Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Tрудно кафанче

Трудно кафанче 11 Сеп 2010 10:54 #50553

 • Ariel
 • Ariel's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 295
 • Thank you received: 62
 • Карма: 12
Многу ми недостасуваше деновиве нашето кафанче, ама гледам дека тука го нема или јас не го најдов, па си отворив ново :laugh:
Ај со срека да ни е во новото кафанче и старо-новото форумче :gushka:
Ке си го наполниме од ново со постови, па ве чекам :cmokce:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Трудно кафанче 11 Сеп 2010 12:44 #50565

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
Ајде нека ова кафанче биде секогаш полно, и сите кои се надеваат да бидат во него им се исполни желбата :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Трудно кафанче 11 Сеп 2010 13:39 #50574

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
posakuvam ova kafance da se napolni so mnogu novi trudnici :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Трудно кафанче 11 Сеп 2010 14:12 #50591

 • jasmina 25
 • jasmina 25's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 802
 • Thank you received: 64
 • Карма: 7
zdravo zenski kako ste?i mene mi nedostigase forumot i posakuvam ova novo trudno kafance da se napolni so mnogu trudnici....:kiss:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Трудно кафанче 11 Сеп 2010 18:12 #50627

 • analija
 • analija's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 45
 • Thank you received: 7
 • Карма: 0
zenski aj mala pomos dali treba da se zakaze za skrining vo drzavna bolnica i kolku se plaka i ako bil nekloj od vas kaj koj dr bil
The administrator has disabled public write access.

Ре: Трудно кафанче 11 Сеп 2010 18:39 #50640

 • kukulicka
 • kukulicka's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Love Luka :*
 • Теми: 643
 • Thank you received: 149
 • Карма: 11
tolku mi fali kafanceto sto posakuvam pak da sum tuka :P
ama za nekoja godinka :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Трудно кафанче 11 Сеп 2010 21:07 #50690

 • anastasova
 • anastasova's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 75
 • Thank you received: 33
 • Карма: 2
Јас ќе си поседам уште во кафанчево изгледа.Денеска ми е терминот ама сабајле бев на цтг и женскава абер нема за да излегува,ај нека си пливка штом и е така убаво,нека си порасне уште малку.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Трудно кафанче 11 Сеп 2010 21:13 #50695

 • jasmina 25
 • jasmina 25's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 802
 • Thank you received: 64
 • Карма: 7
anastasova deneska bas gledav deka denes ti e terminot i bas se prasuvav sto si napravila...ne osekas nisto?sto ti veli doktorot?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Трудно кафанче 11 Сеп 2010 21:30 #50698

 • anastasova
 • anastasova's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 75
 • Thank you received: 33
 • Карма: 2
Не бе,не осеќам ништо,се ми е најнормално како и до сега.И цтг-то не покажува никакви контракции на матката.А д-р ме виде и на ехо,се е во ред со бебчо,си има доволно плодова вода,и нема место за загриженост.Ако нема некои промени за викендов во понеделник пак треба да одам на преглед.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Трудно кафанче 11 Сеп 2010 21:33 #50699

 • Kik4e
 • Kik4e's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 40
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Здраво женски,

баш се радувам што повторно е се во ред со странава... Искрено многу ми недостигаше и се плашев дали воопшто пак ќе профункционира. А штета и што дел од темите и одговорите на форумот ги нема, но ајде се надевам дека за брзо ќе ги надохнадиме!

Поздрав до сите!!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Трудно кафанче 11 Сеп 2010 22:05 #50702

 • Eli23
 • Eli23's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Mlada, zgodna i neophodna! :)
 • Теми: 511
 • Thank you received: 521
 • Карма: 5
anastasova i jas taka kako tebe na denot na terminot sabajle bev na ctg i nemase aber,popladneto se vrativ vo bolnica deka imav nekoi blagi bolki a vecerta veke bev porodena :) taka da nikogas ne se znae koga ke bide i koga i kako ke pocnat bolkite,a te pregledaa li vaginalno? moze da nemas bolki a da pocnes da se otvaras,kako i da e samo so lesno :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Трудно кафанче 12 Сеп 2010 20:56 #51010

 • anastasova
 • anastasova's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 75
 • Thank you received: 33
 • Карма: 2
Еве ме и денеска тука.Се е по старо,нема никаква промена:)
Не ме прегледаа вагинално,ако почнам да се отварам ќе се покажеа контракции на матката на цтг,без разлика што не ме фатиле болки,а кај мене ништо.
Се прави важна женскава моја,ме остава во исчекување,а јас одвај чекам да се запознаеме и да си ја гушнам силно.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Трудно кафанче 13 Сеп 2010 19:12 #51373

 • petra
 • petra's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 80
 • Thank you received: 10
 • Карма: 4
Devojki sto ke nosite za izlaganje od bolnica?Davajte ideiiiii.....
"Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа... Биди Среќен!... Нека умрат од глад!"
The administrator has disabled public write access.

Ре: Трудно кафанче 13 Сеп 2010 19:30 #51382

 • delfince
 • delfince's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 980
 • Thank you received: 220
 • Карма: 6
petra kako mislis za izlaganje od bolnica? alista sto ke nosis ili za bebeto?
naseto zrnce
The administrator has disabled public write access.

Ре: Трудно кафанче 13 Сеп 2010 19:55 #51396

 • elena j
 • elena j's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 519
 • Thank you received: 113
 • Карма: 4
Vcera stavav vaginaleta caneten i denes primetiv koga odam vo wc da mocam imam kako sukrvica ednas e svetlo roze ednas kako potemno nakaj kafeavo a inaku sum 18 nedela.Dali moze pri stavanjeto na vaginaletata da sum se povredila?aj pomos.fala
The administrator has disabled public write access.

Ре: Трудно кафанче 13 Сеп 2010 19:57 #51397

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Имам едно прашање за вас.Вака сега баш размислував за кога го направив тестот за бременост.Нзачи го направив на 21 август а требаше да ни дојди на 23 август и ми покажа позитивен.На преглед бев по 2 недели и покажа дека сум 5 недели бремена.Па прашањето ми е,како може на 3 недели бременост да ми покаже дека сум бремена :blink: :blink: Според последната менструација јас сум 7 недели бремена а според ехото 6 недели.Се случува ли тоа??


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Трудно кафанче 13 Сеп 2010 20:15 #51411

 • anastasova
 • anastasova's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 75
 • Thank you received: 33
 • Карма: 2
Фроги тоа што според ехо си една недела поназад не е ништо страшно,и мене до сега на сите контроли ми се случува тоа а така излегува поради големината на плодот.Димензиите што му ги мерат на бебето одговараат за одредена гестациска недела и така доаѓаат до неа,ама тоа не значи дека бебето ќе биде помало,сепак се работи за милиметри.
А еве и на моево бепче уште не му се испаѓа уште па изгледа сака да си ја надокнади таа една недела,и да порасне уште малку.
Ти важно си трудничко и сега одмарај си и уживај
The administrator has disabled public write access.

Ре: Трудно кафанче 13 Сеп 2010 21:16 #51434

 • jasmina 25
 • jasmina 25's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 802
 • Thank you received: 64
 • Карма: 7
elena jas mislam deka e podobro da odis na doktor ne sakam da te plasam no ne e ubo sto imas kafeav iscedok,ako si se povredila ke bilo krv no kafeavo...moj sovet e da se konsultiras so doktor ne cekaj...poz
The administrator has disabled public write access.

Ре: Трудно кафанче 13 Сеп 2010 21:31 #51437

 • elena j
 • elena j's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 519
 • Thank you received: 113
 • Карма: 4
rozevo,crveno bese ama sega kako da go snemuva...ako go ima i utre sabajle ke odam na lekar da me vidi..fala ti jasmina
The administrator has disabled public write access.

Ре: Трудно кафанче 14 Сеп 2010 01:14 #51492

 • jasi78
 • jasi78's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 1
 • Карма: 0
ZDR JAS SUM NOVA VO FORUMOT NEMOZEV DA NAJDAM NISTO POVRZANO SO TEMATA STO JA BARAM PA ZATOA SE OBRAKAM OVDE. VE MOLAM NEKOJ AKO ZNAE DA MI KAZE KOLKU E CENATA ZA ISPITUVANJE ZA PATOLOSKA BREMENOST VO SISTINA . DENES DOZNAV DEKA SUM BREMENA POSLE DVE NEUSPESNI BREMENOSTI I DOKTORKATA ME PRATI NA PATOLOSKA BREMENOST I SAKAM DA ZNAM KOLKU E CENATA VO PRIVATNITE BOLNICI ZATOA STO VELAT DEKA DRZAVNATA E KATASTROFA SO LEKARITE. NAVISTINA MI ZNACI VASATA POMOS :emm: :emm: :emm:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Трудно кафанче 14 Сеп 2010 03:52 #51551

 • Bejbi
 • Bejbi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 157
 • Thank you received: 32
 • Карма: 6
Јаси78 не постои испитување за патолошка бременост. Штом докторката те пратила на патолошка требало да ти каже зошто мораш да мируваш. Во Систина прегледот со ехо е 2000 денари. Тое е првото нешто што би ти го направиле ако одиш таму, а после ако има потреба ќе те пратат на дополнителни испитувања.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Трудно кафанче 14 Сеп 2010 13:14 #51714

 • petra
 • petra's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 80
 • Thank you received: 10
 • Карма: 4
delfince wrote:
petra kako mislis za izlaganje od bolnica? alista sto ke nosis ili za bebeto?
Za nas mamickite prasuvam,dali ke se doteruvate,dali ke kupite nesto novo?.......Da receme jas otkako ke vlezam vo 9ti ne se znae koga ke se porodam,a vremeto ke bide promenlivo i uste sega bmislam na toa bidejki mora da mi bide spremno...
"Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа... Биди Среќен!... Нека умрат од глад!"
The administrator has disabled public write access.

Ре: Трудно кафанче 14 Сеп 2010 14:20 #51740

 • saligrem
 • saligrem's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 993
 • Thank you received: 87
 • Карма: 14
Jas ne kupuvav nisto novo neznaev kako ke izgledam posle poragaj i sto ke mi bide tocno
The administrator has disabled public write access.

Ре: Трудно кафанче 14 Сеп 2010 23:18 #51985

 • Anik
 • Anik's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 59
 • Thank you received: 1
 • Карма: 1
Девојки, на брадавиците ми излегле некои кафеави точки, прво мислев дека се бемки, ама и ги покажав на мајка ми и она ми рече „ а ти испукале уште од сега, мачкај се со крема и влечи ги нанадвор зошто ти се вовлечени, после ќе му биде тешко на бебето да цица додека е мало“. Сега кога ги проучувам стварно изгледа како да е испукана таму кожата, само не знам со што да ги мачкам? Негде на форумов пред некој месец прочитав дека не требало многу да се фаќаат брадавиците за да не се родело пред време детето и сега не знам што да правам. Сугестија? Да се мачкам ли, и ако да со што?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Трудно кафанче 14 Сеп 2010 23:27 #51988

 • jasmina 25
 • jasmina 25's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 802
 • Thank you received: 64
 • Карма: 7
anik mackaj se so pavlovikeva i kako sto vikas nemoj da gi fakas mnogu sum slusala i jas deka toa predizvikuvalo predvreme da se porodis....poz
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.