Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Да видиме што ве снајде денес

Ре: Да видиме што ве снајде денес 26 Авг 2014 19:54 #252096

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Јас, пак за случка со пазарењето. :P Вчера попладне пазарев нешто (овошје, зеленчук + некои други работи). Клучот од влезната врата од дворот, мобилниот и парите ги имав ставено во едно најлонско кесе коешто ми го дадоа од аптека, зашто не носев кесе за пари (новчаник). Додека стигнам до дома, ми се скина, па малото најлонско кесе го ставив во една голема кеса кај зеленчукот. Си отклучив, се прибрав дома, си ги ставив намирниците на место и се` беше во ред. Денес попладне ќе излегував од дома, имав некоја обврска (требаше да се чекам со мајка ми). Го барам клучот - ми го нема! :ohmy: Не можам да излезам. :unsure: Знаев дека скинатото кесе каде што беше клучот, го фрли мажот ми утрово заедно со друга кеса со ѓубре и ако е во него - аш бубата, ниту ќе го видиме, ниту ништо. Се мислев, се туфкав што да направам... Ај, си реков, не е толку итно тоа што го планирав, ќе одам подоцна, кога ќе се врати мажот ми од работа. Му кажувам нему, кога по некое време, ми се јавува и тој и ми кажува дека неговиот клуч му останал во шкафот на работа и тој не ќе може да отвори. :aaa: Имаме и резервен клуч, но не знаев каде е ставен. Испадна работата - јас заклучена, заробена дома, тој останат надвор. :D Ај, реков, ќе барам секаде каде што ќе ми текне. Ако не го најдам тој клуч, барем да го најдам резервниот. Претходно побарав во кесата со краставици која беше во фрижидерот, но не беше таму. Се сетив дека не видов во таа со доматите и се израдував дека можно е да е таму. :da: И, таму беше. :jeee: Оладен и тој, заедно со храната, преноќи во ладилникот. :kez: Не ми е првпат ова. Ќе се трудам да не ми се повтори - не за друго, кој ќе седи цел ден дома... :D

П.С. Позитивно е тоа што поради неволјава (тоа што останав дома), почнав да работам нешто што го одложував долго време. :roll: Секое лошо за добро е. :OK:
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 26 Авг 2014 20:02 by Независна.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Да видиме што ве снајде денес 03 Фев 2015 15:17 #253595

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
Вчера беше, ама денес имам време да напишам. Значи син ми какви стресови ми приредува, некој ден срцев удар ќе добијам.
Пред некој месец кога одев да го земам од градинка го најдов качен на дрво во дворот и додека стигнам до него си се префрли на ограда и се обидуваше да излезе надвор од дворот. Вчера одам да го земам и беа останати уште 3-4 деца, ама заиграни не им се одеше на ниедно. Овој ме виде и почна подалеку да бега.
Дворот е огромен, имаат и подигнат дел, од земја направени лизгалки да се лизгаат, па имаат нешто како камп приколка, мали куќички и некаде позади го снема.
Со воспитувачката само 1 минута наравив муабет и отидов да го барам. Го барам позади земјата, во куќарките, влегов во градинката, се растрчаа и воспитувачките, другите мајки, во тоалети, во јасли, во другите групи, во секое ќоше...
Да го немав видено како се обидува да прескокне ограда може немаше толку да се исплашам, а до градинката па и езеро има и воспитувачката викна дека гледа дете со сино капче оди накај езерото... Значи косата ми побеле, во полиција ќе се јавувавме, а таа па што беше на замена побледе кутрата.
И еве по некое време ме вика една мајка и се смее. Тој да ти се скрие во песокот и се покрил со еден конус(реквизит за играње) и трае и молчи за да не сум го земела дома :tupco:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да видиме што ве снајде денес 01 Мај 2015 02:18 #254190

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Go zaboraviv ekspres lonecot vklucen na 1/3 od jacinata na sporetot, od 8-16.30
Sreka vo nesreka e sto ne eksplodiral ....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да видиме што ве снајде денес 04 Мај 2015 13:23 #254211

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
A jadenjeto izgore? :D
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да видиме што ве снајде денес 04 Мај 2015 15:56 #254215

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Ne be go izedovme :P
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Да видиме што ве снајде денес 04 Мај 2015 19:02 #254218

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Dupla sreka ;) em bez nikakva steta em gotov rucek
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да видиме што ве снајде денес 04 Мај 2015 21:30 #254220

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Stetata e ekspres lonecot i smrdea po doma.
Ne uspeavme so nisto da ja izvadime smrdeata od lonecot i otide vo kontejner.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да видиме што ве снајде денес 05 Мај 2015 22:53 #254223

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Denes dobiv prekrasna vest, devojkata na brat mi e bremena, kje stanam tetka...ama...
Idiotski, najkretenski od moja strana, tolku nekako tesko mi stana se utepav od placenje koga si dojdov doma, ne sakav pred moite da pokazam kolku tesko mi padna.
Uzasno sebicno od moja strana, mnogu mi e glupavo sto taka loso se osetiv, ama ednostavno ne mozev da si pomognam.
A ne sum takva jas, iskreno se raduvam na sekoe bebe rodeno vo semejstvoto ili kaj prijatelite, navistina ne znam zosto ova taka me pogodi.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Ре: Да видиме што ве снајде денес 06 Мај 2015 13:26 #254224

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Elka mila , ne si sebicna :kiss:
Ednostavno ima nesto sto tolku mnogu go sakas , od se srce , a ne se slucuva , zasega
NO toa ne znaci deka treba da padnes , naprotiv samo popozitivno vo sekoj nareden den :cmok:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да видиме што ве снајде денес 06 Мај 2015 13:58 #254226

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Elka ne se obvinuvaj sebesi. toa e normalna reakcija. ti ne si sebicna tuku znam deka zalis za sebe, za svojata maka. sum bila na tvoe mesto i posakuvam da ti se ispolni zelbata i naskoro kako mene da se raduvas so detule. :3
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да видиме што ве снајде денес 06 Мај 2015 21:15 #254229

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Елка, потполно те разбирам. Обиди се да не мислиш на тоа. Препушти си се самата себе. Уживај во моменталната слобода, твојата работа и кариера и убавите мигови од животот. На секој му стои среќата. Мисли позитивно. Никој не е успешен на секое поле од животот. Живеј го сегашноста. Не е лесен животот. Штом имаш сигурна езгистенција, се` друго е полесно. :foryou:
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

The administrator has disabled public write access.

Ре: Да видиме што ве снајде денес 13 Мај 2015 13:41 #254312

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Vo banka se sopnav na edno stolce, go odnesov :D
Vo tineks koga gi sobrav malite jogurtcinja, sreka sto ne pukna ni edno
i na kraj na kasa gi turnav dezodoransite sto gi stavile za nekoja prodazna akcija.
ako denot se poznava po utroto....veselo ke bide :D
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да видиме што ве снајде денес 13 Мај 2015 15:17 #254321

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
odi po kej do doma, kojznae so ke soberes po pat :D
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Да видиме што ве снајде денес 14 Мај 2015 00:02 #254326

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
po kej poopasno e :D
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да видиме што ве снајде денес 19 Јун 2015 22:53 #254753

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Разговараше свекрва ми со мажот ми по телефон и рече дека сакала да дојде кај нас на гости денес попладне. Мажот ми ѝ кажа дека во 18ч. сум на аеробик, па ако сака, да дојде кај 16 ч. или кај 20ч. Не кажала дали сигурно ќе доаѓа. Мислевме дека ќе дојде. Мажот ми беше на работа попладнето, јас бев дома. Поминуваше 17ч., ја немаше свекрва ми, па помислив дека не доаѓа. Таман се опуштив од таа помисла (ми олесна :) ) , си сварив кафе и планирав нешто да работам (научна дејност), ја слушам од надвор како зборува со некој од соседите. Ете ја, стигнува. Часот беше 17:20. Чекала автобус подолго време, немало, па затоа се задржала, наводно. Пиевме кафе и дојде скоро 18ч. Абер нема да стане. Тогаш ќе почнуваше квизот со Лила (не го пропушта него ни за жива глава). И' предложив ако сака да остане да го гледа квизот, но одби. Излегуваме од дома и ѝ текнува, сакала да ме почека додека се вратам :X Што можев да ѝ речам? Не ми беше сеедно, зашто не ѝ верувам. Уште додека живеевме заедно, се случуваше да ми влегува во собата кога не сум дома и да ми преместува некои работи. Воопшто не ми се одеше на аеробик кога ми го рече тоа... Излезе да немаме денес аеробик, па среќна поради тоа, се вратив. Очекував дека ќе ја најдам да ми буричка по собите, но не беше така. Си седеше и го гледаше квизот. Вратата од куќата беше оставена отворена (најверојатно да слушне кога ќе доаѓам...). Како и да е - не беше во ред оваа нејзина постапка. Заборава дека сега е гостинка, а најверојатно не била на часови кога се предавала лекцијата за ПРИВАТНОСТ... Ако еден ден доживеам и бидам свекрва, дефинитивно нема да бидам ваква, ни ронка слична. :nono:
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

The administrator has disabled public write access.

Ре: Да видиме што ве снајде денес 30 Окт 2019 09:50 #255483

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Поточно синоќа после полноќ. Не ми се спиеше и да легнам во дневна да погледам ТВ. Не знам како успеав со ќебето да ја повлечам саксијата со бонсаи и ја истурив цела на троседот.
До еден часот помесував и собирав земја :aaa:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.