Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години)

Ре: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години) 27 Ное 2012 12:31 #223332

 • jasmina 25
 • jasmina 25's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 802
 • Thank you received: 64
 • Карма: 7
biskviti so mleko
leka so morkov praz i kromid
kroasan 7 days
makaroni so sirenje i kiselo mleko
kiva i banana
mleko pred spienje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години) 27 Ное 2012 12:52 #223334

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Д: Палента со козјо сирење
У: Калинка
Р: Манџичка со телешко месо, компир и тиквица
У: Печена тиква со мед и мелени ореви
В: Интегрално лепче намачкано со абц крем сирење и чаша јогурт
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години) 27 Ное 2012 19:15 #223402

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
D: palenta so sirenje
U: jabolko
R: polneta piperka so parce leb
U: krem banana
V: varen griz (namesto da mu stavam sekjer go zasladiv so lazica med)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години) 03 Дек 2012 07:59 #224164

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Д: 1/8 бурек со сирење и чаша јогурт
У: штрудла со јаболка
Р: зеленчукова чорба со едно парче леб
У: тиква со мед
В: домашна пица
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години) 04 Дек 2012 19:06 #224417

 • Зока
 • Зока's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 626
 • Thank you received: 288
 • Карма: 3
Д: кисело млеко со 7 житар. милупа
У: киви и урми
Р: кашичка од варено јајце, тиквица, карфиол, брокула, морков, пашканат, целер, лук и кромид
У: животинско царство, банана
В: парче сирење со оризови плочки
аптамил за лека ноќ

свеж сок од портокал
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години) 06 Дек 2012 18:34 #224848

 • Зока
 • Зока's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 626
 • Thank you received: 288
 • Карма: 3
киноа
јаболко и киндер јајце
вариво од разни зеленчуци со парче леб
компир манџа
колач-американка
аптамил
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години) 07 Дек 2012 18:30 #224994

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
Деновиве сме катастрофа со јадењето... Неколку дека по ред вака ни изгледа менито:

појадок млеко, свежо и ладно, не сака ништо како додаток
ручек ако има кашичка овошна на хип, ако не само куби малку леб и тоа исклучиво бел :angry:
после спиење свежо цеден сок околу 400мл (среќа барем тоа сака)
вечера пак млеко или јогурт
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години) 15 Дек 2012 18:54 #226096

 • Зока
 • Зока's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 626
 • Thank you received: 288
 • Карма: 3
јаболко
киноа
вариво зеленчуци (карфиол, морков, тиквица, прокељ, кромид) и 1,5 кифличка
киндер јајце, сок од портокал
козји кашкавал со кифличка
аптамил
Последна промена: 15 Дек 2012 19:03 by Зока. Причина: пг
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години) 15 Дек 2012 18:59 #226097

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Д: леб, варено јајце со чаша јогурт
У: мандарина и киндер јајце
Р: гравче
У: јаболко
В: тарана со рендано сирење
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години) 23 Дек 2012 19:28 #227171

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Д: тарана со сирење
У: направен сок од јаболко и морков и пола лепче со путер
Р: зелка манџа и цвекло салата
У: мандарина
В: мусли од виталија со тропско овошје и млеко
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години) 25 Дек 2012 18:38 #227368

 • Зока
 • Зока's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 626
 • Thank you received: 288
 • Карма: 3
јаболко и пола киви
кисело млеко
вариво (грашок, тиквица, карфиол, морков)
животинско царство
корнфлекс, 1 белка од варено јајце, карфиол, морков
две наполитанки
аптамил
Последна промена: 25 Дек 2012 18:43 by Зока. Причина: дополнување
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години) 26 Дек 2012 03:03 #227372

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
180 аптамил
Варена тиква со аптамил и житарици
Банана
Ориз,морков,пачканат,кромид,брокула со телешко
Козјо сиренце
7 житарки од Нестле со слива


Значи незнам за ужинка што да и дадам. Детево мое НЕ ЈАДЕ БЛАГО!!!. Ако верувате трчам по неа со мааало парче животинско и ќе плукне. Едно животинско чоколадо ни е отворено 3-4 дена. Да родам уште 4-5 деца па белким ќе го наполниме албумот :laugh:
А дај и сирење така голо да го јаде - нема престан.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години) 28 Дек 2012 12:15 #227882

 • jasmina 25
 • jasmina 25's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 802
 • Thank you received: 64
 • Карма: 7
lebce so puter i med
varivo od leka,brokula,morkov,fenhel i lukce
eden ekler
jufki so sirenje i kiselo mleko
mleko pred spienje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години) 09 Јан 2013 17:31 #229168

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Nie sme ushte malku vo temava :)

D: leb namachkan so puter i chaj od kamilica so med
U: ovoshna salata od jabolka, mandarina i banana + orevchinja
R: lekja so parche leb
U: kinder jajce i ceden sok od portokal
V: kornfleks so jogurt
Последна промена: 09 Јан 2013 17:33 by Marge.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години) 18 Јан 2013 07:03 #229926

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Вчерашно мени:

Д: палента со сирење
У: 1 јаболко
Р: гравче со едно парче леб и праз салата
У: монте пудинг
В: попара од леб и кисело млеко
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години) 21 Јан 2013 11:12 #230141

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Во 7:30 - 150 мл. АД млеко
Д - кускус со кисело млеко
У - банана
Р - компир,морков,пашканат,кромид,путерче и едно цело јајце
У - кисело млеко со 2 чешниња лук
В - ХИП со банана,млеко и ориз
Во 00:00 150 АД млеко

Измеѓу си каснува и чоколадце,бисквита,корки леб.....и пие околу 500-600 мл. чајче со лимон и малку мед.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години) 24 Јан 2013 02:38 #230383

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Во 7- 150 мл. Аптамил
Д - Јаболко и круша со плазма
У - срединка од лебче со путер и сиренце,малку животинско
Р - просо,морков,целер,кромид,лук,спанаќ
У - банана помешана со пудинг од чоколадо и бисквити
В - печена тиква со млекце и житарици
Во 00:00 - 150 мл. Аптамил

Испи и 400 мл. планински чај со мед и лимон.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години) 28 Јан 2013 21:07 #230755

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
250мл млеко
млеко со плазма бисквити
портокал
црвена леќа со пилешко,морков,домат,кромид,лук и малку компир
пилешка супа со лепче
250мл млеко


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години) 30 Јан 2013 09:00 #230941

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
7:30 - 150 мл. Аптамил
Д - Млечна каша со Аптамил, 4 вида житарки од Виталија и една круша
У - Банана со лажиче мед
Р - Грашок,морков,пашканат,кромид,пиперка и едно цело јајце
у - Печена тиква со малку мед, пола животинско
В - Лепче со путер и пола канче кисело млеко
00:00 - 150 мл. Аптамил
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години) 02 Фев 2013 18:15 #231278

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
250мл млеко
јаболко
Лепче со дукатела(со зеленчук)
Манџичка со бамја,пилешко,кромид,домат ,морков и лук+ лепче
сок од јаболко
домашни стапчиња со сирење
250мл млеко

Сакам да и земам прокељ и немам дадено досега а немам ни спремано за нас дома,кажете ми со што да комбинирам,со какво мевце и други мирудии :laugh:


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години) 02 Фев 2013 18:56 #231280

 • Зока
 • Зока's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 626
 • Thank you received: 288
 • Карма: 3
Frogy, јас на Ана прокељот и го давам во зеленчукова супа, со многу други зеленчуци - цели мали топченца (брзо се вари, ама скроз и го менува вкусот на супата а и добива малку специфичен мирис па сега види дал ќе ти прифати).
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Frogy

Ре: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години) 20 Фев 2013 20:01 #233195

 • Зока
 • Зока's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 626
 • Thank you received: 288
 • Карма: 3
јаболко, киви и брусница
палента
зеленчукова супа, зеленчукова кашичка и 1 варено јајце
животинско царство
корнфлекс
кисело млеко
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години) 20 Фев 2013 20:23 #233196

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
250мл млеко
јогурт со овесни снегулки
спанак со ориз,јајце и кисело млеко+ интегрално лепче
јаболко
млеко со бисквити
домашни кроасани(2-3 парчиња)
млеко
Во текот на денот пие домашен сок од цвекло,морков и лимони


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години) 21 Фев 2013 19:05 #233304

 • Зока
 • Зока's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 626
 • Thank you received: 288
 • Карма: 3
банана
киноа
сос од домати со лук
боранија манџа
киндер јајце
корнфлекс и кисело млеко

цеден сок од капини и портокал
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што ручкавме денес (за деца од 1- 3 години) 22 Фев 2013 11:44 #233364

 • jasmina 25
 • jasmina 25's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 802
 • Thank you received: 64
 • Карма: 7
lebce so puter i med
banana
gravce
eden ekler
makalo so suvi piperki lukce i praz
mleko predspienje
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.