Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Откриен е нов хороскопски знак

Откриен е нов хороскопски знак 20 Јан 2011 03:58 #103449

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Ако сте редовен читател на хороскопските предвидувања, спремете се за неочекуван новитет.

Имено ако... сте роден помеѓу 29 ноември и 17 декември – вие сте Змијоносец.
Овој знак ќе биде сместен помеѓу Скорпија и Стрелец.
"Хуфингтон Пост" пренесува, дека астрономот Парке Канкл вели дела констелацијата на планетите и промената на положбата на Земјата, довела до измена на системот на хороскопски знакови.
Наводно, погрешни биле датумите кои ги определуваат знаковите, затоа што положбата на соѕвездијата и планетите, од времето кога тие се појавиле па до денеска се имаат променето.
-Бидејќи поделбата на 12 хороскопски знакови е направена од пред 3000 години, Канкл вели дека е потребно да се земат предвид овие промени и во системот да се вброи тринаесеттиот знак - Змијоносец (Ophiuchus).

Со воведувањето на новиот знак се променува целиот систем, па затоа најдобро би било одново да си проверите кој знак сте во хороскоп:

Јарец: 20 јануари- 16 февруари
Водолија: 16 февруари- 11 март
Риби: 11 март- 18 април
Овен: 18 април- 13 мај
Бик: 13 мај- 21 јуни
Близнаци: 21 јуни- 20 јули
Рак: 20 јули- 10 август
Лав: 10 август- 16 септември
Девица: 16 септември- 30 октомври
Вага: 30 октомври- 23 ноември
Скорпија: 23 ноември- 29 ноември
Змијоносец: 29 ноември- 17 декември
Стрелец: 17 декември- 20 јануари

Извор

____________________________________________________

На страната на НАСА оваа информација е објавена уште во 2004. година, не знам зашто дури сега стигнува до нас, ОВДЕ ја има и нивната поделба на 13 хороскопски знаци.
Според ова излегува дека јас не сум повеќе близнаци туку бик.
И не сфатив баш од кога постои ова ново соѕвездие, затоа што ако е од пред неколку години, тогаш ние што сме се родиле под еден знак нема логика сега да го менуваме и да добиеме карактеристики на "новиот" знак. Ова може да важи само за оние кои ќе се родат после датумот на откривање на змијоносецот. Според мене :poimnemam:
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Ре: Откриен е нов хороскопски знак 20 Јан 2011 04:04 #103456

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Ова сум го слушнала од поодамна.

Јас по ново сум Шкорпија, ама ич не личам на Шкорпија. Навистина си личам на Стрелец:poimnemam:
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Откриен е нов хороскопски знак 20 Јан 2011 04:06 #103458

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Aууууу па ја сум змијоносец :blink:
Кинки, јас би се сложила со тебе - ова треба да важи по откривањето на новиот знак и поместување на датумите..ама кој ќе го знае од кога се има случено точно?
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Откриен е нов хороскопски знак 20 Јан 2011 04:08 #103462

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Interesno! Jas sum i po staro i po novo Lav! :OK:

Samo spored ovaa tabela mm e strelec, a po starata e jarec....pa sega duri i si odgovarame horoskopski :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Откриен е нов хороскопски знак 20 Јан 2011 04:08 #103463

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
I jas ovaa informacija ja znam odamna, no nekako ne e aktuelizirana. Sepak i spored novoto smetanje kerka mi si ostanuva Bik, navistina e tipicen pretstavnik na svojot znak, uporna, temperamentna, gurman :)
Jas bi bila devica, no sepak sum si vaga i toa dupla, voopsto ne odgovaram na devica
Последна промена: 20 Јан 2011 04:09 by Mama Sani.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Откриен е нов хороскопски знак 20 Јан 2011 04:09 #103464

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Ова информација и мене ми беше позната, иако не вака комплетно - за да можам да си видам што знак сум по новиве класификации...И сега му доаѓа дека сум БИК, наместо близнаци...Хмммм, немам ништо против..Познавам многу супер луѓе кои се бик во хороскоп, меѓу кои мојот личен херој - мојата мајка :love:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: kalinche70

Ре: Откриен е нов хороскопски знак 20 Јан 2011 04:10 #103466

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
:what: :what:
Искрено прв пат слушам. Значи јас по ново веќе не сум Вага, а инаку сум вака типична вага.
Сега малку се подзамислив во врска со Јана, таа е девица, ама пошто требаше да биде лав ако не го надминев терминот, доста карактеристики знаев и за детето лав и за детето девица. Има доста карактеристики на девица, но и доста од лав...можда сепак ѕвездите замешале прсти во нејзиниот карактер :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Откриен е нов хороскопски знак 20 Јан 2011 04:10 #103468

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Ананда, провери дали тие луѓе се сеуште бик во хороскоп:)
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Откриен е нов хороскопски знак 20 Јан 2011 04:11 #103469

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Go citam ova i mu go kazuvam na mm deka poveke ne sme vo horoskop toa sto sme bile do sega.
I me prasuva sto sum jas po novo....vikam strelec(inaku sum jarec)...mi vika garant se greska tie sto ova go smenile, zosto ne te zapoznale tebe. Pa vakvo tvrdoglavo magare ne moze da bide strelec, definitivno si jarec zeno :laugh:

I jas se slozuvam deka ova bi trebalo da e za tie sto se rodeni otkako e smeneto sozvezdieto a ne za nas sto sme rodeni pred :da:
Za nasite deca ova bi vazelo.
Ama i za mojata trtla ke da e greska, tipicna skorpija e i ona :da:
trtlata na mamika
Последна промена: 20 Јан 2011 04:13 by Majsi.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Откриен е нов хороскопски знак 20 Јан 2011 04:14 #103475

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Annabel wrote:
Ананда, провери дали тие луѓе се сеуште бик во хороскоп:)
:laugh: Еве, за мајка ми проверив...Да, сеуште е бик :) Но, ете...големи промени има, ништо чудно тие бикови да станале близнаци :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Откриен е нов хороскопски знак 20 Јан 2011 04:18 #103478

 • Eli23
 • Eli23's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Mlada, zgodna i neophodna! :)
 • Теми: 511
 • Thank you received: 521
 • Карма: 5
i jas spored noviot horoskop sum bik namesto bliznaci ama nema vrska,ja sum tipicen bliznak, a od bik nemam ama bas nisto
The administrator has disabled public write access.

Ре: Откриен е нов хороскопски знак 20 Јан 2011 04:20 #103481

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Ако важи за родените скоро, тогаш Алексеј не е вага туку девица, а баш сакам вага да биде. :ljutko:
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Ре: Откриен е нов хороскопски знак 20 Јан 2011 04:20 #103482

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Хм - интересно, но и многу чудно ... По ова испаѓа дека сум змијоносец (инаку сум стрелец) :hahaha: :hahaha: :hahaha: Нема шанси :ne: Па мајка ми - стрелец :ne: таа е типичен јарец :da: И јас се сложувам, ова може да важи за поновите генерации, за нас не. Добра информација :OK:
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

The administrator has disabled public write access.

Ре: Откриен е нов хороскопски знак 20 Јан 2011 05:12 #103549

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Според ова испаѓа дека треба да си го сменам никот :hahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Kinky

Ре: Откриен е нов хороскопски знак 20 Јан 2011 05:17 #103555

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Еј според овој хороскоп испаѓа дека мм е близнаци, и сега веќе не сме исти знак???? :ohmy: :ohmy: :ohmy: Јас секогаш се шалев дека толку сме зборливи и двајцата близнаци, па заедно сме четворица...Нонстоп збориме :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Откриен е нов хороскопски знак 20 Јан 2011 06:26 #103638

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
:muahaha: :muahaha: jas ke treba da sum Zmijonosec :hahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Откриен е нов хороскопски знак 20 Јан 2011 06:45 #103642

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Еј сега сум ВАГА??
Не не, сум и ќе си останам дупла Шкорпија :P :P
The administrator has disabled public write access.

Ре: Откриен е нов хороскопски знак 20 Јан 2011 13:53 #103665

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
Po noviov horoskop treba da sum bik, a jas sum tipicen bliznak.MM spored noviov horoskop treba da e bliznak , a toj e tipicen rak. I jas milsam deka ova vazi za tie sto se podocna rodeni. A mojata bebuska e jarec, namesto vodolija, a bas sakav da e vodolija.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Откриен е нов хороскопски знак 20 Јан 2011 13:58 #103669

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
Шо знам не сум баш верник во вакви работи , но сепак кога сакаме да слушнеме нешто убаво пак читаме хороскоп , има можеби некои вистини :nc:

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Откриен е нов хороскопски знак 20 Јан 2011 13:58 #103670

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Јас по новиов хороскоп треба да сум јарец, а ич не сакам :) Супер е да си водолија :OK:
Така да не го сметам за меродавен овој :ljutko:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Откриен е нов хороскопски знак 20 Јан 2011 14:33 #103684

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
i nie site se poremetivme t.e. ni se smenija znacite :muahaha:
mm od jarec - strelec (on e jarec so tapija :laugh: ) , sin mi od bik - oven (sto i ne e daleku od vistinata so negovata upornost) i jas od rak stanav bliznak (potipicen rak od mene mislam nema)

a koi karakteristiki gi ima Zmijonosecot ?
majka mi stana toa :hahaha:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Откриен е нов хороскопски знак 20 Јан 2011 14:46 #103687

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Kinky wrote:
Ако важи за родените скоро, тогаш Алексеј не е вага туку девица, а баш сакам вага да биде. :ljutko:

Kinky i jas se sekiram sto mi e smeneto, a jas sum navistina tipicna vaga i vo podznak. I po lik i po konstrukcija sum si vaga, a vagite se sarmantni, skloni kon umetnost, no i diplomatija :roll:
Stvarno se nasekirav :unsure:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Откриен е нов хороскопски знак 20 Јан 2011 16:51 #103776

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Hmmm, jas stanav bliznak :) , mm vodolija, a sin mi e roden na 13-ti e kade spaga toa vo Bik ili Oven :wtf:

Ova moze vazi za onie sto se rodeni po 2004 god :hahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Откриен е нов хороскопски знак 20 Јан 2011 16:57 #103780

 • karolina
 • karolina's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 268
 • Thank you received: 255
 • Карма: 2
ХА ха јас сум 30 ноевмри значи по нив сум змијоносец ма нема шанси јас сум си стрелец и точка.
ПС. ММ вика дека конечно го нашле вистинскиот занк за мене :muahaha:
Последна промена: 20 Јан 2011 16:58 by karolina.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Откриен е нов хороскопски знак 20 Јан 2011 20:28 #103888

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Srna wrote:
jas sum navistina tipicna vaga i vo podznak. I po lik i po konstrukcija sum si vaga, a vagite se sarmantni, skloni kon umetnost, no i diplomatija :roll:
Stvarno se nasekirav :unsure:


Срна па јас и ти сме у ист ден родени :laugh: Е и јас си ги знам наведените карактеристики како типични за вага, ама сега сум девица???? Ја превземам на Кинки теоријата-ова важи за тие што се сега родени :P

Шала на страна, порано си читав хороскоп, не овој секојдневниов, и некако си верував, ама години наназад не верувам и ништо не ми значи :poimnemam:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Sani
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.