Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Предвидувања за полот на бебето

Предвидувања за полот на бебето 09 Јул 2013 06:10 #242034

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Не сретнав ваква тема во категоријава,ниту пак на пребарување, освен тоа со кинескиот календар.
Сите знаеме дека постојат секакви најразлични факти,...или подобро речено некои стари верувања за одредување за полот на бебето.
Еве последно нешто што видов денеска:
Се вари црвена зелка.
Во чаша се става течноста од сварената зелка, во друга чаша мокрачата, иста количина колку и течноста од варената зелка.
Потоа се мешаат двете течности и ако бојата остане вилотова веројатно носите женско, а ако стане црвено-розева тогаш носите момче.
www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PHR_pazXDwI

Имате ли пробано нешто слично....
Или сте чуле ли нешто друго?

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Предвидувања за полот на бебето 15 Јул 2013 02:32 #242208

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
^слично на ова со зелката.
Во една чаша се става сода бикарбона, а во друга чашка урина. Потоа во чашката со сода б. ја ставате урината, доколку врие како газиран сок е машко :strkm: ако не врие женско :strkz:

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: kiki

Ре: Предвидувања за полот на бебето 15 Јул 2013 12:51 #242241

 • Миња
 • Миња's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • monabombona
 • Теми: 359
 • Thank you received: 82
 • Карма: 1
Ова со содата го пробав сега со син ми и како пиво почна да пени и врие-па машко. И машко бидна. А исто ми правеа и со прстен на златно ланче, ама тоа на женско вртеше, така да не ми испадна точно. А, тестот одеше вака:
На златно ланче ја закачувате бурмата и ја држите над стомакот. Откако ќе се смири движењето на ланчето набљудувате дали ќе почне да се движи напред-назад (за машко) или во круг (за девојче). Е сега ова е интересно за занимација, ама не гледам кое би било објаснувањето зошто и како.
А, на интернет имаше уште еден тест со урина и средство за тоалети, ама не се сеќавам точно која боја што значеше. Ако најдам ќе ви пишам. Тоа не сум го пробала, а ни ова со зелката.
И уште нешто околу тие предвидувања. Се верува дека ако утринската мокрача е лимон жолта-носите девојче, а ако е утепана жолта како окер-тогаш момче.
* Шмизлата 05.01.2007
* Шармерот 06.02.2013
If evolution really works, how come moms have only two hands
The administrator has disabled public write access.

Ре: Предвидувања за полот на бебето 01 Сеп 2013 17:46 #243345

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
-ако јадеш благо носиш девојче, ако јадеш кисело носиш момче
-ако стомакот е ниско доле е машко, а ако е горе е девојче
-ако се разубавела трудницата носи машко, а спротивно девојче

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.