Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Која мисла ви се „врти„ низ главата моментално?

Ре: Која мисла ви се „врти„ низ главата моментално? 26 Апр 2013 02:36 #237854

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Уххх сега да отидам на факултет и да речат дека асистентот по осигурување не е тука :opaa:

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која мисла ви се „врти„ низ главата моментално? 24 Јул 2013 03:46 #242457

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
:yes: се ближи одморот... :plaza:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mamatobe

Ре: Која мисла ви се „врти„ низ главата моментално? 24 Јул 2013 04:46 #242460

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Uste 2 dena do odmor, uste 2 dena do odmor, uste 2 dena do odmor... :plaza:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која мисла ви се „врти„ низ главата моментално? 24 Јул 2013 14:43 #242471

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Lele kolku mi se spie, a uste nema ni 21 casot, sramota li e da si legnam sega :lazygirl:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која мисла ви се „врти„ низ главата моментално? 19 Авг 2013 05:00 #242965

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Се почесто во последно време ми иде да отворам една инкогнито Фб страна на која фино лепо би се испукала за све и сите што ме нервираат :muahaha:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која мисла ви се „врти„ низ главата моментално? 19 Авг 2013 05:14 #242968

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2918
 • Thank you received: 1734
 • Карма: 100
Mozebi mm e vo pravo sto insistira da ja napustime drzavava :(
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која мисла ви се „врти„ низ главата моментално? 19 Авг 2013 12:43 #242991

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Damjana tokmu denes istata misla mene mi proleta niz glavava. Deka treba ovaa drzava da se napusti deka navistina ne vredi ovde da se ostane. :(
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која мисла ви се „врти„ низ главата моментално? 02 Сеп 2013 04:37 #243394

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Што ли му е на бебушов па не запира со мрдање, вака никогаш до сега не бил толку долго немирен. :kafe:

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која мисла ви се „врти„ низ главата моментално? 17 Сеп 2013 13:29 #244018

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Секогаш е подобро да се каже в лице вистината, отколку да се изведе смешна театарска претстава, во која, за жал, режисерот е единствениот на кого претставата му е интересна и верува во истата :)
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

The administrator has disabled public write access.

Ре: Која мисла ви се „врти„ низ главата моментално? 18 Сеп 2013 01:59 #244027

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
Ќе врне ли и денес пак :angry:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која мисла ви се „врти„ низ главата моментално? 18 Сеп 2013 12:30 #244058

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Dali sepak covek treba da razmisli da ja napusti drzavava? :(
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која мисла ви се „врти„ низ главата моментално? 18 Сеп 2013 17:23 #244062

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
macika wrote:
Dali sepak covek treba da razmisli da ja napusti drzavava? :(

Најверојатно :( Жално, но вистинито - во нашава држава не се ни чувствува светла скорешна иднина :jok:
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

The administrator has disabled public write access.

Ре: Која мисла ви се „врти„ низ главата моментално? 19 Сеп 2013 08:10 #244074

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2792
 • Thank you received: 645
 • Карма: 26
denes samo tazni vesti slusam :rip: , ne sakam poveke
Dali sepak covek treba da razmisli da ja napusti drzavava?
nikad ne e kasno
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која мисла ви се „врти„ низ главата моментално? 19 Ное 2013 04:09 #245837

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Утре ќе има ли ден на дрво или не?! Нема официјално соопштение :neznam:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која мисла ви се „врти„ низ главата моментално? 19 Ное 2013 05:23 #245843

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1245
 • Thank you received: 868
 • Карма: 5
Дали да каснам нешто диетално....или да степам 2-3 кришки кремче....ми се смее од кујна :nokti:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која мисла ви се „врти„ низ главата моментално? 19 Ное 2013 09:23 #245876

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Утре ќе се работи сепак :dry:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која мисла ви се „врти„ низ главата моментално? 19 Ное 2013 14:39 #245887

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
Празници се ближат :jeee:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Tessi, Frenky

Ре: Која мисла ви се „врти„ низ главата моментално? 23 Ное 2013 18:44 #246091

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2792
 • Thank you received: 645
 • Карма: 26
Se blizat ,se blizat a pusto treba da se slabee ,ete toa me maci veke edna nedela
Nemoguca misija :sad:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Која мисла ви се „врти„ низ главата моментално? 25 Ное 2013 03:07 #246152

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
Како добро би ми дошло нешто блачко и плус некоја мандарина и после една дремка :sram: леле некои не се расонети јас на јадење си мислам аххх тешко мене дебела

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која мисла ви се „врти„ низ главата моментално? 25 Ное 2013 09:14 #246186

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
уште само кристална топка и едно затемнето собче ми фалат да бидам таман гатачка, т.е предвидувач на иднината :muahaha:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која мисла ви се „врти„ низ главата моментално? 25 Ное 2013 14:26 #246204

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1245
 • Thank you received: 868
 • Карма: 5
Ќе вреди ли да се расправам со мм да ги мењаме комплет боите на лампиони годинава....јали не :dosadno:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која мисла ви се „врти„ низ главата моментално? 28 Ное 2013 17:43 #246450

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2792
 • Thank you received: 645
 • Карма: 26
mi se spie , a ne mi se ostava Tessi sama na frontot
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Tessi

Ре: Која мисла ви се „врти„ низ главата моментално? 28 Дек 2013 17:27 #247669

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1245
 • Thank you received: 868
 • Карма: 5
Ми се врти мисла.....како ли почна да се дарува толку многу глупости за нова година :angry:
Пред малку се вративме од новогодишно купување играчки за деца и не ми се верува кооолку пари потрошивме. Имаме многу мали дечиња што роднини што на другари блиски со кои се дружиме нека се живи и здрави сите.....ама многу се бре брате.
И си мислам како ли се почна со купување на играчки за НГ. што стана со пакетчиња. А лани и преклани сите играчки ни даваа, еве и годинава пак ме прашуваат каква играчка да и купат. Јас искрено бидејќи водена од другите дека ќе ни дадат играчки (или облека) плус пакетче, нема шанси многу ми е скапо. Па убави играчки купив од 600-700 ден. до кај 1000....не иде па сеа со некоа мало количе да се избациш.
Значи толку непотребни трошкови...се изгуби смислата...пакетчиња нема, подароци ко за роденден.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која мисла ви се „врти„ низ главата моментално? 28 Дек 2013 17:27 #247670

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1245
 • Thank you received: 868
 • Карма: 5
Ми се врти мисла.....како ли почна да се дарува толку многу глупости за нова година :angry:
Пред малку се вративме од новогодишно купување играчки за деца и не ми се верува кооолку пари потрошивме. Имаме многу мали дечиња што роднини што на другари блиски со кои се дружиме нека се живи и здрави сите.....ама многу се бре брате.
И си мислам како ли се почна со купување на играчки за НГ. што стана со пакетчиња. А лани и преклани сите играчки ни даваа, еве и годинава пак ме прашуваат каква играчка да и купат. Јас искрено бидејќи водена од другите дека ќе ни дадат играчки (или облека) плус пакетче, нема шанси многу ми е скапо. Па убави играчки купив од 600-700 ден. до кај 1000....не иде па сеа со некоа мало количе да се избациш.
Значи толку непотребни трошкови...се изгуби смислата...пакетчиња нема, подароци ко за роденден.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Која мисла ви се „врти„ низ главата моментално? 28 Дек 2013 21:21 #247672

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Многу ми недостигаат моите дечиња (ученичињата) :( Сега друга се радува со нив :( Сакам да си ги видам некој ден, да одам да ги изненадам, но се плашам од реакцијата на возрасните (1 личност). Не знам како ќе бидам сфатена. Нашите граѓани, Македонците, се познати по тоа што од мравка прават слон, па човек мора да размисли пред да направи и најмал чекор за нешто... За жал така е во нашата чудесна земја...
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 28 Дек 2013 21:22 by Независна.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.