Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Сакам да прашам ....?

Сакам да прашам ....? 29 Јун 2011 02:36 #143584

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Во оваа тема може да прашате се што ве интересира, а незнаете во која тема да го сместите.

Еве мене ме интересира кога ќе почне на Сител серијата- Браќа и сестри?? Пишуваше од понеделник ама еве Нејви има?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 29 Јун 2011 02:42 #143588

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Сега баш видов на нивниот сајт, пишува од Понеделник;)

Може мислат од наредниот понеделник:wtf:
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Molly

Ре: Сакам да прашам ....? 01 Јул 2011 17:10 #144001

 • Elijana
 • Elijana's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1717
 • Thank you received: 350
 • Карма: 12
Сакам да ве прашам мамички , што правите на плажа кога им се мочка а што кога им се кака на маливе ??? Носите нокширче на плажа? трчате до најблискиот кафич или ресторант ?, навистина незнам што ќе правиме. :poimnemam:
Ајде некој совет од поискусните мамички :aleluja: .
Прашањето незнаев каде да го сместам па ако припаѓа на некоја конкретна тема ве молам префрлете го.


Среќата е единствена работа која се множи кога се дели :-)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 02 Јул 2011 02:38 #144061

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2792
 • Thank you received: 645
 • Карма: 26
za kakanje sekogas odevme do apartman , bidejki najcesto bevme blisku smesteni , a mockanjeto znaese i da ni promakne :sram:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Elijana

Ре: Сакам да прашам ....? 02 Јул 2011 02:54 #144063

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
 • Карма: 95
ako ste blisku do plaza,togas vo soba.ako ste podaleku,kje si nosite noksirce ili peleni.pa koga kje im dojde vreme da se izpraznat,vo pelena pa pelenata vo gjubre.izmetot od noksirot vo kesa pa vo kanta,mokracata vo pesok pa 2 kofi voda odozgora.

nie do sega sme bile ili na sama plaza ili vo hotel so toalet na plazata.ama i pokraj ova ni se slucilo da sobirame ,,materijal,, so lopatka ili da frlame voda po plaza :sram2:
deca se,jbg!

vo sekoj slicaj,treba da se vnimava.sto kje stane od plazite ako site vrsat nuzda kaj kje stignat.nezgodi se slucuvaat, ama namerno pustanje na decata da se praznat na plaza samo zatoa sto gi mrzi roditelite gazot da go mrdnat :kamsik:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Elijana, Bubbi, biljann, Nataly

Ре: Сакам да прашам ....? 07 Јул 2011 06:32 #144227

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
Земав една крема за пеги и секакви флеки на лице во розе кутивче малецко не пише ништо на него инаку има специфичен мирис така како лутите масти ми рекоа дека е многу ефикасен и го правел некој си доктор од Велес па сакав да ве прашам да не има некој искуство со оваа крема ?

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 07 Јул 2011 06:56 #144229

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2918
 • Thank you received: 1734
 • Карма: 100
Da vi kazam pravo - jas sum zgrozena od ova sto se slucuva ovde na plaza. Vtoriot den gledam dete - mocka srede plaza. Majkata go nasocuva uste ... se vcudiv. Po 2 dena zad nas sedea makedonci i maskoto dete si stana i pocna da poca na 20sm od mm. Tatko mu do nego - mu vika: sto pravis ti bre? Oti ne i kaza na majka ti? I tolku. si go ostavi da si dozavrsi rabota. Ni da go fati, ni da mu kaze deka ne moze taka ... nisto. Katastrofa.
Dosega Damjana ne mi kazala deka i se mocka ili kaka na plaza. I da mi kaze - ke ja trgnam nastrana i ke soberam beljata vo kesa. Ama nie maksimum 2-3 saati sedime na plaza (2 pati), taka da moze da izdrzi.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 13 Јул 2011 02:23 #144615

 • lela
 • lela's Avatar
 • Offline
 • junior
 • BOG CE UVJEK SVAKOM DATI;SAMO TREBA VJEROVATI...
 • Теми: 549
 • Thank you received: 222
 • Карма: 12
Sakam da prasam so sto go ostranuvate mirisot od zamrzivacot?
i tako bi točkica, iz točkice naraste graškić, iz graškića oraščić, iz oraščića kruškica, iz kruškice dunjica, iz dunjice lubenica, a iz lubenice naša mala bebica :love:

...http://
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 13 Јул 2011 03:02 #144620

 • Elijana
 • Elijana's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1717
 • Thank you received: 350
 • Карма: 12
Ако мислиш на замрзнувач за длабоко замрзнување , најпрво убаво ке си го исчистам и потоа го пребришувам со крпа натопена со киселина (од оваа што е за јадење винска на пример).
Имам слушнато дека се остава кафе доколку не го работиш подолго време , бидејки кафето ги апсорбирало сите миризби ама немам пробано со кафе.


Среќата е единствена работа која се множи кога се дели :-)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Bubbi

Ре: Сакам да прашам ....? 13 Јул 2011 06:43 #144655

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
lelea, непријатната миризба е последица од размножените бактерии во замрзнувачот. Пред две години, додека бевме на одмор паднал осигурачот кај нас дома и снема струја во замрзнувачот.

Со што све не пробав да ја исчистам миризбата и најмногу ми погна топол оцет алкохолен да испарува внатре, тоа ептен ја намали миризбата. А скроз се одмириса фрижидерот откако го пребришав со оној јакиот чист алкохол (етанол). Исто можеш со Дезинтал или какво средство за дезинфекција има кај вас што е за дезинфекција на тие големите ладилници за месо (во индустрија и сл).
The administrator has disabled public write access.

Ре: Имам прашање! 12 Ное 2011 18:18 #164317

 • Elijana
 • Elijana's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1717
 • Thank you received: 350
 • Карма: 12
Имам едно прашање до вас.Дали некоја знае како се пишува Барање за свикуванје на конзилијарно мислење за предлог за упатување на лекување во странство ,како(до кого) би требало да гласи и што да содрши.
Фала


Среќата е единствена работа која се множи кога се дели :-)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Имам прашање! 13 Ное 2011 08:28 #164425

 • KATIC
 • KATIC's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Животот е убав :)
 • Теми: 23
 • Thank you received: 15
 • Карма: 1
Baranjata ne se pisuvaat tuku ima gotovi obrasci na stranata na FZO. Od 01.10.2011 ima vo sluzben vesnik ima novi obrasci bez koi ne moze da se podnese nitu edno baranje. Ne znam dali smeam da objavuvam vakvi linkovi na forumov no bidejki se raboti za zdravje ke go objavam, a ako gresam neka brisat moderatorite(mislam deka ke bide od pomos za poveketo od vas za da ne odite da barate kopirani os fzo). znaci tuka gi imas site obrasci od koi ke treba da si go odberes onaj sto ti treba, a ako uspeam da go najdam delot kade sto mozat da se simnat vo PDF obrascite ke ti gi pratam vo pp. Znaci sekoj obrazec si ima svoja sifra vo gorniot desen agol i pisuva "obrazec na baranje ..." zapomni go, a utre ke go imas vo pdf za da si go ispecatis.


www.fzo.org.mk/WBStorage/Files/ODLUKA%20...20VO%20STRANSTVO.pdf
Последна промена: 13 Ное 2011 08:29 by KATIC. Причина: go zaboraviv linkot :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Elijana

Ре: Сакам да прашам ....? 06 Дек 2011 12:52 #168980

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
каде да најдам литература по маркетинг истражување , дали знаете некој писател или книга ?

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам 26 Дек 2011 09:59 #172781

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
Denes mi se javija doma na telefon i mi kazaa deka sme pokaneti po slucaen izbor -ustvari deka sme ziveele blisku do idadija-vo Orient Expres na vecera i prezentacija-se e besplatno:wtf: i ponudata e za 4 osobi.Pokanava e od Woolmark.Sto mislite?
Последна промена: 26 Дек 2011 10:04 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам 26 Дек 2011 10:02 #172782

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Ova ne e za patuvanje tuku e firma koja prodava volneni proizvodi. Ke vi odrzat predavanje t.e prezentacija zanivnite proizvodi, od koi moram da priznaam odamna nie bevme pred mozebi 15 godini i imame zemeno pojas za kicma volnen, koj se pokaza odlicen. navistina se kvalitetni.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 26 Дек 2011 10:04 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: eleonora

Ре: Сакам да прашам 28 Дек 2011 09:57 #173132

 • mamaAnita
 • mamaAnita's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 828
 • Thank you received: 572
 • Карма: 9
Мајки на ученичиња да ве прашам...
Кога почнува второ полугодие? Сабајле наставничкава наша ми рече дека почнуваат на 20 јануари петок?!?! Тука на работа што прашував колешки, некои на 23, некои на 24. Можно е вака секаде различно да е?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 28 Дек 2011 10:12 #173140

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
Sinko e sredno-denes mu rekle na 23 u skolo.Ja mu vikam a osnovcite?-Pa site isto pocnuvame,vo ponedelnik na 23,taka da nemoguce vo petok na 20.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 28 Дек 2011 10:53 #173152

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
И кај нас распустот е од петок до 23 јануари
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 28 Дек 2011 19:20 #173232

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
Изгледа по општини е различно што навистина нема никаква смисла :unsure: Училиштата во Центар почнуваат со настава на 23 јануари - понеделник (иако првично се шпекулираше дека на 20ти ќе почнат) Кај ќерка ми почнуваат на 20ти во петок :mdf: (училиштето е под општина Карпош) Денес им соопштиле.
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 16 Јан 2012 09:36 #175289

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Дали постои некаков моден салон "Круна" во Скопје? Ве молам побрзо одговорете ми.

Пред малку ми се јавија на фиксен телефон, некој маж. Ме праша дали сум слушнала за модниот салон "Круна" од Скопје, реков-не. Правеле анкета и случајно сум била избрана... Ми постави некои прашања од типот-Каква боја на горна и долна гардероба носам најчесто. Рече дека сум добила награда-еден дел горен и еден долен. Ќе ми прателе по пошта, бидејќи не сум од Скопје. Запиша поштенска адреса. Рече да размислам што сакам (кошла, блуза и сл.) и за големина, па ќе се јавел за 5 мин.

Што мислите? Да не е некоја измама?

Се јави, па повторно ќе се јавел. Сум добила нешто по мој избор, а сега ќе ми кажеле некое парче облека и по нивни избор... :emm:

Не го покажува бројот од кој ѕвони. Се плашам дека е некоја зафрканција :blink:
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 16 Јан 2012 09:38 by Независна.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 16 Јан 2012 10:06 #175295

 • milicka
 • milicka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 266
 • Thank you received: 175
 • Карма: 3
pobaraj na zlatna kniga - kruna- i javi se i prasaj dali imaat nagradna igra... :poimnemam:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Независна

Ре: Сакам да прашам ....? 16 Јан 2012 12:12 #175319

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Ne sum cula za vakov moden salon. :blink:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Независна

Ре: Сакам да прашам ....? 16 Јан 2012 12:22 #175324

 • elena j
 • elena j's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 519
 • Thank you received: 113
 • Карма: 4
sakav da prasam koga ima popust vo MONA,znae li nekoj?pozz
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам да прашам ....? 16 Јан 2012 19:41 #175376

 • vesnicka
 • vesnicka's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 648
 • Thank you received: 363
 • Карма: 5
На невкусна шала ми личи муебетот. Ти се јавија ли повторно?
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Независна

Ре: Сакам да прашам ....? 17 Јан 2012 13:26 #175485

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Баш така - невкусна шега беше, 100%. Ми се јави повторно и ми постауваше глупави прашања. Не му реков што мислам, требаше да го отерам у п.м. Психопат! Што нема по светот, Бог да чува :aleluja:
Памет за другпат - додека детално не објасни се', не давам адреса и било каква лична информација. Се надевам дека нема да ја злоупотреби адресата.
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.