Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Натална карта

Натална карта 22 Апр 2011 23:55 #131827

• kukulicka
  • kukulicka's Avatar
  • junior
  • Love Luka :*
  • Теми: 643
  • Thank you received: 149
Дали некогаш ви изработиле натална карта?
Мене да и се изненадив дека многу од работите испаднале така.
И затоа редовно ако не секоја година секоја втора го викам пријателчето :laugh:
Чисто како насока ... што како да правам а што да избегнувам.
Не верував мислев се е бајачки глупости ама кога подобро размислам верувам во древните мудри луѓе кои се посветувале на астрологијата, звездите и толкувале.
Вае мислеше и искуства?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Натална карта 23 Апр 2011 00:07 #131830

• macika
  • macika's Avatar
  • senior
  • несфатен гениј
  • Теми: 2893
  • Thank you received: 1864
Да ми изработиле. И жената која ја проучуваше работите кои ми ги кажа досега точно се поклопија.

Ре: Натална карта 23 Апр 2011 01:44 #131844

• Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Супер администратор
  • Soul Sister
  • Теми: 7860
  • Thank you received: 5646
Еве сајт каде можете самите да си направите и да добиете објаснување на вашата натална карта

horoskop.hr/natalna-karta/
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...

Ре: Натална карта 23 Апр 2011 16:55 #131884

• Fairy
  • Fairy's Avatar
  • Супер модератор
  • ex MonaLisa
  • Теми: 2188
  • Thank you received: 822
Ne sum imala dosega natalna karta, edinstveno znaev deka sum vo podznak Skorpija.
Go proverir cisto od ljubopitnost linkot na Ane i se iznenadiv kolku nekoi raboti se poklopeni :da:
Iako ne razbiras sto znaci Merkur, Saturn i ostanatite planeti vo ova ili ona, ama nema vrska,:laugh: po citanjeto na tekstot se pronajdov vo poveketo :girlpink:

Ре: Натална карта 23 Апр 2011 18:06 #131891

• macika
  • macika's Avatar
  • senior
  • несфатен гениј
Znaci ova sto e da recam objasnuvanje na linkot koj go postavila Ane e prilicno da ne recam povrsno. Tolkuvanje na natalnata karta e malku sepak potemelno. Primer astrologot koj mi ja proucuvase natalnata karta tocno mi kaza koja godina ke se sredime stanbeno. Mi kaza koja godina ke se slucat odredeni bitni raboti vo pogled na dete, rabota i slicno. Taka da toa e edno da ne recam tolkuvanje so predviduvanje.

Ре: Натална карта 24 Апр 2011 20:20 #131965

• Fairy
  • Fairy's Avatar
  • Супер модератор
  • ex MonaLisa
Da macika, ova go doziveav kako citanje podetalen horoskop, zatoa i ne deluva tolku seriozno,(vo sporedba so ona sto ti go napisa), a i ne bi sakala da bide poinaku, no ete toa e najblisku sto sum bila do natalna karta :)
Ama toa predvuduvanje za koe ti pisuvas mene bi mi malku cudno, bidejki na nekoj nacin ocekuvas sakal ili nekel tie raboti za koi veruvas deka mozebi se napisani vo zvezdite, da se slucat, a sto ako ne se slucat.:wtf:
Mislam deka vakite sostojbi deluvaat mnogu psiholoski kaj odredeni luge, i toa moze mnogu lesno da dovede do nesakan psiholoski rezultat, dokolku rabotite ne se slucuvaat taka kako sto ocekuvame, a indirekno so natalni karti, bajacki, gledacki i slicni predviduvanja ni se potvrduva deka posakuvanite raboti bi se slucile vo odreden period.
Jas barem taka gledam na ovie raboti i ne ocekuvam da mi se kaze nisto poinaku od ona sto veke go znam i sekako ne mozam da go predvidam.

Ре: Натална карта 24 Апр 2011 22:50 #131985

• macika
  • macika's Avatar
  • senior
  • несфатен гениј
Malku ne mi e vo red sporedbata na astrologija so bajacki i slicni gataci.
Prvo vo momentot koga da receme mi kaza deka 2010 bi go resila stanbenoto prasanje. Toa mi bese :blink: . Zosto iskreno veke imavme uplateno stan, a toa bese nekade 2004 godina. Pa sega neznam kako psiholoski mi deluvalo ili ne. Megjutoa jas imav i zaboraveno na toa. Ovie denovi bas na mm mu tekna i vika ti teknue togas astrologot deka ti rece stanbenoto prasanje ke go resis 2010. Vikam lele na toa sum zaboravila. Znaci predviduvanjeto kaj niv se sostoi vo toa sto ti kazuva deka vo toj moment e pogodno da napravis nekoja odredena rabota a ne deka toa mora po default da se sluci.;)

Ре: Натална карта 25 Апр 2011 00:31 #132000

• Fairy
  • Fairy's Avatar
  • Супер модератор
  • ex MonaLisa
Macika, ne sum detalno upatena, zatoa i sporedbata taka deluva, no se raboti spored mene za razlicni tehniki, e sega zavisi sto ke odbereme da veruvame :) (koga stanuva zbor za bilo kakov vid na predvuduvanje)
Ne deka pred 10 god. jas nemase da naravam natalna karta, da mi se pruzese prilika (no sigurno ne bi otisla nekade specijalno za toa), kako i sega ljubopitsvoto nadvladea pa go otvoriv linkot na Ane :)
Ocigledno tebe toa nikako psiholoski ne ti deluvalo/pogodilo, bidejki si go zaboravila, pa si se setila otkako rabotata bila zavrsena.
No, za ilustracija licno poznavav osoba koja postojano citase horoskopi, natalni karti, taka duri i gi gledase potencijalnite deckovci, dali bi mozela da ocekuva seriozna vrska/brak i.t.n da skratam.
Znaci za vakvi slucaevi mislev, bidejki lugeto se povodlivi, pa potoa se razocaruvaat, deprimiraat, bidejki ocekuvanjata predvideni po zvezdite, neli od citanjeto na natalni karti i horoskopi, ne se slucile kako sto tie mislele.
I sekako mislam deka toa ima znacitelno psiholosko vlijanie, koe nekogas moze da bide pozitivno, da deluva kako stimul, a nekogas sosema sprotivno, i mislam deka ova vtorovo e mnogu pocest slucaj.
Последна промена: 25 Апр 2011 00:32 by Fairy.

Ре: Натална карта 29 Апр 2011 13:01 #132819

• Maja
  • Maja's Avatar
  • junior
  • Теми: 630
  • Thank you received: 136
Интересно звучи...пробав и јас, но на линкот од Ане го нема моето место на раѓање :tupco:
Бај д веј, колку чини изработка на една натална карта?

Ре: Натална карта 29 Апр 2011 13:04 #132820

• Fairy
  • Fairy's Avatar
  • Супер модератор
  • ex MonaLisa
Maja wrote:
Интересно звучи...пробав и јас, но на линкот од Ане го нема моето место на раѓање :tupco:

Maja i jas mislev deka go nema koga gi napisam samo prvite tri bukvi (spored upatstvoto neli :) ), no koga go napisav celoto ime na gradot se pojavi od negde :laugh:
Probaj taka ;)

Ре: Натална карта 29 Апр 2011 13:08 #132823

• Maja
  • Maja's Avatar
  • junior
  • Теми: 630
  • Thank you received: 136
Maja i jas mislev deka go nema koga gi napisam samo prvite tri bukvi (spored upatstvoto neli :) ), no koga go napisav celoto ime na gradot se pojavi od negde :laugh:
Probaj taka ;)

Фала ти Мона Лиза :cmok: Сепак немам среќа, го нема, поврзува друг град :(
Последна промена: 29 Апр 2011 13:08 by Maja.

Ре: Натална карта 09 Апр 2012 08:35 #193527

• Helix
  • Helix's Avatar
  • ВИП
  • I never think of the future - it comes soon enough
  • Теми: 1642
  • Thank you received: 1126
Мојава приказна просто не е за верување.

Во 1999та, ми правеше натална карта Виолета (порано имаше емисија на Телма). Ми кажа многу работи, меѓу кои дека во октомври 2004та првпат ќе се вработам. Дипломирав на 30ти септември 2004та, а од следниот ден, 1ви октомври мене ми тече работен стаж до ден денес. Потоа ми кажа дека ќе имам многу постар сопруг (мм е постар од мене 15 години). Ми кажа дека ќе го родам првото дете 2011та година, да да, добро прочитавте. :da:
Ми кажа уште милион работи кои не се за во јавност, но само сакав да споделам неколку од нив.

Ре: Натална карта 09 Апр 2012 09:17 #193534

• janaxxxx
  • janaxxxx's Avatar
  • toddler
  • Теми: 339
  • Thank you received: 149
I mene ednas vo zivoto mi pravese natalna karta onoj Zoran neznam kako se prezivase po Tv go imase, i bukvalno sve sto mi kaza se poklopi, mi rece togas deka kolku i da nesakam ke ziveam vo stranstvo i taka ispadna a sekogas bev protiv toa i sto uste ne, treba da se aktiviram da si napravam pak edna nova, interesno iskustvo.

Ре: Натална карта 13 Јан 2013 14:25 #229508

• Миња
  • Миња's Avatar
  • toddler
  • monabombona
  • Теми: 359
  • Thank you received: 82
И мене пред многу години (бев 4та средно) исто Зоран Крстевски ми правеше натална карта, и многу работи ми се поклопија. Чудно звучи ама на пр. ми ја погоди идната професија,а јас тогаш имав страшно поинакви соништа. Она што тогаш ми остави впечаток (нели тинејџерка) беше кога ми го опиша мм. И памтам рече дека делот од лицето околу очите ќе му бил впечатлив и по тоа ќе го памтеле луѓето. Јас пустата мислев некој со што ти ја знам зелени, плави, бадем очи ќе земам :opaa: ама не. Но сепак Зоран погоди, сите од секогаш го памтат мм по очите, затоа што носи наочари со секогаш интересни рамки и секогаш ми викаат: а знам оној со интересните наочарчиња. Интересно.
* Шмизлата 05.01.2007
* Шармерот 06.02.2013
If evolution really works, how come moms have only two hands

Ре: Натална карта 03 Окт 2013 06:13 #244473

• Zoja
  • Zoja's Avatar
  • senior
  • Теми: 1383
  • Thank you received: 676
Свекрва ми има пријателка која се занимава со хороскоп и му има направено натална карта на мм. Се мислам дали да нарачам да ми направи и мене. Не дека ме интересираат многу претскажувањата, туку да си ги имам точна претстава околу мојот хороскоп. Сега знам само знак и подзнак, но, нели има и други параметри кои се важни.

Што мислите за веродостојноста на тие што ги има бесплатно на интернет? Не знам како оди правењето на картите, дали е шема па тоа може туку така да се изведе онлајн или сепак треба искусен астролог лично да ја изработи.

Ре: Натална карта 03 Окт 2013 09:27 #244485

• Bubbi
  • Bubbi's Avatar
  • senior
  • Теми: 1652
  • Thank you received: 957
Мене една колешка која ја има проучувано астрологијата едно 15 години ми имаше направено набрзина за време на некоја пауза-од занимација натална карта, јас од што не верував во тоа не ја ни ислушав, но еден момент го запамтив, за жал најнеубавиот. Така и испадна. Сега се плашам пак да и речам да ми направе, ама подетално сето тоа. Сега верувам дури премногу, откако малку читав или истражував за истото.
Запамтив само дека таму некако календарската година се рачуна од роденден до роденден.
Па така ај од следниот да почнам...
Последна промена: 03 Окт 2013 09:27 by Bubbi.

Ре: Натална карта 04 Окт 2013 03:16 #244514

• Elka
  • Elka's Avatar
  • senior
  • Some people feel the rain, others just get wet.
  • Теми: 1480
  • Thank you received: 727
Na vremeto, uste bev sredno skolo, na tatko mi eden poznat mi napravi natalna karta, od togas navamu duri se ezam koga kje mi tekne sto se mi pogodil I sto se me ocekuva spored nego.
Najjezivo od se mi e toa sto jasno mi kaza deka kje imam problem so zacnuvanje ama jas togas ni na kraj pamet ne mi odese da prasam sto kako ponatamu. samo znam deka go prasav _A kje imam li jas voopsto deca? On mi rece da... I tolku mi bese vazno mene.
Sega bi sakala da mi napravi nekoj povtorno ama mi e strav oti nekoi raboti sto mi gi kaza ovoj (navistina losi) uste mi se vrtat vo glava.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin

Ре: Натална карта 04 Окт 2013 16:52 #244538

• AWAO
  • AWAO's Avatar
  • junior
  • Теми: 664
  • Thank you received: 449
Брат ми доби награда- изработка на натална карта на некоја емисија на радио. Жената се уби со денови звонејќи за да му ја направи. Ја зема недела две пред да отпатува. И рече на мајка ми- Ми пишува дека нема да живеам долго. Почина по месец-два :( Језиво...

Најново на форумот

• No posts to display.