Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Tрепетник

Tрепетник 08 Јан 2013 09:16 #229007

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Сигурно ви се случило одненадеж да ви затрепери некој дел од телото. Најчесто се случува со веѓа, лево десно, и тн.. :laugh:
Е денес ми се случи треперење на долната усна и ми текна на ова дека како помали бевме опседнати што тоа значи, па ги малтретиравме бабите да ни кажат. А тие знаеја да кажат - „ако ти “заигра“ веѓата ќе.... “
После го откривме соновникот кој го имаше едната баба и во него имаше цел дел посветен на тоа.
Па прочепкав на нет и види имало луѓе кои им текнало вакво нешто да закачат на нет.

Изволте Трепетник

Има неколку страни.

Инаку моево испадна на арно. Немало да ми наштетат непријателите, ќе ги победам :nanana:

:roll:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Tрепетник 08 Јан 2013 09:50 #229013

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1245
 • Thank you received: 868
 • Карма: 5
Кај мене на неколку пати ми излегло чиста виситина.
Имено ако ти игра десно око не било убаво а ако ти игра лево убаво. На два пати ми заигра нерв на десното око и навистина мнооогу неубави работи ми се случија.
Е сега коинциденција или има нешто кујзнае :)
А до сега не ми играло ништо друго освен очиве.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Tрепетник 08 Јан 2013 18:09 #229077

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2792
 • Thank you received: 645
 • Карма: 26
DESNA SISA KAD ZAIGRA
zarem????
lele Sister kaj go najde ova , puknav :hahaha:

mene so ocite mi se desavalo , ama imase nekoj bugarski sajt tamu si citav tumacenja
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Последна промена: 08 Јан 2013 18:10 by Dolphin.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Синоличка

Ре: Tрепетник 09 Јан 2013 14:50 #229158

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
ISPOD ŽILE GLAVNE NA LEVOJ NOZI KAD ZAIGRA
GLAVA KAD TI ZAIGRA


Лелееее се утепав од смеење :smee1: :smee1: :smee1:

Кај ги изнајде Систер жити се, не можам да сфатам како може глава да заигра :roll: :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Tрепетник 13 Јан 2013 14:09 #229506

 • Миња
 • Миња's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • monabombona
 • Теми: 359
 • Thank you received: 82
 • Карма: 1
Мене до сега ми се случило само капакот на окото или горната усна да ми заиграат, ама во принцип не сум наишла на некој модел што ми носи тоа, а и не сум тип кој верува. Мајка ми вика дека ако ти играл горниот капакот ќе се радуваш, а долниот ќе плачеш. Знам само дека еднаш можеби месец дена ми играше едното око, не капакот (не памтам кое) и само Б6 со парацетамол ми го смири, а на интернет читав дека најчесто станува збор за преладен нерв.
А од ова на листата, хит е Главата да ти заигра, па кога ќе си замислам како би изгледало тоа :muahaha:
* Шмизлата 05.01.2007
* Шармерот 06.02.2013
If evolution really works, how come moms have only two hands
The administrator has disabled public write access.

Ре: Tрепетник 17 Јан 2013 18:15 #229903

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Седам и сега ми текна отворам во темава и на линкот, кога таму
LEVA OBRVA KAD ZAIGRA - Pokazuje sitost u jelu

А цело време се мислам дал да станам да кснам нешто или не

Значи крај!!! :hahaha:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Tрепетник 01 Сеп 2013 17:55 #243346

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Во ова може и има нешто вистинито. Кога и да ме чеша десна рака - трошам пари. :tupco:

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.