушки нема тоа :zelen:
Ха, а Боки 13?
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 01 Јул 2011 15:06 #143958

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7911
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Па тој носи женски секси долна облека и штикли.
и плус тој сака да биде ЖЕНА :laugh:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 01 Јул 2011 15:09 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 31 Авг 2011 09:43 #151349

 • Elijana
 • Elijana's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1717
 • Thank you received: 350
 • Карма: 12
Ова го пронајдов на ФБ па ми се виде интерсно и ке го постирам тука ;)

Има гласини дека мажите се посилни од жените! Ајде ве молам! Можат ли да носат 4kg бебе во стомакот 9 месеци? Можат ли да готват, чистат и да разговараат на телефон во исто време? Можат ли да си го изгорат челото со витлерите и да не се жалаат? Можат ли да одат на 10cm штикли цел ден? Можат ли да плачат цела нок и наутро да станат како ништо да не било? Запомнете мажи, жените се беспомошни само додека не им се исуши лакот на ноктите!! :rofl:


Среќата е единствена работа која се множи кога се дели :-)
Последна промена: 31 Авг 2011 09:43 by Elijana.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, vodolija, Fairy, sonja 35, Helix and this user have 2 others thankyou

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 05 Сеп 2011 07:35 #152421

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
....можам да правам неколку работи одеднаш и скоро секогаш стасувам да завршам се' :jupi:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 05 Сеп 2011 11:37 #152475

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
И јас најдов нешто на фб и решив да го споделам тука :)

Што сакаат жените?

1. Маж кој добро изгледа
2. Едноставен прстен
3. Мала забава за венчавката
4. Меден месец на некое тивко и мирно место
5. Куќичка околу која ќе трчаат децата
6. Две убави дечиња
7. Со маж кој е фамилијарен човек...
8. ...но, и вредно работи и заработува
9. Мал автомобил за шопинг
10. И еден поголем, фамилијарен
11. Неколку лични колекции
12. Пар чевли за секоја прилика
13. Малку елеганција
14. Основни козметички производи
15. Неколку сенки и маскари
16. Едно патување годишно во странство
17. Или 3-4 во земјата
18. Вечера со свеќи
19. По некој подарок
20. И луксузен третман
21. И конечно – сигурност за во иднина.

И – тоа е се! Жените воопшто не бараат многу!

:laugh:

Извор: Црно-бело.
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 05 Сеп 2011 11:38 by Независна.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Elijana, Octavia, ivi

Ре: Сакам што сум жена затоа што..... 02 Окт 2011 17:31 #156936

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
... жените се посилниот пол, во секоја смисла :da:
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот