Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Сакам да прашам ....?

Ре: Сакам да прашам ....? 06 Мај 2014 08:40 #250559

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Дали некоја од вас има пријател/ка - професор/ка по македонски јазик (може и директор/ка или професор/ка по друг предмет) од некоја скопска гимназија? Ако имате некаков број или e-mail за контакт, пишете ми во inbox. Итно ми е. Фала :3
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 06 Мај 2014 08:47 by Независна.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 07 Мај 2014 11:53 #250600

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2918
 • Thank you received: 1734
 • Карма: 100
Kako se dvizi cenata za redenje, struzenje i lakiranje na parket? Dali nekoj znae dobri majstori?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 08 Мај 2014 05:06 #250605

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
minatovo leto kaj nas , potocno kaj svekrva mi redea parket. Majstorot bese eden postar covek ama epetn super si ja zavrsi rabotata. Starite, a i site sme mnogu zadovolni. Ako ne se lazam cenata za redenje nov parket (zosto kaj nas imase i doreduvanje star parket na eden mal del) e 250 den od kvadrat. Ako ti treba brojce mozam da ti pisam popladne.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 08 Мај 2014 05:21 #250606

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2918
 • Thank you received: 1734
 • Карма: 100
Mi treba :)
A ovaa cena 250den e samo redenjeto? Bez stuzenje i lakiranje?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 08 Мај 2014 07:42 #250608

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
kolku sto se sekavam se e vo taa cena, samo celiot materijal e vas. ke prasam ubavo poladne i ke ti pisam
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 09 Мај 2014 06:12 #250647

 • Sasha Fierce
 • Sasha Fierce's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 26
 • Thank you received: 8
 • Карма: 0
Дали некој има искуство со дефектолог?
Барам дефектолог, кој работи приватно и има искуство со работа со мали деца?
Ако имате добра препорака и ваше искуство во работа со некој добар дефектолог, замолувам да ми пишете во ЛП.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 07 Авг 2014 10:19 #251758

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Сакам да прашам дали некој знае како се поднесува писмена пријава до државниот пазарен инспекторат? Имам проблем со една фирма :angry:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 07 Авг 2014 12:04 #251761

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Prasaj nekoj advokat. Ili mozes da sostavis na najednostaven nacin - koj, kogo, zosto prijavuva, eden potpis i da im ja dostavis tamu
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 07 Авг 2014 14:35 #251769

 • Padme
 • Padme's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 116
 • Thank you received: 30
 • Карма: 0
Ili postavi prasanje na pravdiko.mk ili na nivnata fan strana na fb, moze ke odgovori nekoj...:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 07 Авг 2014 15:20 #251773

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Тенкс :) Прашав по меил и ми одговорија исто како што рече сис. Ќе напишам пријава и ќе им ја доставам. Ич не се мислам. Па ќе видат тие дали ќе постапат како што сме се договориле, ќе вратат капар или ќе се зафркаваат :smee1: И плус ќе најдам луѓе :cigara:

Само незнам кога ќе научат трговциве да работат коректно. Поготово младиве газди. Немаат помиа од бизнис. Немам ни јас, но не сум бизнисмен. Не си играм мајтап со луѓе. И после не оди работата....е како ќе оди бе газда?! :krsti:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 08 Авг 2014 19:17 #251803

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Ne sum bila vo Ramstor oddamna. Raboti li uste Mothercare?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 08 Авг 2014 20:16 #251804

 • BibaS
 • BibaS's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 24
 • Thank you received: 2
 • Карма: 0
Raboti, ima i nekakov popust do 60%.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 09 Авг 2014 17:04 #251811

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Луѓе, дали сте запознати со работа во мултилевел и дали верувате во таков вид работа? Дали сте слушнале за LibertaGia? Дали некој/а од вас има информација дека сигурно се заработува од ангажирање на оваа страна и дека лицата сигурно ги добиваат парите?

П.С. Ако има ваква слична тема, слободно преместете ја пораката. Не знаев дали да отворам нова тема во врска со прашањето...
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 09 Авг 2014 17:06 by Независна.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 10 Авг 2014 01:27 #251822

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
mozebi imase nekade tema, no eve bijdejki prasuvas ovde nakuso da ti odgovoram - ne veruvm vo vakvi raboti. dosega sum bila clen na nekolku vakvi kompanii koi prodavaat proizvodi. vo site niv zarabotkata e mozna ako si megu prvite nekolku koi ja razvivaat mrezata i ako se vlozis maksimalno. so podrabotuvanje tuk-tamu prodazba na proizvodi na eden dvajca - ne ocekuvaj zarabotka, osven nesto na sitno i neli popustot koj go imaat site clenovi.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Независна

Ре: Сакам да прашам ....? 10 Авг 2014 02:30 #251830

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Во овој случај не се работи за продажба на производи. И оној кој помалку се ангажира, добива. И јас не верував во вакви нешта, но сега почнав да верувам. Ај, ако видам добивка, ќе ве информирам, веднаш ќе се пофалам. :)
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 10 Авг 2014 02:31 by Независна.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 12 Авг 2014 16:24 #251867

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
 • Карма: 95
Сис, кога ќе биде тоа апп за мобилни, ептен ми е идиотски коа пишувам преку тел, а 90% сум преку него. Уствари, скоро сите шо го знам се уклучуваат преку моб или таб и стварно е мачно да комуницираш така.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 12 Авг 2014 16:44 #251868

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Uf i jas ja cekam ama nesto se iskomplicira. :emm:
Se nadevam naskoro ke bide. Prefrlen e sajtot na novite serveri, ama koga treba da se zakaci novata verzija od sajtot i od forumot, koja ke bide pristapna i za od mobilen, pojavuva nekoja greska. :neznam:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 30 Авг 2014 18:49 #252140

 • Sasha Fierce
 • Sasha Fierce's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 26
 • Thank you received: 8
 • Карма: 0
Дали некој има искуство со центарот за сензорна едукација К.Р.И.К во Скопје?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 05 Сеп 2014 00:12 #252276

 • biljanag
 • biljanag's Avatar
 • Offline
 • new born
 • ммммммммм
 • Теми: 94
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
ima tema kaj koj ginekolog idete?
nemozam da ja najdam :/
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 05 Сеп 2014 01:50 #252278

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Повели линк
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: biljanag

Ре: Сакам да прашам ....? 25 Окт 2014 23:17 #252814

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Vecer se menuva saatot neli, eden saat ponazad taka? Nikako da mu fatam red :P
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 26 Окт 2014 01:26 #252815

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Да, вечер се менува времето и вечерва ќе спиеме повеќе ;)
За полесно памтење - времето се менува последната сабота во октомври и последната сабота во март B)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Fairy

Ре: Сакам да прашам ....? 26 Окт 2014 21:43 #252816

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2918
 • Thank you received: 1734
 • Карма: 100
Ima nekoj iskustvo so Payoneer karticka vo Makedonija?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 10 Дек 2014 22:46 #253189

 • biljanag
 • biljanag's Avatar
 • Offline
 • new born
 • ммммммммм
 • Теми: 94
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
koja bese adresata za lino kalendarce ?
moze seuste da se ispraka?
:cmok:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 12 Дек 2014 13:23 #253230

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
biljanag ние пративме, ама да не те лажам мислам дека рокот беше до 30.11.2014.
Види на FB страната на подравка, или на web

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: biljanag

Најново на форумот

 • No posts to display.