Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Акција за изработка на плетени работи

Ре: Акција за изработка на плетени работи 04 Јан 2012 06:11 #173870

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Не се сеуште стигнати. Ако евентуално дојде поштарот да ми донесе белешка одма ќе одам да ги земам. :poimnemam:
Темата е заклучена.

Ре: Акција за изработка на плетени работи 04 Јан 2012 06:26 #173871

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Донацијата ќе биде утре , колку што се секавам? Ќе биде медиумски покриена, да знам да чекам да Ве видам на ТВ, не успеав да следам ниедно од минатите интервјуа.
Инаку имам и јас уште 2 капчиња ми се перени и си ги возам во кола, ако можам да ви ги оставам некаде низ Центар или некој ако шета низ Рамстор пишете ми пп. Ако не, во некоја следна прилика.
Уште еднаш да ја пофалам организацијата на акцијава, секогаш со радост ја следам темава и Ви се воодушевувам на хуманоста и волјата :da:
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mami-Anje

Ре: Акција за изработка на плетени работи 04 Јан 2012 06:28 #173872

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
Bravo devojki mnogu ubavo ste gi spakuvale stvarite me interesira dali mediumski ke bide pokrieno predavanjeto utre ajde za toa da ne izvestite barem da ve vidime Golem pozdrav do site sto bea vkluceni vo ovaa prekrasna akcija :guskanje:


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
Темата е заклучена.

Ре: Акција за изработка на плетени работи 11 Јан 2012 08:38 #174663

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
Deneska e 11 trebase denes da se predadat stvarite vo GAK pa me interesira dali predavanjeto e izvrseno i pak ke prasam dali mediumski e pokrieno za da gledame na TV ako ve ima


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
Темата е заклучена.

Ре: Акција за изработка на плетени работи 11 Јан 2012 10:14 #174682

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Da, deneska bese donacijata.
Podocna ke objavam kompletno info sto i kako bese za celata akcija, vo momentov sum zafatena, plus slikite gi cekam.

mediumski ne bese pokrieno
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: macika, Mami-Anje

Ре: Акција за изработка на плетени работи 11 Јан 2012 12:09 #174707

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
 • Карма: 21
Big Sister wrote:
mediumski ne bese pokrieno

Јас го „покрив“ настанот со апаратот :P

Прекасно бевме примени, не` прошетаа во целата нова ГАК (дури и таму каде никој се` уште не стапнал каде не почастија :laugh: ), не` пречека и директорот долу и лично ни се заблагодари и многу битно - прва сме донација во новата Гинекологија :srce:

Повеќе инфо од госпожа Биг систер :roll:
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: mami29, Bubbi, vodolija, Mami-Anje

Ре: Акција за изработка на плетени работи 11 Јан 2012 12:36 #174711

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Пристигнаа од мене капчињата и бенкичињата?Веке 12 дена се пратени :( :zid:


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
Темата е заклучена.

Ре: Акција за изработка на плетени работи 11 Јан 2012 13:48 #174728

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Не знам Фроги. Анамоли не ми јави ништо. Ако стигнале сигурно ќе се јавеше :poimnemam:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Frogy

Ре: Акција за изработка на плетени работи 12 Јан 2012 03:15 #174775

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Ne se praka nisto od 20.12-10.01 Haos neviden e so pratki i se kasni mnogu so dostava. Pisav nekade, ama ne "slusate" :)
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Frogy, Molly

Ре: Акција за изработка на плетени работи 12 Јан 2012 06:59 #174810

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Nema nisto stignato Frogy :(
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Frogy

Ре: Акција за изработка на плетени работи 01 Фев 2012 11:54 #177653

 • butterfly87
 • butterfly87's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 830
 • Thank you received: 516
 • Карма: 0
Мислев неколку дена да прашам , па сега ми текна кога сум на форумов. помина некое време откако е однесена донацијата на клиника, па ме интересира дали има некакви реакции, муабети или слично, како истата е прифатена, дали се користат плетените работи, и дали уствари се уште таму сите :) .Се надевам некој нешто знае, можеби Годесс преку свекрва и, или некој што бил таму.
❤ 09.2012 ❤
❤ 01.2017 ❤
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: bubamara, Mami-Anje

Ре: Акција за изработка на плетени работи 17 Фев 2012 07:17 #181198

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Денес добивме покана од МТВ за гостување во утринската програма во вторник и да кажеме како поминала акцијата.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: bubamara, Bubbi, macika, Goddess^, Fairy and this user have 4 others thankyou

Ре: Акција за изработка на плетени работи 29 Фев 2012 13:17 #185075

 • butterfly87
 • butterfly87's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 830
 • Thank you received: 516
 • Карма: 0
Јас каснам ама не ја гледав емисијата, па да прашам - И како помина акцијата,има некакви податоци за периодот од кога се однесени работите?
п.с.Може сум досадна, ама стварно ме интересира, како се е прифатено одпосле, колку употребувано, колку сочувано?
Благодарам и однапред :P
❤ 09.2012 ❤
❤ 01.2017 ❤
Темата е заклучена.

Ре: Акција за изработка на плетени работи 22 Јул 2012 16:35 #207988

 • Liljana*
 • Liljana*'s Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
 • Карма: 0
Dali trae uste taa akcija jas sega ova go doznav,ve molam da me izvestite,cekam odgovor
Темата е заклучена.

Ре: Акција за изработка на плетени работи 22 Јул 2012 16:44 #207989

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Акцијата е завршена, но секоја наредна акција ќе биде споделена на форумот :)
Those who criticize our generation forget who raised it.
Темата е заклучена.

Најново на форумот

 • No posts to display.