Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Гледање на кафе

Гледање на кафе 30 Јул 2012 06:14 #208900

 • lana_ana
 • lana_ana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 4
 • Карма: 0
Здраво... :)

Дали веувате кога некој ви гледа на кафе ... на пример кога ви
гледаат и ќе
ви кажат имате : змија , маска , срце , чадор ...... и знае ли некој што значат тоа фигурите :)
Последна промена: 30 Јул 2012 06:23 by lana_ana.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Гледање на кафе 09 Авг 2012 15:47 #210086

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2895
 • Thank you received: 1855
 • Карма: 1
Најдобро е да се гледа на макијато... :rofl:
Знам што значат, ама искрено, ич не верувам...за мене се живи глупости :lazgo:
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Гледање на кафе 10 Авг 2012 05:34 #210145

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Гледањето на кафе е социјална игра за тинејџери. Причина да се соберат и да се најдат во муабет :trac: . Ништо повеќе.

И јас сум го правела ова, нормално кога бев тинејџер :cigara: И се’ ми погодија :kez:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, sole

Ре: Гледање на кафе 10 Авг 2012 06:38 #210157

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
Јас и на јогурт знам да гледам ама само во стаклена чаша :kez:

Ехеее што гледање сме удриле со другарките, па змија, па пат, па буква, па те мисли некој, па паѓа некоја тежина.... Сега ретко пиеме турско, а и немам тацни дома, па не си гледаме :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Гледање на кафе 13 Јан 2013 14:32 #229509

 • Миња
 • Миња's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • monabombona
 • Теми: 359
 • Thank you received: 82
 • Карма: 1
Баш тинејџерска забава и тоа за заљубени тинејџерки. Како сме си поминувале на тие седенки со гледање, па и јас гледав,и се си погаѓавме со другаркиве :P Па, најинтерено беше што сите знаеме се една за друга, а филмови си правиме,па ги поврзуваме симболите-развивавме креативност и фантазија. И обавезно секој ден ритуалот се повторуваше. Сега не ми е интересно ниту да ми гледаат, а и не знам да ги правам тие филмови од тогаш. Генерално, до сега не ми гледал никој друг освен другарките, па и не знам дали навистина постои нешто во талогот од кафето.
Мама Ане, па гледање без да има пат и змија кај се видело. И тежина која или ќе падне или веќе паѓа нели :)
* Шмизлата 05.01.2007
* Шармерот 06.02.2013
If evolution really works, how come moms have only two hands
The administrator has disabled public write access.

Ре: Гледање на кафе 13 Јан 2013 14:56 #229510

 • delfince
 • delfince's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 980
 • Thank you received: 220
 • Карма: 6
iskreno ne deka veruvam vo gledanje kafe ama eve ke vi kazam za edna devojka koja mi gledase ednas dodeka bev na odmor vo turcija.
se zapoznav so edna devojka od tamu i taa navistina znaese dobro da gleda na kafe. znaci ne kazuvase imas zmija ili imas pat tuku ti ja kazuvase cela zivotna istorija i sto ke ti se sluci ponatamu.
konkretno mene mi kaza deka so togasniot decko ke raskinam i ke se omazam za nekoj plav so malku vitkana kosa visok i taka natamu. znaci mi go opisa bukvalno maz mi no jas vo momentot ne i poveruvav zatoa sto mislev zasekogas ke ostanam so togasniot decko.
im gledase i na bratucetkite i na sestra mi i eve na sestra mi do sega sve sto i se sluci taa i go imase kazano togas.
taka da dali veruvam pak ako me prasate ke kazam ne. no ete taa devojka ne znam kako ama znaese da kaze tocni raboti. a se zapoznavme znaci vo druga zemja i nemase sansi da znae nesto za mene sestra mi ili bratucetkite.
naseto zrnce
The administrator has disabled public write access.

Ре: Гледање на кафе 03 Окт 2013 12:01 #244489

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Ne veruvam vo nikakvo pretskazuvanje na idninata, iako pred nekoe vreme mi gredaa na kafe (eden poznanik za koj slusnav deka pogoduval :dry: ) Mi iznakaza raboti koi ni na kraj pamet ne ni pagaat sega ama ajde ostavam na vremeto da vidime dali mozebi nesto od toa ke se realizira.
Najmnogu me izenadi toa sto istoto i go kaza na majka mi nekolku meseci prethodno, pa si velam mene samo mi go povtori istoto :laugh:

Kako i da e ne veruvam deka nisto od "predskazanoto" ke se ispolni.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.