Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Изненадувања

Изненадувања 19 Ное 2010 22:59 #74653

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Кога последен пат ви приредиле изненадување,кој и што? Или пак кога последен пат вие сте приредиле изнанадување на некого,на кого и што?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Изненадувања 19 Ное 2010 23:55 #74700

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Сакам да ме изненадуваат и да изненадувам.Воопшто немора да е нешто големо ,напротив едноставно а најубаво.

Имав многу убаво изненадување пред неполн месец кога ми беше роденден од две срцки форумџики.Ме изненадија со колаче со свеќички за роденден.Ептан бев изненадена навистина убаво чувство.
Неможам сега да се сетам кога и како некого сум изненадила.Но наскоро ќе пишам
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mila87, DijanaP

Ре: Изненадувања 20 Ное 2010 01:40 #74753

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
mnogu sakam iznenaduvanja, posledno sto napraviv bese na majka mi da i najdam od onie diplomi sto se za najdobra baba, barav po knizari odvaj najdov, ova bese novo pred nekoja godina, ama uspeav, ne e kojznae sto ama mene mi e kef so takvi sitni raboti da gi iznenaduvam bliskite. mnogu mi e krivo sto mm ne e po ovie raboti,
The administrator has disabled public write access.

Ре: Изненадувања 20 Ное 2010 02:24 #74761

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Мм пред две недели ме остави спичлес :srce: . Ми подари лап топ Тошиба, ѕвер по карактеристики, бисерно црвен. И тоа не било кој, туку еден што го меркав и друлав на него, кој ми беше љубов на прв поглед, па дури и име му дадов :laugh: :love:
Сега чекам да ме изненади и со црвено глувче :zelen:
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Ре: Изненадувања 20 Ное 2010 03:26 #74788

 • vetmedvesna
 • vetmedvesna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Life is short.Smile while you still have teeth.
 • Теми: 1887
 • Thank you received: 482
 • Карма: 10
Sega zaedno so moite sestri im podgotvuvame iznenaduvanje na nasite roditeli za nivnata godisnina od brak, im zemavme terakota so znak na vecnosta, i im uplativme patuvanje, tura niz Francija, Spanija, Italija :) Kolku ke bidam srekna koga ke im gi vidam nivnite nasmeani lica koga ke im go priredime iznenaduvanjeto. Sekako ke im priredime i svecena vecera :srce:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Изненадувања 20 Ное 2010 04:19 #74823

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Многу често спремам изненадувања за моите блиски.Ретко на кој му текнува да ме изненади освен мм.Сега за роденденот ми спреми изненадување не некое стандарно и големо, ама за мене најбитно :love: Детали нема :P

Јас и другарка ми сега скоро и спремивме изненадување на другарка наша, која беше без работа а и се во така полошо финансиска состојба и плус имаат мало детенце.И најдовме работа кај еден другар во фирма. И се јавивме да се симне доле пред зграда дека ќе ја чека шофер, со таква и таква кола.Во колата бевме јас и другарка ми и и ги врзавме очите, немаше поим каде ја носиме, ја однесовме до новото работно место каде ја чекаше мала тортичка и пишуваше- ЧЕСТИТО!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Изненадувања 20 Ное 2010 17:24 #74998

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Mnogu sakam iznenaduvanja. Posledno pogolemo iznenaduvanje koe go napravoiv e za rodendenot na mm mu organizirav zurka vo dvor so ziva svirka od bendot sto sviri vo Havana, gi sobrav site nasi prijateli i so torta so 30 svekicki go iznenadivme koga si dojde od rabota. Da ne vi kazuvam deka tolku se izvadi od pamet so sekerce i vodicka go sreduvavme :muahaha:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Изненадувања 28 Ное 2010 01:15 #78865

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Кад сам била млада волела сам изненађења и да их приређујем и да ми их приређују..сада их не волим, чак и када су јако лепа..превише је то емоција за мене, не могу да их поднесем, све ми поремете..
Превише сам се истрошила до сада, више ми одговара монотонија..
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Изненадувања 28 Ное 2010 16:04 #79111

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
:jupi: Сакам да ми приредуваат изненадување, а исто толку и сакам да приредувам изненадување. Самиот чин на изненадување е воедно и знак на внимание,почит. Кога добивам изненадување, доволно ми е самото изненадување, а кога правам изненадување се трудам тие секогаш да бидат нови,поразлични од претхофните,да одговара на личноста на која и се приредува изненадување, секогаш се ставам на местото на таа личност за да подразмислам дали тоа навистина би и се допаднало.
Оваа година добив три прекрасни изненадувања. Првото беше од мојот дечко за мојот роденде, тој цел ден не ми честиташе роденден, дури вечерта кога се видовме, ми подари прекрасен букет ружи и ми го честита роденденот. :girlpink:
Второто изненадување беше кога се вратив од Америка. Беше мај месец ноќта стигнав околу 23:30-00:00ч, а пред зграда ме чекаа сите мои колеги-стрелци од стрелаштво заедно со тренерот, ме чекаа со букети цвеќе и подароци за да ми го честитаат постигнатиот успех во Америка, со кој обезбедив учество на Младинските олимписки игри, и Б норма за Лондон 2012.
А последното изненадување ми беше приредно сега во 6 Август каде што наместо само татко ми да ме чека на Аеродромот кога пристигнував од Минхен, заедно со татко ми, ме чекаше и мојот прв братучед кој го немав видено долг период.

Исто така сакам и да приредувам изненадувања.Досега имам организирано многу изненадувања
пред 2 години, на дечко ми му купив многу убава торта за роденден со огномет.Исто така лани на класната и организиравме изненадување (она не знаеше дека ние знаеме дека и е роденден), потоа во последниве два месеци на две форумџики за роденден им приредивме мало изненадување со друга форумџика.Е сега моментално се спремам за некакво изненадување за мекици-бидејќи јатрва ми е веќе влезена во 9ти месец, па кај и да е сега мислите ми се насочени натаму.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Изненадувања 29 Ное 2010 20:31 #79696

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Сакам изненадувања, ама не претерани, онака помалечки. Мм и таков човек кој би ме изненадил ама во последно време како што сме со танко ќесе, нема ни за чоколада да ми купит да ме изненадит не па нешто друго :) А порано знаеше чат пат да улеат со нешто ново дома.


Јас не знам многу да правам изненадувања, немам појма како а и не можам да ќутам :)))
The administrator has disabled public write access.

Ре: Изненадувања 29 Ное 2010 20:47 #79713

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
И јас сакам изненадувања, впрочем како и секој, но уште повеќе сакам и поубаво се чувствувам кога јас изненадувам :)
ММ знае да ме изненади со ситници, но често. Он е попрактичен од мене, додека јас знам да се заборавам, ама па што да правам кога ќе наумам нешто :zelen:
Последното од него е преубавиот дочек дома за Аника. Заедно со Ања ни приредија прекрасно изненадување во многу бои :P , додека моето последно изненадување беше телефон по повод обновениот лимит на службениот :laugh:
Последна промена: 29 Ное 2010 20:48 by SandraА..
The administrator has disabled public write access.

Ре: Изненадувања 29 Ное 2010 20:52 #79716

 • saligrem
 • saligrem's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 993
 • Thank you received: 87
 • Карма: 14
Mislam deka nema covek koj nesaka da bide prijatno iznenaden.MM znae ponekogas da me iznenadi a sega sekoj den me iznenaduva so po nesto ubavo moeto since
The administrator has disabled public write access.

Ре: Изненадувања 04 Фев 2011 03:28 #108926

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Еве некои интересни идеи за приредување на убаво изненадување на вашиот партнер/ка. (Ако има посоодветна тема, слободно префрлете).


1. Врамете некој спомен
Земете обична рамка за фотографија и составете колаж од спомени кои ќе искажат колку ви е важен партнерот.
Сигурно сте го зачувале билетот од првиот пат кога сте отишле на кино, сметката од вашето прво излегување, првата заедничка фотографија итн. Наредете ги на убава позадина и подарете ги врамени.

2. Подарете цвеќиња со сопствен белег
Многумина цвеќињата ги гледаат како клише, зашто обично се купува букет од цвеќарница и така се подарува на љубениот. Купете само цвеќиња и комбинирајте ги сами. Земете ист вид цвеќиња во различни бои или пак различни цвеќиња со иста боја и искомбинирајте ги сами.
Завиткајте ги со нешто што ќе остави белег, нешто што ќе го потсетува вашиот партнер дека сте мислеле само на него кога сте го подготвувале букетот.

3. Персонализирајте го подарокот
Ако веќе сте наумиле на вашиот партнер да му купите некој практичен подарок (футрола за новиот телефон, нови пижами итн.), сепак можете тој подарок да го претворите во нешто посебно.
Отидете кај кројач или пак кожар каде што ќе ги стават неговите / нејзините иницијали на подарокот. Персонализираните подароци секогаш измамуваат воздишки.

4. Купете честитки
Купете многу честитки за Свети Валентин. На секоја од нив напишете по некоја слатка порака од срце и потоа скријте ги на различни места (во џебот од јакната, во фиоката со долна облека, на возачкото седиште, секое место што ќе ви падне на ум).
Колку повеќе честитки и колку повеќе места, толку подолго на вашиот партнер ќе му трае возбудата од вашиот убав гест.

5. Снимете музика
Соберете ги сите песни кои ги означуваат вашите специјални моменти и снимете ги на диск. Ова е веќе класичен подарок, но секогаш буди емоции.
Доколку сакате тој да биде уште попосебен, снимете се себеси како пеете некоја песна за вашиот партнер и внимателно скријте ја во средината на листата. Изненадувањето и воодушевувањето нема да изостанат.

Извор: Топ-шоп.
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 04 Фев 2011 03:29 by Независна.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Изненадувања 17 Ное 2011 13:09 #165285

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2895
 • Thank you received: 1855
 • Карма: 1
Морав ова да го пишам

Zašto tulumi iznenađenja nisu poželjni
Jednog dana upoznala sam jednog divnog gospodina i zaljubila se. Kada je postalo jasno da ćemo se vjenčati, odlučila sam prestati jesti grah. Nekoliko mjeseci kasnije, na moj rodjendan, pokvario mi se auto dok sam se vraćala kući s posla. S obzirom da sam živjela na selu,nazvala sam muža i rekla mu da ću kasniti, jer sam moralapješačiti kuci. Idući tako, uz put sam naišla na jednu malu krčmu iz koje se širio miris graha i ja jednostavno nisam mogla odoliti. Pošto sam imala pred sobom još dugo pješačenje, predpostavila sam da ću se putem osloboditi svih nuspojava dok ne stignem kući. Ušla sam u krčmu i za čas posla sam ‘sredila’ tri porcije graha. Kada sam nastavila pješačiti, potrudila sam se osloboditi plinova. Kad sam stigla, moj muž je bio radostan što me vidi i veselo je rekao: – ‘Draga, imam iznenađenje za večeru!’
Zatim mi je stavio povez preko očiju i odveo me do stolice za stolom za večeru. Sjela sam, i baš kad je htio da mi skine povez, zazvonio je telefon. Natjerao me je da mu
obećam da neću dirati povez dok se ne vrati, i otisao da se javi. Grah koji sam pojela je jos uvijek radio i pritisak je postao nepodnošljiv, tako da sam iskoristila priliku dok se
moj muž ne vrati, nagnula se na jednu stranu i ‘pustila’ jedan.Ne samo da je bio glasan, nego je i smrdio kao kada kamion s đubrem, prolazeći pored pilane, pregazi tvora. Uzela sam salvetu s krila i žustro odpuhala smrad. Zatim sam se nagla na drugu stranu i odvalila jos tri. Smrad je bio gori od kuhanja kupusa. Naćulivši uši na telefonski razgovor u susjednoj sobi, nastavila sam ovako da nižem narednih nekoliko minuta.Zadovoljstvo je bilo neopisivo. Kada je pozdravljanje preko telefona označilo kraj moje slobode, učinila sam jos nekoliko brzih kružnih pokreta salvetom da raspušem sve,vratila salvetu na krilo i uz osjećaj zadovoljstva i olakšanja, spustila ruke na krilo. Lice mi je sigurno odavalo
najneviniji moguć izraz kada se moj muž vratio i ispričao se što se tako dugo zadržao.
Pitao me jesam li virila, a ja sam ga uvjerila da nisam. U tom trenutku, skinuo mi je povez i dvanaest gostiju koji su sjedili za stolom u glas je uzviknulo: – ‘Sretan rodjendan!’
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: butterfly87

Ре: Изненадувања 17 Ное 2011 13:31 #165290

 • butterfly87
 • butterfly87's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 829
 • Thank you received: 515
 • Карма: 0
Уф баш сакам изненадувања, сакам и да изненадувам и да ме изненадуваат. Слично како Зеленичка и кај нас нема којзнае колку пари на претек, па ситниците ни се цело богатсво.Последно изненадување беше од мм , кога од работа се врати со еден преубав цвет, а повод немаше баш никаков, само зошто ме сакал :girlpink: .Инаку јас во принцип изненадувам со подароците што ги носам, секогаш гледам да се штосни и поинакви.
[link=http://lilypie.com] [/link]
The administrator has disabled public write access.

Ре: Изненадувања 14 Ное 2012 05:08 #221260

 • ivi
 • ivi's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 715
 • Thank you received: 423
 • Карма: 1
Мене синоќа мм ме изненади ептен.Он отиде до теретана а јас дома со бебево,успано и тивко дома.Он доаѓа и отвара полека врата ама прво ја подава раката со букет па ја подава и главата.Абе колку сум се израдувала тоа чудо едно,ко мало детенце бев :laugh: .И најинтересен ми беше моментот -цвет за мојот цвет,абе срцка е :nanana: А еве како изгледа букетот :3
Атачменти:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Tessi, prasence, mamaAnita, Marge, Frenky and this user have 5 others thankyou

Ре: Изненадувања 02 Сеп 2013 05:43 #243405

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Сакам изненадувања, и сакам да приредувам изненадувања :nanana:
Па последното изненадување беше викендов, моја другарка правеше свадба/крштевка воедно, и дефинитивно не очекуваше дека ќе дојдеме и за крштевката. Беше премногу позитивно изненадена. B)

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Изненадувања 02 Дек 2014 04:31 #253118

 • Sunshine-88
 • Sunshine-88's Avatar
Многу сакам изненадувања, макар и да е ситница, ама да е изненадување. Сакам и да правам изненадувања. Последното изненадување ми беше запросувањето. Иако си планиравме дека веќе е време да направиме чекор кон тоа, во тој момент воопшто не очекував. И беше прекрасно и уникатно. Срце ми е и многу е креативен и оригинален. Сами дома, ми спремаше ручек, после тоа за десерт бело чоколадо, моето омилено. ООО на кој ке му текне што се му паднало на памет па така не ни приметив дека на опаковката од внатрешна страна пишува нешто. И си јадам...И ми покажува кутијата, нешто награда добивте сопруг за цел живот, и уште не ми текнува. Викам како вака, што е ова...и клекнува и уште не се освестувам, читам уште еднаш, се смеам, се тресам....Се изгушкавме си дојдов на себе...е тек тогаш сфатив асално што се деси. Како и да е, прекрасно беше.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Изненадувања 16 Фев 2015 00:47 #253684

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Ne sum nesto specijalno po iznenaduvanja niti pak mm. Ama toa retko sto se slucuva kako iznenaduvanje e stvarno so golem efekt.Posledno sto me iznenadi bese lani za Bozik, mi kupi parfem koj podolgo go posakuvav :love: a ne ocekuvav bidejki veke mi imase kupeno poklon, neli dogovoren poklon.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.