Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Мобилни телефони

Ре: Мобилни телефони 21 Дек 2012 05:37 #226832

 • Cize
 • Cize's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Mama_i_Martin undercover
 • Теми: 773
 • Thank you received: 742
Samsung Galaxy SIII е совршенство од телефон. За 5 мин што го држев во рака се заљубив, а не сум некој техно фрик. Изглед, дисплеј, последен андроид, звук, камера (од 11 км од авион извадивме неверојатни слики), ХД видео снимавме, и тоа свирка во кафич, топ. Скап е ама ќе биде мој. Само мм ме зафркна, ми купи на поклон Sony Xperia P, ама ич не ми се допадна, морав да го натерам да го врати. Лош сооднос на страните на дисплејот има, и иако дијагоналата е голема, иконите се многу мали. Плус црвен :blink: Сега чекам малце да се смири атмосферата околу тоа, па да си го земам одбраникот...
Само Samsung Galaxy SIII е многу скап, мини-то е поефтин, ама камерата не му е толку добра (иако сигурна сум дека не е толку лоша :) ).
Sony Xperia Tipo го една колешка моја, и многу се фали.
Последна промена: 21 Дек 2012 05:38 by Cize.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Мобилни телефони 21 Дек 2012 05:44 #226835

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3879
 • Thank you received: 1773
Да Мајси, андроиди се...Е сега уште нешто, ако телефонот го користиш како апарат, не се надевај на добри слики од овој мојот зашто камерчето му е 3 мегапиксели....Сакам да кажам дека јас си го лапнав за 0 денари, и многу солиден телефон е за ич пари.

Е сега,ако си спремна да платиш од Soni Xperia има уште појаки телефончиња со подобри камери...Јас да бирам, пак би земала Сони, само со појака камера...
Those who criticize our generation forget who raised it.
Последна промена: 21 Дек 2012 05:45 by Annabel Lee.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Мобилни телефони 21 Дек 2012 07:57 #226871

 • Glasna*
 • Glasna*'s Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 98
 • Thank you received: 36
Majsi,eve i jas ke se nadovrzam na Cize postot za S3..na telefonot mu nema zamena. :trep: ..perfekcija e vo sekoja smisla na zborot...ke se zaljubish vo negovata sposobnost...eve jas skoro godina dena go imam samo shto izleze i dosega mi nema zgresheno :laugh: taka da moja preporaka ti e S3... iako e poskap telefon za razlika od drugite ama veruvaj merakot nema taka lesno da ti pomine so ovoj mobilen :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Мобилни телефони 21 Дек 2012 11:49 #226943

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
Samsung Galaxy SIII е стварно совршенство! Го имам од првиот ден кога го добија во Словенија, прекрасен е и секој ден се подобар :kez: Доволно голем екран но не и преголем (за мој вкус), добра камера, све тоа што наброја Цизе и мора да додадам дека има неверојатно издржлива батерија :music: Играм, зборувам, пишувам СМСи, нон стоп сум на него и навечер кога го ставам да се полни има уште сигурно 40-50 проценти батерија. Јас се заљубив во него и мислам дека наредниве неколку години нема да сменам телефон :kez: :kez: Вреди секое евро што го дадов за него.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Мобилни телефони 24 Дек 2012 17:46 #227238

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
Fala vi devojcinja.....se mislam izmegu samsungot galaksi trojkata i HTC windows 8X.
Utre ke odlucam, ka vidam za koj ke se resam i dvata mi se svigaat :kez:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Мобилни телефони 02 Апр 2013 18:22 #236238

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7860
 • Thank you received: 5646
aj help
od samsung s3570 telefon da se preflrat kontaktite na alcatel OT991 - android telefon.
probano e so blutut, na sd kartickata se pojavuva samo eden kontakt, a pokazuva deka gi prefrla site.
ima opcija za sinhorniziranje, no ne moze nikako da se aktivira, non stop dava greska nekoja i deka e necelosen profiot za sinhroniziranje... a mislam deka na toj nacin ke moze da se prefrlat kontaktite na mejl i da se prezemat potoa vo android tel.
ili gresam? :emm:
ustvari bilo kakva pomos e dobredojdena.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Мобилни телефони 22 Окт 2013 04:57 #245014

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1647
 • Thank you received: 569
Aj malce help sto da odberam Iphone 5 ili Samsung Galaxy S4 ?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Мобилни телефони 22 Окт 2013 05:35 #245015

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
Samsung Galaxy S4 дефинитивно :trep:


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Мобилни телефони 24 Окт 2013 03:26 #245044

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
Јас гласам за iPhone
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
The administrator has disabled public write access.

Ре: Мобилни телефони 31 Авг 2014 13:57 #252152

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
Ај хелп. Имам нов мобилен s4 mini и кога пишувам пораки после 60 карактери ми се префрла во multimedia message и имам проблем при праќање. Знаете ли како се менува сетингот за да не ми се префрла пораката во тој формат?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Мобилни телефони 01 Сеп 2014 11:45 #252164

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7860
 • Thank you received: 5646
Отвори во пораки, па долу лево (или десно) кликни го копчето кое ќе ти исфрли мени во кое имаш - Settings. Тука побарај опција за должина на пораките. но секогаш кога ќе го надминеш бројот на карактери ќе ти префрли самото во мултимедија порака. мада кај мене е над 150 карактери и после куцкање на две пораки (т.е 300 карактери) префрла.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Мобилни телефони 01 Сеп 2014 12:21 #252168

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
Fala Sister :foryou:

Go smeniv setngot i sega mozam da kucam vo text message po dve poraki po 160 karakteri t.e 320 karakteri

:cmok:
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Најново на форумот

 • No posts to display.