Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Лишаи

Лишаи 06 Сеп 2012 09:19 #212393

 • gorda
 • gorda's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 31
 • Thank you received: 3
 • Карма: 0
Почитувани, би сакала да поставам едно прашање: Ќерка ми која има 2 години од пред недела-две има некој осип на едната нога кој со чешкање се прошири, а сега го гледам и на другото ноџе.. Рапава структура има, тврди израсточиња малецки и се вцрвуваат на чешање.. Можно ли е да се лишаи и како би и помогнала? Мора ли да ја носам на лекар или има некое друго чаре? Поздрав :what:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Лишаи 07 Ное 2012 09:16 #220352

 • mence
 • mence's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 3
 • Карма: 0
Na moeto dete mu se pojavuvat lisai no kaj nego e na alergiska baza. Koga konsumira hrana na koja e alergicen lisaiti mu se pojavuvaat, ako sti nastrana od ovoj vid ishrana nemam problem. Moj sovet, napravi mu na tvoeto dete alergo test i vidi dali e alergicno na odredena hrana.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Лишаи 31 Јан 2013 09:59 #231035

 • gorda
 • gorda's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 31
 • Thank you received: 3
 • Карма: 0
:ehej: Во случај некој да има ваков проблем, да пишам како го решив- со неколку мачкања со глина од планината УМА :aham:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Лишаи 01 Фев 2013 05:11 #231136

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
Kaj ja kupuvas?
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.