Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Соновник

Соновник 06 Авг 2013 18:32 #242739

• Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Супер администратор
  • Soul Sister
  • Теми: 7860
  • Thank you received: 5646
Честопати сум гледала на нет соновници и сум ѕиркала во такви книги, ама овој пат ова што го најдов по препорака на една колешка е сосема поинакво од се‘ друго.
На САЈТОВ ќе најдете објаснување на соновите, но не по принцип - црна мачка е убаво, а бела не, оти во соновите е обратно и сл., туку дава една поинаква и подетална анализа.
ОСобено е интересно ако сте сонувале повторувачки сон, да побарате објаснување на одредени највпечатливи детали од сонот, на овој сајт.

Have fun :vesterce:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Соновник 07 Авг 2013 17:43 #242755

• Независна
  • Независна's Avatar
  • senior
  • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
  • Теми: 1140
  • Thank you received: 481
Навистина добра web-страна :OK: За еден сон добив многу добро толкување, вистинито.
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Ре: Соновник 01 Сеп 2013 17:43 #243344

• Mama*D*
  • Mama*D*'s Avatar
  • junior
  • ex.DijanaP
  • Теми: 607
  • Thank you received: 93
Доста сонови сум толкувала порано,ако убаво се сеќавам на некој, да видам значење.
Ама од кога останав бремена, од што сонувам глупави и неповрзани работи, воопшто не се замарам со соновите.

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!

Ре: Соновник 01 Сеп 2013 18:10 #243354

• Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Супер администратор
  • Soul Sister
Мене ме плашат повторувачки сонови, кои ги сонувам толку реално, што дури ме фаќа страв. А сум слушнала дека таквите сонови не се како овие обичните кои ги сонуваме секој ден и дека сепак имаат некакво значење, само треба да се знае да се протолкува.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...

Ре: Соновник 01 Сеп 2013 18:28 #243357

• Mama*D*
  • Mama*D*'s Avatar
  • junior
  • ex.DijanaP
  • Теми: 607
  • Thank you received: 93
^имам чуено дека сон кој се сонувал повеќе од 3 пати се остварувал.

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!

Ре: Соновник 07 Апр 2014 05:16 #249639

• Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Супер администратор
  • Soul Sister
Pak ja - :D vo posledno vreme sonuvam cudni sonovi, sto ako gi kazam nekomu ke mi se smee. A be Si-Fi filmovi mozat da se snimat. i koga ke se razbudam uplasena sum od toa kolku silni cuvstva imam vo sonot.
:blink:

Ре: Соновник 08 Јун 2014 07:11 #251085

• bubale23
  • bubale23's Avatar
  • toddler
  • Vnimavaj sto posakuvas, moze da ti se ispolni! *
  • Теми: 225
  • Thank you received: 60
Jas mnogu cesto sonuvam raskazuvam i mi se ostvaruva! Mnogu pati sonuvav kako majka mi ja naogjam mrtva, nacinot na koj umira i go doziveav. Koga mi umre dedoto gi sonuvav nego i baba mi kako odat so kola vo crkva i treba da me zemat i mene so niv no duri gi cekav mi padna kecot. Deka nekoj ni provaluva doma sonuvav so godini i vistina ni provalija. a pred nekoj den so solzi se razbudiv sonuvav mi se potskrsil kecot pak... samo da ne mi se ispolni ovoj pat se molam i ziveam vo strav.

Најново на форумот

• No posts to display.