Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Едвај чекам...

Ре: Едвај чекам... 10 Апр 2013 02:33 #236713

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Едвај чекам Велигден и 1ви Мај, неколку дена да се одморам и да му ја здувнеме некаде :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Едвај чекам... 01 Јул 2013 03:48 #241799

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Edvaj cekam da odam na odmor!!!

:plaza: :gnjuri: :sladoled: :chilpil:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Едвај чекам... 19 Јул 2013 03:32 #242357

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
.....da zvarsime veke toa sto sme go pocnale so kukata i da definitivno i jas zdivnam malku ova leto :chilpil:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Едвај чекам... 19 Јул 2013 09:54 #242365

 • клечкароска
 • клечкароска's Avatar
 • Offline
 • new born
 • presrekna majka na prekrasen sin i preubava kerka
 • Теми: 100
 • Thank you received: 42
 • Карма: 0
da stigni od MM vizata i da zaminime za Avstralija!!! :molkata:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Едвај чекам... 21 Јул 2013 02:13 #242402

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Da se ukotvam na edno mesto...
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Едвај чекам... 05 Авг 2013 04:18 #242683

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
...sa dojde ponedelnik da iskuliram od rabotava i od stanuvanjeto rano :chilpil:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Едвај чекам... 05 Авг 2013 05:39 #242685

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Задутре да заминеме за Дојран :plaza:

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Едвај чекам... 07 Авг 2013 17:09 #242750

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
... да се преселиме :ajde:
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

The administrator has disabled public write access.

Ре: Едвај чекам... 14 Авг 2013 04:05 #242897

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Да дојде 29ти, тогаш сум на 4Д контрола

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Едвај чекам... 01 Сеп 2013 17:22 #243342

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Да дојде 16ти за контролата што треба повторно да ја направам на 4Д

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Едвај чекам... 19 Ное 2013 04:25 #245838

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Да почнат да го китат градов за Нова година. Многу го сакам тој период :sneg:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Zlatna

Ре: Едвај чекам... 19 Ное 2013 05:25 #245844

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Истото и јас си помислив да напишам кога го отворив Едвај чекам.....
Многу ми е убаво пред и после НГ. Тие празници, милиони Св. Николи, Нова Година, Божиќ, Бадник...ми се најомилени денови во годината :yes:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge

Ре: Едвај чекам... 19 Ное 2013 14:42 #245889

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Зимски распуст :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Tessi

Ре: Едвај чекам... 27 Фев 2014 05:14 #248976

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
da dojde 27mi mart i da zaminam na setanje. vo Turcija :ehej:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 27 Фев 2014 05:28 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Едвај чекам... 04 Мар 2014 08:01 #249046

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
6ti April, da pocne novata sezona na Game of thrones :sonce:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Едвај чекам... 04 Мар 2014 10:00 #249048

 • lena0809
 • lena0809's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 473
 • Thank you received: 316
 • Карма: 6
Da dojde 17 mart pa da odam vo Belgrad :) :srce:
Последна промена: 04 Мар 2014 10:01 by lena0809.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Едвај чекам... 24 Апр 2014 15:59 #250216

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Да почне изборниов молк утре. Претераааа... :mdf:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Едвај чекам... 24 Апр 2014 16:03 #250217

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
уууу не да чекам , журка ќе правам
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Едвај чекам... 25 Апр 2014 06:02 #250237

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
да дојде јули...одмор...
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Едвај чекам... 25 Апр 2014 07:00 #250240

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
da odam utre na koncert
The administrator has disabled public write access.

Ре: Едвај чекам... 11 Јун 2014 09:01 #251122

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Cinnamon wrote:
да дојде јули...одмор...

I uste cekam so netrpenie...
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Едвај чекам... 12 Јун 2014 02:25 #251130

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Cinnamon wrote:
Cinnamon wrote:
да дојде јули...одмор...

I uste cekam so netrpenie...

I jas...


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Едвај чекам... 26 Авг 2014 20:05 #252097

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
... да помине извесно време и да слушнам (разберам) дека „маќеата“ се шокирала од тоа што го видела и испукала од мака (заедно со нејзината посестрима). :narcisa: :vesterce: :nanana:
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 26 Авг 2014 20:07 by Независна.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Едвај чекам... 08 Јан 2015 15:47 #253361

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
.......da dojde mart :nanana:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Едвај чекам... 09 Јан 2015 13:24 #253374

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Da odime na zimovanje :skijac:
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.