Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки)

Ре: Одг: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 06 Мар 2012 02:49 #186278

 • none71
 • none71's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 3
 • Карма: 0
zdr do site me nema odamna no sega se zacitav vo vasite iskustva pa i nesto jas da vi napisam,moeto dete veke e 13 meseci i e visok 80 sm tesok 12 kilaa odlicen e veli doktorkata i mnogu sme srekni so nasiot angel ,pozdrav do site majki
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 12 Мар 2012 09:40 #187743

 • mamalari
 • mamalari's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 32
 • Thank you received: 8
 • Карма: 0
Моето има 17 месеци и има 77цм, дома го мерам, на лекар вреска кога ќе го види педијатарот, така што ниту тежината не му ја знам, последен пат измеривме 11 кг, пред половина месец мислам беше. Висината ме загрижува, според графиците на интернет спаѓа во најниските. Имате ли 17 месчни деца тука и колкава висина имаат?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 14 Мар 2012 03:55 #188304

 • *Bucka*
 • *Bucka*'s Avatar
 • Offline
 • new born
 • Being Myself
 • Теми: 60
 • Thank you received: 6
 • Карма: 0
Vcera na vakcina go merea.
Jakov ima 14 meseci, a 12.100 kg. i visok e 78 cm.
:srce: na mama.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 21 Мар 2012 07:06 #190133

 • Kuklicka
 • Kuklicka's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 530
 • Thank you received: 333
 • Карма: 5
Ние вчера бевме на контрола и на 1 годинка и 3 дена сме 10 550 :love: , ама не ја мереа во должина :P
[link=http://lilypie.com] [/link]


[link=http://lilypie.com] [/link]
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 21 Мар 2012 16:13 #190241

 • Зока
 • Зока's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 626
 • Thank you received: 288
 • Карма: 3
На 15,5 месеци 12,75кг и 84цм. Крупничка е.
Последна промена: 21 Мар 2012 16:13 by Зока.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 28 Мар 2012 06:10 #191329

 • jasmina 25
 • jasmina 25's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 802
 • Thank you received: 64
 • Карма: 7
na godina i dva meseci visina 80 sm tezina 15 kg
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 28 Мар 2012 06:43 #191335

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
nekni konecno se kandisa kerka da se meri doma na vagata,na sistematski ne sasakse, se ke prevrtese, na 26 meseci ima okolu 15 kg a visoka e nekade 88-89 cm.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 03 Апр 2012 06:18 #192346

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
На 1 година и 1 недела сме тешки 9600 и 78 цм високи :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 02 Мај 2012 08:43 #197102

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
На 13 месеци и 1 недела - 8600 гр и 79,5 цм :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 02 Мај 2012 18:20 #197166

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Славица 1кг Кипи има помалку за 1 месец?


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 04 Мај 2012 11:20 #197548

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
Frogy wrote:
Славица 1кг Кипи има помалку за 1 месец?


Лелеее грешка :tupco: ... 9600 исто како и минатиот месец , не качила ништо само се извишила :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 23 Мај 2012 11:01 #200231

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Ние денес бевме на мерење тежина 9650гр должина 79см.Докторката рече дали сум задоволна како јаде,бидејки и родена како покрупно бебе а вака во тежина не напредува баш :angry: Вака мене супер ми изгледа ,не е ни дебела ни слаба,нормално за нејзина возраст :cucla:

13 месеци и 10 дена


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
Последна промена: 23 Мај 2012 11:02 by Frogy.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 23 Мај 2012 12:19 #200250

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Avanturistka wrote:
Na nekolku dena pred 2-ri rodenden Mihaela e 14kg i 85 sm.
Mihaela na 2.5 god e 13.700 i 91sm.Rasteme a za kilazava e vinoven virusot zimoska sto ja fati,i positni bolesti :aaa:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 25 Мај 2012 08:15 #200530

 • Svetulka
 • Svetulka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 456
 • Thank you received: 127
 • Карма: 6
Na edna nedela do vtoriot rodenden sme edvaj 12,4 kg :aaa: . Neznam sto se slucuva ama sigurno 9-10 meseci nema mrdnato so kilaza, tuku bas naprotiv kako da mi oslabna 200-300 grama poslednive nedela dve. A jade bre...i toa bas ubavo kolicinski si jade, neznam zosto nisto ne mu se faka. Za volja na vistinata, stvarno e 200 na saat, ne si sednuva na gazot. Neznae da se zagleda crtan nekoj duri i toa koga ke se desi on skoka...se sozivuva so toa sto go gleda...ili skoka preku mene i tatko mu...crv. Ama sepak neznam dali i pokraj toa e normalno da ne stavi ic na kilaza tolku vreme. :zid:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 25 Мај 2012 09:09 #200545

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Светулка, ние уште немаме ни 12 кг. :raspolozise Јаде повеќе од мене (срам ми е да кажам дека понекогаш криеме дел од храната по дома зошто е во состојба да јаде додека има), крвната слика му е одлична, активен е постојано, така што јас не му ја мислам многу. Повеќе мм се секира кога ќе го спореди со некое дете на игралиште, а тоа е прилично поголемо. Ние за цела година едвај 1кило и нешто ситно сме додале. Висината мислам му е 87,88 см што е во ред. Па веројатно и генетиката има врска, јас цел живот сум растела слаба и сеуште сум таква, а и со висината неможам баш да се пофалам. Татко му е 175-180 што и не е така премногу како за машко
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Svetulka

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 25 Мај 2012 09:30 #200550

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
Незнам колку сме високи и тешки ?

Имаме 2 год и 4 месеци и сигурно околу 12 кг, а доста сме височки треба да ја мерам. Со оглед дека се роди 2240 гр. Мислам дека сме супер :jeee:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 25 Мај 2012 10:06 #200560

 • Mirka
 • Mirka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1447
 • Thank you received: 553
 • Карма: 6
I nie sme za vo ovoj krug , znaci 2g i 8 meseci ima celi 13kg, za visina neznam ne sum go merela , bas ke go izmeram, nema kaceno gospod znae od koga a jade sto se vika moze 4 ubavi obroci na den i sigurno i nekoja uzina vo gradinka, ali zatoa neznae sto e toa na gazot da se sedne , ni jas nemozam da razberam od kade tolku energija ima da ne se sedne ni 5 min.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Svetulka

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 26 Мај 2012 19:03 #200676

 • Svetulka
 • Svetulka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 456
 • Thank you received: 127
 • Карма: 6
Devojki fala mnogu. Mi lekna malce iskreno. Ne mi e bas seedno ama stom ne sme edinstveni valjda e normalno. Inace krvnatsma slika i nego mu e super, iako nekolku meseci ne sme napravile zosto fala bogu ne sme bile na lekar po nekoj povod...ajde samo da se zivi i zdravi... :cvet:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 31 Мај 2012 02:04 #201397

 • Zvezdicka
 • Zvezdicka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • bow down you mortals ... She is here....
 • Теми: 1190
 • Thank you received: 616
 • Карма: 34
ee odamna ne sum raportirala na temava :)
Eve ne nas na 2 godini i 2 meseca imame 17kg i 98cm :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 31 Мај 2012 15:42 #201566

 • srculence
 • srculence's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • la vita e bella!!!
 • Теми: 804
 • Thank you received: 206
 • Карма: 14
Na 1g i 9m imame 13 200 i 89cm
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 25 Јун 2012 18:48 #205286

 • Зока
 • Зока's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 626
 • Thank you received: 288
 • Карма: 3
18,5 месеци 88цм и 13,5 кг
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 04 Јул 2012 10:13 #206378

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
На 15 месеци , 10050 гр и 81 см
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 14 Јул 2012 20:19 #207339

 • sonja 35
 • sonja 35's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Будна сум,не е сон...
 • Теми: 127
 • Thank you received: 191
 • Карма: 6
правевме систематски пред 1 недела
Кирјана-14 кг.и 95см
Билјана-13600 и 94см
Тенки и високи,супер се
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 01 Авг 2012 08:37 #209212

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
на 16 месеци

10400 гр и 82,5 цм
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 11 Авг 2012 06:01 #210236

 • gvendolin
 • gvendolin's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 251
 • Thank you received: 75
 • Карма: 4
na 2 god i 3 meseci ima 18 kg i 100sm mnogu e golemka :)
НАШЕТО ГОФЧЕ-ГОРДАНА 10/05/2010
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.