Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: 8-ми март

8-ми март 05 Мар 2015 15:22 #253801

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Се ближи денот на жената :) Секој од нас има некоја баба, мајка, сестра, свекрва, вујна, тетка и сл. што сака искрено да и го честита празникот па и да ја изненади со по некое симболично поклонче :cvet:

Јас некако оваа година немам идеја за поклони. Некако бргу ми дојде 8-ми март, искрено немав ни време некако гужва ме фати што по дома што на работа. На крај што ќе најдам-тоа ќе биде :) Со цвеќе знам дека нема да згрешам па ќе одам на таа варијанта.

Вие?
The administrator has disabled public write access.

Ре: 8-ми март 05 Мар 2015 16:01 #253802

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Им купуваме подароци на бабите кои им ги дава син ми, и на тетка му.
Најчесто за бабите земам нешто што знам дека ќе им користи или цвеќе.
на сестра ми нешто бижутерија или козметика

лани им земав имаше убава понуда од авон парфем со дезодоранс и ролон стик комплети. а на сестра ми едно убаво ланче од таму.
годинава син ми запнал цвеќе за бабите.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: 8-ми март 07 Мар 2015 00:29 #253818

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Jas otkako dojdov vo UK izumiv deka 8 mi mart postoi. Ke i go cestitam samo na majka mi i tolku da bidam iskrena.
Dokolku bi kupuvala sigurno bi bilo nesto prakticno i toa poveke maliot da go pokolki za da im go napravi kefot.
The administrator has disabled public write access.

Ре: 8-ми март 09 Мар 2015 13:51 #253829

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Помина. Ми се допаѓа денот, не толку за поклоните колку за тоа што е уште една прилика да се видиш/собереш со најблиските. Се на се, убав ден :nanana:
The administrator has disabled public write access.

Ре: 8-ми март 09 Мар 2015 20:49 #253834

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
I jas go zaboraviv sosema 8-mi Mart. Duri i dodeka bevme vo MK ne deka nesto posebno go slavev, mi se imase sluceno da go zaboravam pa da se snaogam so podaroci vo posleden moment. A sega pak voopsto, pustivme cestitki do babite po skype i tolku.
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: 8-ми март 10 Мар 2015 18:50 #253841

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Ne go zaborava bidejki na majka mi i e rodenden.
Jas nesto ne se potresuvam deka e nekoj praznik bas toj den. Sekoj den si se boram za moite prava :) Ama pak samo obvrski si nagrbuvam :)
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.