Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Тарот карти

Тарот карти 25 Апр 2011 01:20 #132003

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Прв пат отидов од љубопитство кај една жена која се занимаваше со ова и останав подзината, од изненадување. Не само што ми кажа работи кои ми се случиле (од минатото) туку и за проблеми со кои во моментот се соочував, а и нешто за иднината.
Некои се исполнија, а се надевам и уште некои ќе се средат.
Една од тие работи беше - немав тогаш дете - ми рече дека ќе станам мајка на машко дете и тоа набрзо, а ќе се породам во лето. :blink:
Не ја споредувам со гатачка, бајачка или видовита, туку верувам дека жената знаеше добро да ги чита тарот картите.
Дали сте биле и какво искуство имате?

и да...еве еден линк - за забава :zelen:

Тарот карти
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тарот карти 28 Апр 2011 21:09 #132729

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Ане, линкот наменет за забава го испробав сега...ама сепак моето мислење е дека Таротот и останатите работи од типот бајачки, гатачки итн. не се сериозна работа. Но, ова е мое мислење, апсолутно немам ништо против ако некој во тоа верува или пак го практикува т.е. оди кај луѓе кои ете..можат да им кажат нешто за нивната судбина, иднина, што и да е. Верувам само во две работи, а тоа е во Бог и во себе...И верувам дека доколку требало да си ја знам судбината, ќе сум ја знаела од денот кога сум родена...(како што например сум се родила со бели дробови да дишам, итн). Не знам ни дали верувам воопшто во судбина! Всушност на животот гледам како на постојан избор и збир од последиците на тие мои избори.
Сепак, чисто за забава линкот што го постираше е интересен :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тарот карти 30 Окт 2012 19:47 #219529

 • barbika24
 • barbika24's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
 • Карма: 0
Ane wrote:
Прв пат отидов од љубопитство кај една жена која се занимаваше со ова и останав подзината, од изненадување. Не само што ми кажа работи кои ми се случиле (од минатото) туку и за проблеми со кои во моментот се соочував, а и нешто за иднината.
Некои се исполнија, а се надевам и уште некои ќе се средат.
Една од тие работи беше - немав тогаш дете - ми рече дека ќе станам мајка на машко дете и тоа набрзо, а ќе се породам во лето. :blink:
Не ја споредувам со гатачка, бајачка или видовита, туку верувам дека жената знаеше добро да ги чита тарот картите.
Дали сте биле и какво искуство имате?

и да...еве еден линк - за забава :zelen:

Тарот карти
:) dali moze da mi kazete kaj koja gatacka na tarot karti bevte i dali do sega nesto se ispolni?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тарот карти 09 Ное 2012 14:32 #220765

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
 • Карма: 0
Na moja drugarka majka I gledase na tarot karti I bea nasledstvo od baba i.
Nikogas ne sakase da gleda I non-stop koga ke dojdese nekoj bukvalno ja molea da gi zeme kartite I da im gleda. Ednostavno nesalase da se zanimava so taa "rabota"
Eden den edvaj ja namoliv da mi gleda, iskreno ostanav so podotvorena usta.
Vo toj period se soocuvavme so eden problem sto nastana so cicko mi, koj mi e kako tatko, imam ogromna pocit kon nego I premnogu go sakam, problem za koj nikoj ne znaese osven moeto semejstvo I se razbira negovoto semejstvo. Mi kaza bukvalno se od a do sh, mi kaza deka se ke se sredi vo najdobar mozen red.
Taka I bese!

Imam I edna druga slucka so gledacka na obicen spil karti, no za toa ke pisam vo temata za gataci I bajaci.


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.