Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години)

Ре: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години) 15 Јул 2014 13:36 #251418

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Станување - сок од портокал, праска, грејп и лимон.

П - Амарант со банана и какао

Р- се крчка телешко мевце со грашок, компир, морков, бамја.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години) 18 Авг 2014 11:19 #251984

 • Roze
 • Roze's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 860
 • Thank you received: 507
 • Карма: 0
Ах, тоа јадење, џигерите ќе ми ги изеде :grr:
Од секое јадење му останува по неколку залачиња. Ништо не може да изеде без молење и колење...

Сабота:
Д: Пола банана со плазма и млеко
У: Чаша млеко
Р: Кофте во доматен сос и пола кришка леб
У: две барчиња киндер чоколадо
В: Остаткот од бананата со гриз, маџун и млеко

Недела:
Д: Леб и јогурт
У: Чоколадно млеко
Р: Тарана со јајце и кисело млеко
У: Животинско царство
В: Кроасан борсето

Кога имаше 1 год повеќе јадеше количински од сега што јаде. После 2 лажичиња ми вика готово мама, нејкам веке :nokti:
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.