Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Соновник

Соновник 06 Авг 2013 18:32 #242739

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Честопати сум гледала на нет соновници и сум ѕиркала во такви книги, ама овој пат ова што го најдов по препорака на една колешка е сосема поинакво од се‘ друго.
На САЈТОВ ќе најдете објаснување на соновите, но не по принцип - црна мачка е убаво, а бела не, оти во соновите е обратно и сл., туку дава една поинаква и подетална анализа.
ОСобено е интересно ако сте сонувале повторувачки сон, да побарате објаснување на одредени највпечатливи детали од сонот, на овој сајт.

Have fun :vesterce:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Независна

Ре: Соновник 07 Авг 2013 17:43 #242755

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Навистина добра web-страна :OK: За еден сон добив многу добро толкување, вистинито.
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

The administrator has disabled public write access.

Ре: Соновник 01 Сеп 2013 17:43 #243344

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Доста сонови сум толкувала порано,ако убаво се сеќавам на некој, да видам значење.
Ама од кога останав бремена, од што сонувам глупави и неповрзани работи, воопшто не се замарам со соновите.

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Соновник 01 Сеп 2013 18:10 #243354

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Мене ме плашат повторувачки сонови, кои ги сонувам толку реално, што дури ме фаќа страв. А сум слушнала дека таквите сонови не се како овие обичните кои ги сонуваме секој ден и дека сепак имаат некакво значење, само треба да се знае да се протолкува.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Соновник 01 Сеп 2013 18:28 #243357

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
^имам чуено дека сон кој се сонувал повеќе од 3 пати се остварувал.

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Соновник 07 Апр 2014 05:16 #249639

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Pak ja - :D vo posledno vreme sonuvam cudni sonovi, sto ako gi kazam nekomu ke mi se smee. A be Si-Fi filmovi mozat da se snimat. i koga ke se razbudam uplasena sum od toa kolku silni cuvstva imam vo sonot.
:blink:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Соновник 08 Јун 2014 07:11 #251085

 • bubale23
 • bubale23's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Vnimavaj sto posakuvas, moze da ti se ispolni! *
 • Теми: 225
 • Thank you received: 60
 • Карма: 2
Jas mnogu cesto sonuvam raskazuvam i mi se ostvaruva! Mnogu pati sonuvav kako majka mi ja naogjam mrtva, nacinot na koj umira i go doziveav. Koga mi umre dedoto gi sonuvav nego i baba mi kako odat so kola vo crkva i treba da me zemat i mene so niv no duri gi cekav mi padna kecot. Deka nekoj ni provaluva doma sonuvav so godini i vistina ni provalija. a pred nekoj den so solzi se razbudiv sonuvav mi se potskrsil kecot pak... samo da ne mi se ispolni ovoj pat se molam i ziveam vo strav.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.