Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Што носите на себе во моментов?

Ре: Што носите на себе во моментов? 26 Дек 2012 15:01 #227517

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
dolni trenerki i pizama gorna :tupco:


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што носите на себе во моментов? 26 Дек 2012 16:07 #227534

 • mama
 • mama's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • *Be happy*
 • Теми: 902
 • Thank you received: 448
 • Карма: 7
Pizami :D
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што носите на себе во моментов? 26 Дек 2012 17:38 #227542

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Mami Anje:
dolni trenerki i pizama gorna

I jas sum vo istata kombinacija :laugh:
Последна промена: 26 Дек 2012 17:39 by Nebo.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што носите на себе во моментов? 27 Дек 2012 04:14 #227566

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Кошула во сиво-тегет риги и темни фармерки :trep:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што носите на себе во моментов? 29 Дек 2012 04:31 #227943

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Pizami :)
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што носите на себе во моментов? 29 Дек 2012 17:37 #228000

 • Milenaa
 • Milenaa's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 133
 • Thank you received: 35
 • Карма: 0
pizami
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што носите на себе во моментов? 29 Дек 2012 19:16 #228021

 • ivi
 • ivi's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 715
 • Thank you received: 423
 • Карма: 1
Пижами...ми се здосади веќе,или сум у пижами или у тренерки :grr:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mama ana

Ре: Што носите на себе во моментов? 29 Дек 2012 19:26 #228023

 • mama ana
 • mama ana's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 455
 • Thank you received: 166
 • Карма: 1
ivi wrote:
Пижами...ми се здосади веќе,или сум у пижами или у тренерки :grr:
Isto i jas :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: ivi

Ре: Што носите на себе во моментов? 24 Фев 2013 09:20 #233485

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
Trenerki
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што носите на себе во моментов? 25 Фев 2013 03:30 #233517

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
Пижами :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што носите на себе во моментов? 12 Мар 2013 05:20 #234649

 • Миња
 • Миња's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • monabombona
 • Теми: 359
 • Thank you received: 82
 • Карма: 1
Тренерки
* Шмизлата 05.01.2007
* Шармерот 06.02.2013
If evolution really works, how come moms have only two hands
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што носите на себе во моментов? 12 Мар 2013 06:54 #234657

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
кошула и црни панталони
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што носите на себе во моментов? 12 Мар 2013 07:31 #234658

 • Mimi22
 • Mimi22's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • posle dozdot doaga sonce
 • Теми: 264
 • Thank you received: 87
 • Карма: 2
pizami dolni i bluza :P najzgodno na mesko mi e toa
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што носите на себе во моментов? 31 Мар 2013 11:25 #236087

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Pamucni crni trenerki
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што носите на себе во моментов? 31 Мар 2013 12:01 #236091

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Trenerki :majsi:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што носите на себе во моментов? 24 Јул 2013 03:40 #242456

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Сива сукња, сива блуза и бели балетанки
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што носите на себе во моментов? 24 Јул 2013 14:44 #242472

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Rozevi bebi dol pizami :lizavce:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што носите на себе во моментов? 24 Јул 2013 17:04 #242473

 • Snoopy
 • Snoopy's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 293
 • Thank you received: 238
 • Карма: 15
Toplo e mnogu, nisto.
Иван А.
с.р
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што носите на себе во моментов? 05 Авг 2013 06:00 #242690

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Памучна црвена туника и црни 3/4 тренерки

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што носите на себе во моментов? 05 Авг 2013 06:46 #242703

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 953
 • Thank you received: 338
 • Карма: 7
Fustan so cvetovi na crna osnova i takvi sandali
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што носите на себе во моментов? 19 Авг 2013 04:53 #242962

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Црна маица и шарена сукња
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што носите на себе во моментов? 19 Авг 2013 12:44 #242992

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Leten fustan dolg. Sin so crni linii.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што носите на себе во моментов? 20 Авг 2013 03:09 #242996

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Kafena suknja, bela maicka i sareni baletanki.


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што носите на себе во моментов? 20 Авг 2013 15:36 #243014

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
Маичка и бермуди и топло ми е пак :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што носите на себе во моментов? 21 Авг 2013 05:43 #243034

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Памучно фустанче

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.