Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Желби и планови во Новата година

Желби и планови во Новата година 27 Дек 2012 18:08 #227743

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
Ајде малку гласно за желбите, таков е периодот..

Јас прва со моите.

Имам желба годинава да ми засмета тоа што сум дебељуца и да ослабам :sram2:

Имам желба децата да ми се стабилизираат со здравјето да здивнам малку од секирации

Имам желба да се стабилизираме со работно време и работни обрвски и да имаме повекје време за нас како фамилија

и имам необјаснива желба да си родам едно девојче , ептен сум бре луѓе скроена за ќерка, шноли, фустанчиња и сл ... Who knows.. :roll:

Aaaaaaaaaaa да , да не заборавам, имам ОГРОМНА желба судбината да биде милостива кон мене, да ми го релаксира месец ЈУЛИ 2013 и така добро да ги склопи коцките па од трибина да беснеам на концерт на Robbie Wiliams :jeee: :nanana:
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
Последна промена: 27 Дек 2012 18:10 by Meyo.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mamaAnita, Frenky, ivi, Марфи

Ре: Имам желба за Дедо Мраз... 27 Дек 2012 18:49 #227754

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1245
 • Thank you received: 868
 • Карма: 5
Robbie Williams???? Што Robbie Williams...концерт, каде, како....оффф се подмочав...па он ми е прв на листа за славни личности со кои имам дозвола за швалерај....ГО ОБОЖАВАМ!!!!
Сонувам на концерт да ме викне на сцена и да ме размрда ...така сочно..овајјј.

Инаку за желбите...

Сакам годинава да најдам стабилна работа со нормално радно време.
Сакам да си родам уште еден бебуш.....по можност батко еден.
Сакам да ми се појави некоја нетолеранција на благо и гадење од истото.
Сакам мнооогу почесто да излегувам САМА со другарките лево-десно, кафе-мафе.
Сакам конечно да почнам да возам....имам возачка,колата стои на паркинг а ја мољакам луѓе за лево-десно.....а пустото па ич немам желба :ljutko:

Ова ми се главните саканици......а и сакам покана за на концерт...ќе зеам и прслуци гратис да му фрламе :jeee:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: ivi, Meyo

Ре: Имам желба за Дедо Мраз... 27 Дек 2012 18:57 #227756

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Милион желби имам, ај еве неколку до Дедо Мраз:

-да ми се роди дететво здраво, право
-да имам лесно породување
-после породувањето, да се вратам во физичка состојба каква што бев пред првата бременост :sram:
-да почнам да возам, и јас сум од тие што имаат џабе возачка, мизерија!
-да го направиме горе спратот и по можност цел да го опремиме :sram:

Имам и луди желби до Дедо Мраз, ама ај да не го предизвикам ептен....
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: ivi

Ре: Имам желба за Дедо Мраз... 27 Дек 2012 20:03 #227760

 • vesnicka
 • vesnicka's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 648
 • Thank you received: 363
 • Карма: 5
Јас ќе бидам скромна. Сакам да си ја гушнам жива и здрава бебушката и да си уживаме во моментите со неа.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: kiki, ivi, Синоличка, milicka, Cize and this user have 4 others thankyou

Ре: Имам желба за Дедо Мраз... 28 Дек 2012 03:06 #227764

 • lali
 • lali's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 42
 • Thank you received: 12
 • Карма: 0
Имам желба децата да ми се живи и здрави,јас и моите најблиски.сакам да се средиме конечно со мм.сакам поуспешна година во секој аспект(освен деца,оваа год.се породив).и сакам сите да сме живи,здрави,да бидеме сакани и да сакаме.п.с.сакам и куќа,кола и поубава работа,мислам ако може...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Имам желба за Дедо Мраз... 28 Дек 2012 04:54 #227781

 • ivi
 • ivi's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 715
 • Thank you received: 423
 • Карма: 1
Да ми е здрава и жива Калина
Да се одглавиме малку па да можам да си полагам и да си возам за да не зависам од никој
И сакамм летово ако може на одмор да отидеме :)
И да подослабам малку :laugh:
Мислам дека не барам многу :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Имам желба за Дедо Мраз... 28 Дек 2012 05:00 #227783

 • kiki
 • kiki's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 510
 • Thank you received: 102
 • Карма: 12
jas imam samo zelba da sme zivi i zdravi site po doma,i site moi bliski i dragi luge,i godinava uste edno bebce ako dade gospod :strkm: :strkz:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Имам желба за Дедо Мраз... 28 Дек 2012 05:58 #227798

 • marina_m
 • marina_m's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 79
 • Thank you received: 6
 • Карма: 1
Посакувам да имаме здравје,работа да најдам и уште едно бебенце.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Имам желба за Дедо Мраз... 28 Дек 2012 06:28 #227812

 • Mamita
 • Mamita's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 510
 • Thank you received: 277
 • Карма: 1
Ставам потпис на постот од весничка. Пошто минав низ едно не убаво искуство со првата бременост, па ИВФ потоа, сега се што посакувам е синко да ми се роди здрав и прав, а се друго ќе си дојде (се надевам :)).
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: vesnicka, ivi, Cize, butterfly87

Ре: Имам желба за Дедо Мраз... 28 Дек 2012 08:45 #227854

 • delfince
 • delfince's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 980
 • Thank you received: 220
 • Карма: 6
- na prvo mesto zdravje i da mi se rodi bebus zdrav i prav
- posle porogaj da si najdam rabota
- pred porogaj da magistriram
naseto zrnce




The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: ivi

Ре: Имам желба за Дедо Мраз... 28 Дек 2012 11:13 #227880

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Да бидеме само сите здрави и живи и на број. Толку :lize:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Mimi22

Ре: Имам желба за Дедо Мраз... 28 Дек 2012 13:52 #227891

 • Elicka
 • Elicka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Животот е убав
 • Теми: 258
 • Thank you received: 103
 • Карма: 4
Прво, основно и најважно ЗДРАВЈЕ за мене и тие што ги сакам. Прво тоа, а после може поголем стан.
The administrator has disabled public write access.

Новогодишни одлуки 15 Јан 2013 12:18 #229714

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1245
 • Thank you received: 868
 • Карма: 5
Нова година - нов почеток :)

Си донесов неколку одлуки кои ќе се потрудам годинава да ги остварам....ваљда :sram2:
1. Прво и основно да почнам да ја користам возачката. Ми дреме колата на паркинг (мм оди со службено) а ја се мољакам лево-десно за превоз.
2. Второ и уште поосновно конечно да истрајам во некоја диета како гризли сум само бутам нешто а не сум гладна....минмум 15 кила да симнам...(ај важи :)
3. Да си останам трудна уште еднаш барем.....да не ми е детево само (мада и нејќам нешто ама годиниве притискаат :angry:
4. Да си најдам конечно работа по струка и да си направам скришен фонд :P

Имам и други ама овие ми се најбитни.
Донесовте ли вие некоја одлука???
The administrator has disabled public write access.

Ре: Новогодишни одлуки 15 Јан 2013 19:21 #229740

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Не сум размислувала многу, ама прво што ми паѓа не памет е

Конечно да магистрирам;
Да ослабам 5-6 кг; :trep:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Новогодишни одлуки 16 Јан 2013 05:55 #229753

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Имам неколку големи и за нас важни желби на кои и не можам да влијаам многу сама.

1. ММ да ми биде жив и здрав
2. Да дочекаме успешно ИВФ што побрзо
3. Да добиеме можност да купиме или добиеме социјален стан
4. Да се опраиме финансиски веќе еднаш

А потоа се оние класичните:

- да ослабам едно 15 кила :blink: и да не ждрам толку
- да исчистам 2ра година :(
- да земам 10 часа за кола пошто сум заборавила да возам, возачка имам 7 години а ни ден немам возено :zid:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Новогодишни одлуки 16 Јан 2013 15:02 #229804

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
Само здравје за сите. Кога си здрав тогаш си среќен :srce:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee, desi4ka, macika, Синоличка, Независна

Ре: Желби и планови во Новата година 17 Јан 2013 04:53 #229828

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Mojata najgolema zelba vekje i pticite na grankite ja znaat :sram: edno bebence. Megjutoa ovaa godina ne se zadrzuvam samo na toa.
Sakam da prosetam barem na dve od planiranite destinacii- Rim i Istambul.
Sakam i maksimalno kje se potrudam da go smenam rabotnoto mesto so nekoe poplateno.
Sakam da skinam edno 8 kg.
Sakam da zaboravam da se nerviram za gluposti.
Saklam ovaa godina niednas da ne se skaram so mm.

E sega site ovie podole zelbi nema da mi se ispolnat ako mi se isponi prvata, ama... :laugh: vaka e za da bide win-win situacija.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Желби и планови во Новата година 17 Јан 2013 10:34 #229864

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
Најголемата желба и план на кој сум единствено посветена е до крајот на годината да имам неколку постови во Умни глави или Детски бисери.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge, mamicka

Ре: Желби и планови во Новата година 19 Јан 2013 18:34 #230024

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Здравје, пред се' и да се преселиме што поскоро. Кога човек има здравје и свој дом - има сè (приватност, слобода, независност, мир и спокојство) :da:
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 19 Јан 2013 18:36 by Независна.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Желби и планови во Новата година 31 Дек 2014 19:40 #253318

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Во новата година сакам:
- Да бидам малку послаба. На тоа ќе почнам да работам уште денес. :P Не дека многу јадев, но не се хранев многу здраво во последно време-јадев повеќе благо. Ќе го исфрлам благото, т.е. ќе го сведам на минимум.
- Да водам активен живот - да вежбам редовно.
- Да бидам поорганизирана и поенергична.
- Да имам стабилна работа.
- Да можам да мислам на покрупни чекори.

Со еден збор, здравје, пред се`, па потоа се` останато.
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

The administrator has disabled public write access.

Ре: Желби и планови во Новата година 01 Јан 2015 17:03 #253320

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
една е најважна - да се преселам од овде! и верувам дека потоа ќе ми се реализираат и останатите
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Желби и планови во Новата година 02 Јан 2015 21:06 #253326

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Plan navremeno da ja zavrsam 3ta godina od fax....zelba da se vrabotam.

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Желби и планови во Новата година 02 Јан 2015 21:17 #253328

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
elka wrote:
Sakam da prosetam barem na dve od planiranite destinacii- Rim i Istambul.
Sakam i maksimalno kje se potrudam da go smenam rabotnoto mesto so nekoe poplateno.
Sakam da skinam edno 8 kg.
Eve ova si go ispolniv vo 2014
Vo 2015 sakam samo da go zadrzam ova sto go imam vo momentov, I da mi she zivi I zdravi moite najmili. She drugo ke si dojde ako saka Bog
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Желби и планови во Новата година 09 Фев 2016 22:17 #255221

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Ослабнав и ја осум кила во старата година, па да ми остане вака супер ќе е
Ми почна годината во ново станче. Јес да е под кирија, ама конечно го најдовме својот мир ние тројца.
Третата и четвртата желба, ќе јавам дал се исполниле, наскоро... ;)
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.