Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: СМС пораки

СМС пораки 18 Дек 2010 04:01 #90752

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Овдека можете да пишувате убави СМС пораки за роденден, божеќ, велигден, Нова година, можеби на некого ќе му треба идеа и добро ќе му дојде.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: EckaGj, ljubica78

Ре: СМС пораки 18 Дек 2010 04:11 #90761

 • jasmina 25
 • jasmina 25's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 802
 • Thank you received: 64
 • Карма: 7
dijana temava e super...vakvi poraki imam mnogu zapisano vo tetratka no koj znae kaj mi e...eve ke pisam edna za rodenden sto mi e vo telefon...

Neka Bog gi pretvori tvoite zelbi vo realnost,srceto neka ti e vodic vo zivotot a ti sekogas bidi zdrav-a,sreken-na i nasmean-a....SREKEN RODENDEN
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: DijanaP

Ре: СМС пораки 18 Дек 2010 04:17 #90762

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Браво за темава :cmok:
Еве една шегаџиска

Пиво, вотка, мартини, наздравје за многу години. Жива, здрава, насмеана и цела година пијана, но не од домашна ракија туку од љубовна магија! SREKEN RODENDEN!
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: DijanaP

Ре: СМС пораки 22 Дек 2010 15:31 #92540

 • k.n.
 • k.n.'s Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 11
 • Thank you received: 7
 • Карма: 0
Ovaa godina bidi dobar matematicar.Sobiraj sreca,odzemi taga,pomnozi
radost i podeli ljubov
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: DijanaP

Ре: СМС пораки 02 Јан 2011 17:39 #97914

 • desi4ka
 • desi4ka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 39
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Zivotot e kratok,krsi gi pravilata, prostuvaj,baknuvaj sporo,sakaj iskreno,smej se cesto,ne zali za nestata koi te pravat sreken!Uzivaj vo sekoj moment ovaa godina!
The administrator has disabled public write access.

Ре: СМС пораки 02 Јан 2011 18:26 #97926

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Еве една смс за Нова Година која баш сега ја добив и која многу ми се допаѓа

Бидејќи сите ќе ти посакаат среќа, јас ти посакувам да ја препознаеш и уживаш во неа. Исполни ги годините со живот, а не животот со години. Оствари го она што го посакуваш, но сочувај го она што го имаш.
The administrator has disabled public write access.

Ре: СМС пораки 02 Јан 2011 18:30 #97928

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
Ovaa poraka ja dobiv od snaami od srbija. Na srpski e ama mnogu mi se dopadna:

Poleteli andjeli poput ptica, dotaknuli osmeh tvog lica i poslali poruku na krilima belim da ti sve najbolje svim srcem zelim.SRECNA NOVA GODINA!
The administrator has disabled public write access.

Ре: СМС пораки 02 Јан 2011 18:38 #97933

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
1. Nek ti bude jasno za ISKRENU ISKRENU CESTITKU NIKAD NIJE KASNO, kad se iz guzve izadje cestitke su najsladje.Zato primi cestitku ovu jer ti zelim srecnu godinu novu.

2.Sreca je mala,obicna,neupadljiva...i mnogi ne mogu da je vide. Zelim ti da je vidis i u uzivas u njoj...Danas...Sutra...Zauvek....Srecna nova godina

3.Среќата нека биде вечност во вашиот дом, љубовта верен пријател, здравјето непресушно богатство! Среќна Нова Година!!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: СМС пораки 07 Јан 2011 15:52 #99611

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
И додека последниот миг од Бадник догорува,слушни го срцето што зборува.Нека низ живототсреќа те води,среќен ти Божиќ и ХРИСТОС СЕ РОДИ!
The administrator has disabled public write access.

Ре: СМС пораки 02 Мар 2011 19:09 #118609

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Луѓе ај кажете некоја убава СМСка за прв роденден?? Треба на внук ми да му пуштам честитка а не ми текнува што да напишам убаво?!?!
The administrator has disabled public write access.

Ре: СМС пораки 31 Јул 2011 16:50 #146549

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Една роденденска:
Групата „Бело дугме“ ти го честита роденденот со песната „Доживети стоту“.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
Последна промена: 31 Јул 2011 16:51 by bart.
The administrator has disabled public write access.

Ре: СМС пораки 16 Дек 2011 15:51 #171362

 • bilni
 • bilni's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 200
 • Thank you received: 122
 • Карма: 0
Некаовој ден те поведе кон иднината, светло нека ти ја одбележи судбината,нека животот ти биде рајска градина во која ќе цвета твојатаубавина


За твојот роденден ти посакувам букет од рози, покриен со капките на младоста, нежно замотан со целофан од среќа и прекрасно врзан со лентата на љубовта. Среќен роденден!
The administrator has disabled public write access.

Ре: СМС пораки 16 Дек 2011 16:01 #171364

 • bilni
 • bilni's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 200
 • Thank you received: 122
 • Карма: 0
Не кажувај го сето она кое го знаеш,
не прави го сето она кое го можеш,
не верувај во сè што ќе слушнеш,
не давај сè што имаш,
не посакувај сè што немаш,
туку биди задоволен со она што го имаш.
Среќен роденден!


Понекогаш деновите не ни значат ништо, ги гледаме како поминуваатм како птици во лет. Но денес е само ТВОЈ ДЕН и ти го правиш најрадосниот ден во годината. Среќен роденден!

Нека изворот на среќата извира со кристални води кон патот на твоите соништа. Живеј, фрли се во прегратките на младоста и нека секоја твоја замисла биде остварена мечта!


Среќен роденден, пријателке! Bиди непозната, за да си интересна. Биди недостапна, за да си посакувана. Ако зборуваат нешто за тебе, не грижи се. Штом зборуваат, значи ти завидуваат, а штом завидуваат сигурно има за што. Знај си ја цената, но не се продавај. Ти го посакувам тоа од сè срце, заедно со многуте здравје, среќа и љубов


Светот им прави пат само на оние кои знаат каде чекорат. Еден од нив биди и ти, нека светот ти ги отвори патиштата до сите твои желби и убавини. Човек е најсреќен кога му се исполнуваат желбите. Затоа од сè срце ти посакувам сите твои желби да ти се исполнат! Среќен

Ти посакувам толку здравје, за да ја зачудиш медицината! Толку среќа за да ти завидат и ангелите. Толку љубов за ниту историјата да не може да ја запише. Толку пари за да ти завидат и милионерите. И толку среќни моменти што ќе ги делиш со сите околу тебе!

Што да ти посакам? Убавината си ја имаш. Среќата ти е во срцето. Ум? Тој ти е достапен, за да живееш така. како што сакаш. Љубов? За што ти е, кога сите околу тебе те сакаат. Тогаш ќе ти посакам: верувај во себе и чекори умерено по патот на животот. Среќен роденден

Пријатели се оние кои доаѓаат, кога сите си одат. Пријатели се тие кои те насмевнуваат. И во овој убав ден, на овој весел ден, твојот роденден, подарок огромен ти дарувам, и искрено те поздравувам

Ти посакувам здравје, затоа што без него - ништо друго нема значење. Несопирлив стремеж кон знаење, затоа што тоа ќе те научи на вистинските вредности на животот и како да се заштитиш од бедите на следната желба - љубовта, затоа што тоа е доволно добра цел во животот. Среќен роденден.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: eleonora

Ре: СМС пораки 30 Апр 2012 02:43 #196807

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Еве една од годинава од другарка ми

Ајде нека е среќна годината што ни дојде, 2012 нека ви донесе здравје и среќа во реализирањето на сите ваши желби. Воедно честитаме и божиќ,бадник и сите јануарски празници како анти-кризна мерка за смс-и месецов. Ве сакаат..тие и тие. :rofl:

А јас и вратив...епа среќна и на вас дружба Христос воскресе :rofl:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: СМС пораки 30 Апр 2012 04:20 #196836

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Katerina81 wrote:
Еве една од годинава од другарка ми

Ајде нека е среќна годината што ни дојде, 2012 нека ви донесе здравје и среќа во реализирањето на сите ваши желби. Воедно честитаме и божиќ,бадник и сите јануарски празници како анти-кризна мерка за смс-и месецов. Ве сакаат..тие и тие. :rofl:

А јас и вратив...епа среќна и на вас дружба Христос воскресе :rofl:

Требало да и‘ пишеш како анти-кризна мерка годинава посакуваме: среќен 8ми Март, 1ви Мај, 2ри Август, 8ми Септември и 11ти Октомври! :muahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Марфи

Ре: СМС пораки 29 Сеп 2012 03:28 #215495

 • miazmija
 • miazmija's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 43
 • Thank you received: 6
 • Карма: 0
Edna veligdenska:
Hristos Voskresna i od nebesta bozja poraca:
Jas sum ljubovta - ljubi;
Jas sum zivotot - zivej;
Jas sum radosta - spodeli ja.
Sreken veligden.

Edna bozikna:
Dobri dome dobra vecer, nazdravje vi badnikova vecer i badnik sto se lozi, sekoe dobro da vi se mnozi. Neka Bozik mirno ve vodi.. Hristos se rodi..

Edna zeznata novogodisna:

Na site sto nema da mi ja cestitaat Novata godina i Bozik im posakuvam da im izgori elkata, a Dedo Mraz da im se posere vo odzakot. Isto taka gi izvestuvam SAKANITE prijateli koi mi pratija cestitka minatata godina so najubavi zelbi : ZELBITE NE MI SE ISPOLNIJA !! , i gi molam istite za ovaa godina mesto cestitka da mi uplatat kes na transakciskata za koja blagovremeno ke gi izvestam..
SREKNA NOVA GODINA..
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.