Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Да видиме што ве снајде денес

Ре: Да видиме што ве снајде денес 04 Јул 2012 20:07 #206404

 • AWAO
 • AWAO's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 664
 • Thank you received: 449
 • Карма: 10
Си легнавме некни со децата (ние тројца во спална, мм во дневна) и ме буди кај 02 АМ некој чуден звук, нешто ми тропка по дома. Отварам очи, се подигам и седнувам на кревет и пред мене застанала и во очи ме гледа МАЧКА!!! :aaa: Голема, портокалова... Си се качила типкава по дрвото, си влегла кај нас дома (1 спрат) преку отворена балконска врата и си се шета :angry: Кога почнав да викам по мм, Стануваааај мачка ни влезе... тој па кутриот слушнал само викање и доаѓа поспан- Што е? му викам -Мачка влезе, тука каде што стоиш! Кога почна да подрипнува- Каде,каде...???? :rofl: Ја најде на балкон избегана и го гледа, не знам кој од кого повеќе се исплаши :hahaha: Како и да е, не беше пријатно искуството... и мислите што можеше да биде ако беше малку побесна... :what:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bart

Ре: Да видиме што ве снајде денес 05 Јул 2012 00:54 #206415

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Ми честита вчера роденден една комшика а јас прво прашање ЗА ШТО? :tupco: ех години...додека се уклучам и прешифтам јазик :tupco:
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bart

Ре: Да видиме што ве снајде денес 05 Јул 2012 03:18 #206427

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Идеме со син ми вчера на бербер да се шиша и детето објаснува каква фризура сака „Овде дупка, овде коса, овде дупка одве коса...“. Се гледаме со берберов онака бело као што фризура ти е сега тоа? Па, ја му викам „А сакаш ли како него (мислам на берберот) фризура? Го загледа малце и вика може. А берберов- млад дечко со ирогези фризура...па, така сега синко има фризура ТОП :what: :tupco: Ја место да спасам ситуација, данбетер ја оплескав. Кој ми е крив- сама си го барала...
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да видиме што ве снајде денес 05 Јул 2012 06:41 #206475

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
bart wrote:
А берберов- млад дечко со ирогези фризура...

Млад дечко, а? :opaa:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да видиме што ве снајде денес 06 Јул 2012 03:29 #206611

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Klaudija wrote:
bart wrote:
А берберов- млад дечко со ирогези фризура...

Млад дечко, а? :opaa:


Светот на младите останува, ш`о да пра`ам се` на млади налетувам, таква ми е ваљда звездата :kez: Башка Цафуре во Центар мислам дека не работи веќе, а постар од него- здравје :fijuk:
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: Да видиме што ве снајде денес 06 Јул 2012 03:41 #206620

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Si pravam kafe sabajlceki. Sve po red - gjezve, voda, kafe... Go zimam sekerot od polica i na siminjanje, koga ja potkaciv rackata na gjezveto - CELO GEZVE so kafeto staveno vnatre si go isturiv vrz mene i na pod!
Utop! Sreka uste ne bese zovrieno, pa bar ne se izgorev. Edvaj se iscistiv, recisi gi isprav pantolonive na mene :hahaha: Sega ne stanuvam od biro dur ne se isusam i uzivam vo vtoroto kafe :kafe2:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да видиме што ве снајде денес 09 Јул 2012 03:53 #206943

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Ја правев „машала“ тортата, а во исто време правев и вовче за внук на золва ми. И сега, вовчето требаше во 8 да го пратам со такси во кафаната кај што славеа роденден, а во 8.30 девојката требаше да дојде да си ја земе машала тортата. И се` ќе беше ок да бев ја дома, ама вака морав да му објаснувам на мм со која торта што да направи. И 100 пати „а, со такси која да ја пуштам?“, „а, кај да ја пратам?“, „а во 8.30 која беше?“ итн.. Му објаснувам и објаснувам 100 пати по телефон и на крај ми пукна филм „па ти ме зезаш сега? Ај глеј вовчево пушти го на девојачка вечер, а пенисов на детски роденден со желба голем да му расте“ :tupco:
И за да бисеров биде поголем (не, не, мм не погреши) и` вртам на жената да излезе од кафана за да го пречека таксито со тортата, а таа не ми се јавува. Полудев...па врти во такси- компанијата да видам дали ја предале и што биднало. А, женава и после два дена не ми се јавила...
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Синоличка, Helix, Марфи, eleonora

Ре: Да видиме што ве снајде денес 11 Јул 2012 05:07 #207026

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Приказнава е повеќе за тоа што го снајде ММ :aham: Бев сама дома, ММ беше излезен, во последно време навечер кога сум сама ме фаќа страв, се нешто ми шушка, некој ми се движи. Си легнав накај 11.30 и само што легнав слушам чекори, како некој да отвара врата и си мислев дека ММ се вратил. Поминаа 5 мин гледам никој не доаѓа, ме фати страв сум се стуткала во кревет и немам храброст да проверам што се случува, си викам ај ми се причинува и така уплашена си заспав. Одеднаш во сон осеќам како некој ми се приближува и ми дише во врат, инстант почнав да мавам со перници, со нозе, со раце да гребам да се бранам и да вриштам. Како што јас мавам го слушам гласот на ММ ми вика Абееее алооооо што ти е, тогаш се свестив дека уствари го измавав ММ :laugh: Кутриот ме видел дека спијам и се наведнал да ме баци и изеде ќотек :aham: Тоа е неможеш да ме начекаш неспремна, како Џејм Бонд сум, ready to kill. :muahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, mamaAnita, Bubbi, macika and this user have 4 others thankyou

Ре: Да видиме што ве снајде денес 23 Јул 2012 02:20 #208008

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Vcera me snajde pad po skali.......padnav po skalite doma se ispokrsiv posteno i sega sum ko zombi. Zavrsiv na snimanje i za sreka nema skrsenici samo nabien cel grb i potesko nabiena desna raka koja mi ja mobiliziraa :(
Sega si imam mnogu bolki i si krkam analgetici......dobro e sto ne skrsiv glava skraja da e. Sreka sto si odev poleka, inaku mm vika da letase ko sto si znaes ti sega ke te sobirav vo delovi.
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да видиме што ве снајде денес 23 Јул 2012 13:44 #208103

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
pred 2-3 nokji.
bevme izlezeni vo grad 5 devojki :trac: dve od niv zaminaa doma t.e. ednata prodolzi na drugo mesto a nie tri posedovme ushte malku. ja isprativme ednata kokoshka do doma :P (taa shto ni go najde taxito :kamsik: ) a nie dvete vlegovme vo nego za nakaj doma.
tipov izgleda inspirairan od prijatelkava :drol: (beshe kako machkata od betmen :laugh: ) pochna da vozi so 200 na saat i na kruzniot tek kaj katolichka mu go seche patot na edno tipche.

tipchevo (ochigledno nekoja baraba) pochuva da ne prati i ni blendira celo vreme da zastaneme, a taksistot izigrava sena po malite ulichki. barabava se lepi celo vreme, otvara prozor i mafta so raka. mene milion filmovi niz glava, drugarkava - machka od strav neznae ubavo da mu objasni kade da zastane pa se motkame niz ulichkive, trgni - zastani...

zastanuvame pred zgrada, barabava se lepi do taksito, jas nemozam da otvaram vrata pa begam od drugata strana. vo istiot moment izleguva dechkovo so pishtol vo raka i pochuva raspravija. frlame pari niz prozor i metak po skali. vleguvame doma kaj drugarkava, mn gol po gakji :trep: vo strav i panika mu kazuvame shto i kako, on sfakja deka nekoj sakal nas da ne povredi so pishtol i pochuva da vika kako kje se simne sega da mu e.. mater. ama i on vo euforija, pa de na terasa, de na vrata. a drugarkava go vleche i ne go pushta da izleze, probuvajki da mu objasni deka kavgata e meghu drugi dvajca.

pa ajde sednavme, blago i voda za da si dojdeme pri sebe. vo cel strav vikam, dobro e shto ovaa tretata ne beshe so nas vo kola zoshto kje se zaglavevme pri izleguvanje, nemashe da mozeme da izlezeme :hahaha:

doagjam doma, mu raskazuvam na mm i prvo shto me prasha, a stvarno zuti beshe gol po gakji :grr: mi doagjashe da go zadavam, mu vikam, a bre za malku blaga pchenica kje jadeshe :ignore:

ete shto ne snajde i si vikam, utre kje treba detetvo so taxi da se vozi :angry:
Последна промена: 23 Јул 2012 13:46 by Frenky.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, Annabel Lee, mamaAnita, anusska and this user have 12 others thankyou

Ре: Да видиме што ве снајде денес 24 Јул 2012 11:25 #208264

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
pak jas :X

sinojka vo niedno vreme, moja draga prijatelka koja ochigledno vleguva vo kriza vo sredni godini :raspolozise mi se zali i kuka kako bila debela. a vrska nema, ima malku vishok i ja tesham deka za 1 mesec moze riba da se stori. po pat muabeti za sex, ovo-ono :sram: ama se zapnala zena, plus nekoj dedo i dofrlil neshto nepristojno pa i se sobralo.

taka muabetejkji mi vika, chekaj kje ti pratam slika da me vidish na plaza. ja gledam :blink: i i vikam, ne e losho, super si, samo malkucka kaj butkite :rofl: pa mi vika, chekaj da ti pratam ushte edna, ama odpozadi slikana da vidish zadnica i celulit :tupco: pushta slika, gledam ama nedogleduvam. skrulam so mausot na zum i taman da i pisham deka ima mashala zadnica :opaa: mm odpozadi me tapka po ramo i mi vika, zeno te pakuvam i pod itno kaj decata. aj shto se brkash so pishtoli niz grad i gledash tugi muzi po gakji, sega pochna i g'zovi od zeni na plaza da gledash :muahaha: ali kraj beshe koga reche, barem da beshe nekoj :hahaha:

prijatelkva sega kje go prochita ova sigurno, samo da kazam deka identitetot na ribata na plaza seushte e nepoznat. slikite se razbira gi :moderator:

i ushte ova, doagja mm od rabota i mi vika, denes doma kje sedime, neli? :blink: lele koj znae shto misli niz glava mu pominuvaat :krsti:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, mamaAnita, anusska, Bubbi and this user have 4 others thankyou

Ре: Да видиме што ве снајде денес 26 Јул 2012 04:48 #208475

 • vetmedvesna
 • vetmedvesna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Life is short.Smile while you still have teeth.
 • Теми: 1887
 • Thank you received: 482
 • Карма: 10
Нешто што најверојатно на многумина им се случило поради незнаење на нашата докторска фела-чест на исклучоци...
Имено, имав некој проблем со видното поле и Др од Турската очна клиника ми предлага покрај неговото и мислење од невролог. Одам кај матичната за упат, и кажувам што и како ми се случи и таа бара некои 15мин дијагноза од Вадемекумот и си пишува нешто што врска нема со мојата состојба. Одам во Румунска и персоналот како ја гледа дијагнозата веднаш настанува паника... се носат колички, носилки, се обидуваат да ме легнат, па држ недај, па веднаш да се препрати пациентот во клиника....ужас...
Морав да се вратам на работа, инаку веднаш одев кај матичната и првото што ќе го направев ќе беше да си напише одјава. Ме избезуми...
Што ли ни се случува во оваа наша чудесна земја Македонија??? :angry:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Bubbi

Ре: Да видиме што ве снајде денес 27 Јул 2012 08:04 #208609

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Еве и мојава случка е поврзана со докторската фела

Минатата недела имавме систематски преглед и денес на работа ни ги поделија во коверти резултатите од систематскиот. Ги видов моите (се’ е ок, значи способна сум за работа :music: ) и си ставив на страна, продолжив со работа.
Тогаш, ми се јавува една колешка и ми вика не можела да најде каде се запишани резултатите од лабораторија, на тоа и посочив кај ги има и таа кога ги пронајде ми вика „ Аааа да, еве ги гледам, имам еритроцити - толку, леукоцити-толку, шеќер-толку......„
И како што ги кажува резултатите гледам во мојот лист - ИДЕНТИЧНИ бројки - сите од прва до последна :what: :zatvorena:
И така налутена се јавив таму кај што ни го правеа систематскиот и сестрата рече ќе ги провери резултатите за мене и за колешката, па ќе ми јави.
Ете ја се јавува за 5 минути и ми вика „компјутерот направил грешка, твоите резултати се пресликани и кај колешката :tupco: :krsti: сега ќе и се јавиме неа и ќе и ги испратиме вистинските резултати.
Ете така ни функционираат нас работите :kamsik:

Се прашувам само што доколку колешката не ми се јавеше да ме праша за крвната слика, што ќе се случеше тогаш?! Резултатите во извештајот беа уредни и таа ќе си спиеше на тоа уво дека се’ е во ред, а всушност нејзините вистински резултати се некои сосема поинакви :pukam:
Последна промена: 27 Јул 2012 08:06 by Marge.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да видиме што ве снајде денес 27 Јул 2012 08:13 #208610

 • PiPoLiNo
 • PiPoLiNo's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 571
 • Thank you received: 243
 • Карма: 10
Sanja wrote:
Еве и мојава случка е поврзана со докторската фела

Минатата недела имавме систематски преглед и денес на работа ни ги поделија во коверти резултатите од систематскиот. Ги видов моите (се’ е ок, значи способна сум за работа :music: ) и си ставив на страна, продолжив со работа.
Тогаш, ми се јавува една колешка и ми вика не можела да најде каде се запишани резултатите од лабораторија, на тоа и посочив кај ги има и таа кога ги пронајде ми вика „ Аааа да, еве ги гледам, имам еритроцити - толку, леукоцити-толку, шеќер-толку......„
И како што ги кажува резултатите гледам во мојот лист - ИДЕНТИЧНИ бројки - сите од прва до последна :what: :zatvorena:
И така налутена се јавив таму кај што ни го правеа систематскиот и сестрата рече ќе ги провери резултатите за мене и за колешката, па ќе ми јави.
Ете ја се јавува за 5 минути и ми вика „компјутерот направил грешка, твоите резултати се пресликани и кај колешката :tupco: :krsti: сега ќе и се јавиме неа и ќе и ги испратиме вистинските резултати.
Ете така ни функционираат нас работите :kamsik:

Се прашувам само што доколку колешката не ми се јавеше да ме праша за крвната слика, што ќе се случеше тогаш?! Резултатите во извештајот беа уредни и таа ќе си спиеше на тоа уво дека се’ е во ред, а всушност нејзините вистински резултати се некои сосема поинакви :pukam:
a da proverite i so drugi koleski da ne se identicni :)
obicno site gi pravat sposobni za rabota duri i da ne se
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да видиме што ве снајде денес 27 Јул 2012 08:22 #208611

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Да, одма проверивме со другите, ама поклопување имаше само кај мене и колешкава. Абе бог да чува :krsti:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да видиме што ве снајде денес 23 Авг 2012 17:48 #211209

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
Ај тука да си пишам за стресот што го преживеав денес непотребно :aham: Значи мене требаше да ми дојде менс на 19 ама ми касни,и јас овие денови само на тоа мислам што ја нема а еднаш направивме втора тура :prcprc: и страв ме фаќа,синоќа сонував како сум си нашла златна огрлица и сабајлево на свеки со кафе муабет и го раскажувам сонот и она ми вика леле да не останеш трудна така имам слушано дека златна огрлица тоа значело :what: леле мене умот ми се сврте кога ми рече така одма почнав да се потам и да мислам нонстоп на тоа дури од што ме факаше паника почна да ми се гади секакви мисли ми поминуваа во главата го исчекав мм да си дојде од работа и он ме примети ми вика што си вака скисната јас му ја кажав маката и почнав да си плачам а он се смее и ми вика ај одма одам по тест ако е позитивен ќе частам ја а ако е негативен ти(оти јас не сакам да сум трудна имам бебе дома)и така он ми донесе тест го направив и мм го гледа а ја настрана тргната и чекам да ми каже и ми вика ај нека ти е со среќа(тогаш мислам цел свет падна врз мене)за потоа да ми рече ти частис негативен е (е тогаш од радост мислам ќе летнев)и не помина ни пола саат од направениот тест мене ми дојди тетката се инанервирав за џабе а и кој ми е крив што верувам во соништа :zid:


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Марфи

Ре: Да видиме што ве снајде денес 23 Авг 2012 18:14 #211211

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Sanja wrote:
Да, одма проверивме со другите, ама поклопување имаше само кај мене и колешкава. Абе бог да чува :krsti:

mene taka na sistematskiot mi dadoa nekoi rezultati kako da imam krv vo urina, a jas ni dobieno ni nisto i vo zabeleska da se proveri pod hitno,od koza se izvadiv koga procitav na internet sto moze da bide
posle napraviv povtorno urina i krv vo Adrialab i so urinata bese se vo red
garant od koleskata i mene mi prepisaa rezultati togas , nekako mnogu sablonski
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да видиме што ве снајде денес 26 Авг 2012 13:27 #211437

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
А бе ко божем прв пат возам кола...
возам и да сменам брзина, ми се лизна ногата, па тоа папучата од кумплугот кога се врати назад и ме лупна одозгора на ногата, по коската - до срце ме заболе. :(
и сега имам оток и модринка!
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да видиме што ве снајде денес 18 Сеп 2012 09:40 #213768

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Која глупост ме снајде до сега чистев. :cisti:
Детево е кенкаво уби боже...се сака да помрдне и отоври...зела го бутка телевизорот и вришти пошто не може да го помрдне, го држи фиксниот па вришти дека никој од таму не и збори,ме тегне да ја дигнам да стиска на утикачите за да се запали светло....абе ќе полудам!!!!!
А гледам кујава лом....хаос, и викам ај да ја наполнам машината бар со садови да се подрасчисти купот, и нормално се влече по мене и вика.
Што ѓавол ме тераше и ја незнам си викам што да и дадам нешто ново да заќути бидејќи сите играчки и се изгустирани....и кретенка глупа и дадов водена кугла од оние што се тресат и паѓа снег :zid:
Детево радостии, ја гледа,се чуди,смее....и викам да искористам....ми се враќа па немаше ни 3 мин. и ми вика НА....кога да видам тооолкаво парче стакло држи а хеланките мокри.... :aaa:
Ми се стемни....ја прегледувам прво нејзе,пипкам по раце,нозе,глава гледам нема ништо и ја врзав за лулачката да не ми се мотка....и 1,5 саат чистев околу ако ми верувате.
Тие едни проклети ситнииии лелеее само извираа, а пусти страв по 5 пати поминував од исто место...па и тоа светките од снегот не се вадат лелеееее ужасно.
Кешки да не припарев у тоа кујната...абе убаво си седам јас цело време на компјутер така ми е кога сум решила да подзачистам :hahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, macika, Зока, Mamita, blair waldorf and this user have 1 others thankyou

Ре: Да видиме што ве снајде денес 18 Сеп 2012 13:45 #213787

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Na rabota okolu 14h denes, abe taka mi se pripi kafe, sto da vi kazuvam :)
A guzva nekoja, nemozev da se kacam da si napravam i zamoliv edna od zenite, ako pravi za direktorive, da napravi i za mene.

Go nosi zenava kafeto, tursko, ja nastrvena smrkam :what: :what: :what: Kafevo so detergent!!! Ne da mirisa, nego vo usta go osekam! Mu vikam na kolegava - molim te probaj, ja li sum otidena ili kafevo mirisa na detergent? Mi vika ne bre, soljava na kilometar mirisa.

I takva celata prasalnici, ne mozam da najdam objasnuvanje :) Kad ono, dzvoni telefon po 5 minuti, se javuva zenava sto go praela kafeto so opravduvanje - zenata od prethodnata smena GI MIELA GEZVINJATA SO PULIRAPID!!! (imame od onie starine mali, bakarni gezvinja za tursko kafe).

Se iznasmeav na kraj, se utepav od izbegnuvanje hemikalii po doma, cistam so ocet, soda i rakija, ama bitno polirapid - probav! :tupco:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: prasence, Зока, Mamita

Ре: Да видиме што ве снајде денес 19 Сеп 2012 14:08 #213911

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
Od vcera vecer od 20 caso ne jadev za da napravam proverka na sekerot - skrien seker. Odam gladna, me bockaat i mi dadoa serbet i vikaat cekaj eden saat. Izlegov nadvor sednav, i si cekam, lele koga pocna da mi mirisa na skara, na pomfrit, na pica, si vikam tolku sum gladna pa sum otisla??? koga gledam vednas do centarot za dijabetis kafana , raspalile skara uste vo 09 saat, a od spotiva pici, bureci :))) otidov peski i sednav kaj stomatologija nemozev da izdrzam :D
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Независна

Ре: Да видиме што ве снајде денес 19 Сеп 2012 19:57 #213945

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Станав рано утрово за да проверам крв и урина. Урина зедов во стерилизирана чаша од дома, а чашата ја ставив во најлонче. Одам за крв, ми зедоа, па сакам да ја дадам и чашата. Кога ќе видам - што ќе видам, празна чашата, си истекла течноста в чанта :aaa: Се' влажно. Едни документи-жива вода :blink: Си реков - баксуз ден... Купив нешто, па поминав кај золва ми. Пиевме кафе, кога - ми се јавуваат дека сум примена за работа :naviva: :naviva: :naviva: Се изгушкавме со золва ми како да сме родени сестри :) Ги информирав сите роднини :kez: Се вратив неколку пати по документи. Дојдов подоцна дома, ручав. Имавме гости, го гледаа цд-то од свадбата, а и јас со цел памет, иако знаев дека ме чека работа. Навреме ми текна, поработив и во 5 до 12, пред полноќ трчав како будала по влечки до една отворена фотокопирница за печатење. Во 00:00 бев готова :P (Ок, претходно си се најавив да знаат дека тога ќе одам :) ). Таман си реков, од денес почнувам на аеробик-се промени состојбата :P Не ми било судено да почнам да вежбам :laugh: Во секој случај, убав ден :)
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 19 Сеп 2012 20:00 by Независна.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да видиме што ве снајде денес 29 Сеп 2012 18:23 #215624

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Вчера кога се вратив од работа, одбирав облека да се пресоблечам. Зедов тренерки во сива боја и една сива маичка. Ја облекувам маичката, кога гледам зашиена малку кај горниот дел :krsti: Веднаш помислив дека тоа е "дело" на свекрва ми, кој друг би можел да направи такво нешто... (веднаш се сетив на она - свекрива :)) Страшно бев изреволтирана што ми се меша во мои работи и прави нешто без мое прашање. Вакво нешто со шиење на деколтирана маичка имаше направено порано мајка ми. Имав малку напорен ден и ме болеше главата. Не можев да останам дома, се чувствуввав неубаво, ми требаше воздух и друштво, па и' се јавив на една другарка и излегов. На мм му имав речено дека ќе се вратам порано, но не беше така. По телефон ми префрлаше за тоа што сум ветила. Беше ноќна смена. Кога се вратив се расправавме на телефон. Целата лутина (најмногу поради свекрва ми) ја истурив на мм. Денес кога се видовме не можев да премолчам и ја прашав свекрва ми дали таа ми ја соши маичката. Насмеана одговори дека може да е нејзината. Одам в соба, отворам во плакарот и кога гледам - 2 исти маички во иста боја-сива, само со различна големина - таа што беше сошиена и мојата подолу малку :sram2: Добро што не и' го поставив обвинувачки прашањето и не бев кавгаџиски настроена..., инаку... :roll:
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 29 Сеп 2012 18:30 by Независна.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika

Ре: Да видиме што ве снајде денес 02 Окт 2012 10:14 #215953

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Ова не е класично што ме снајде денес пошто повеќе се однесува на син ми.
Мм сега беше да го земе од школо и ми се јавува и ми вика: „Утре во школово ќе има натпревар по шах, па синко се пријавил да игра и на огласна табла биле објавени двојките кој со кого ќе игра„.
Е се’ тоа ќе беше добро, ама син ми НИКОГАШ НЕ ИГРАЛ ШАХ :aaa: :hahaha: Изгледа видел дека се пријавуваат други деца, па и тој кренал рака :tupco:

Сега инстантно купив шах и вечерва ќе го учам барем како се движат фигурите, да не се брука таму :aham:

Ај па утре ќе ви кажам што направил :fijuk:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee, mamaAnita, macika, mamicka, Frogy and this user have 1 others thankyou

Ре: Да видиме што ве снајде денес 03 Окт 2012 13:35 #216144

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Само да ве известам дека синко изгубил на натпреварот. :mozok: :roll: Само добро е и тоа што научи да ги движи фигурите. А башка он е 2-ро одд, а противникот бил 5-то :cigara:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mamicka, Mamita

Најново на форумот

 • No posts to display.