Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки)

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 11 Авг 2012 06:53 #210238

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Вчера направивме 18 месеци и се меревме 11,5 кг и 86 цм, манекенка :srce:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 20 Авг 2012 09:31 #210992

 • AWAO
 • AWAO's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 664
 • Thank you received: 449
 • Карма: 10
Svetulka wrote:
Na edna nedela do vtoriot rodenden sme edvaj 12,4 kg :aaa: . :zid:
Ооооо, па твоево е прасе :P Мојот дечко голем на 2 год. има 11кг! :) Ја прашав матичнава да не е страшно што е слаб, вика- А ти и татко му да не сте дебели? И во право е, си го најдов картонот од систематски-основно, ми пишува "неухранета" :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 06 Сеп 2012 18:00 #212449

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
После 3 недели на планина и 10тина дена на море, се вративме дома со 1 кг плус. За споредба, цела година сме качиле околу 1,5 кг. Сега имаме цели 12,7 кг :D и 90тина см
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 10 Сеп 2012 04:26 #212831

 • orhideja
 • orhideja's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 161
 • Thank you received: 40
 • Карма: 0
Nie so 94 cm visina imame samo 12.5 kg. Veke edna godina ne sme mrdlane so tezinata. Ne znam sto da napravam. Ima peridi koga dobro jade, perioi koga poslabo jade, ama i pocesto e bolen....Site mi vikaat deka e mnogu oslabnat, bidejci kako pomal bese golem bucko. Tuku neka bide slab samo neka bide zdrav...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 27 Сеп 2012 02:25 #215035

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Ние вчера бевме на контрола на годинка и имаме 10 кила и 100 гр. и високи 76 см.
Една стапка над нормалата и во вискина и во тежина....мешларка на мама.
За 2 месеци качила 1100 гр. .....ко бебе некое.
Др. вика дека некои овој период не мрдаат а она кило качила.
Море нека продужи така...се си крка...на мама :tupco:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 03 Окт 2012 18:06 #216189

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Денес се меревме во домашни услови има 11 200гр а висина околу 83см,слабечка е,после толку нејадење нормално дека ке биде :grr:


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 09 Окт 2012 08:35 #216941

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
на 18 месеци тешки сме 11.100 гр и високи 85 цм
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 01 Ное 2012 08:25 #219725

 • kiki
 • kiki's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 510
 • Thank you received: 102
 • Карма: 12
na 19 meseci sme teski 12 300 gr
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 01 Ное 2012 10:17 #219741

 • Octavia
 • Octavia's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 261
 • Thank you received: 205
 • Карма: 3
На 29 месеци 13 кг и 95 цм
Само жената му дава димензија на животот...(Б. Конески)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 15 Ное 2012 15:38 #221514

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
На 19,5 месеца сме тешки 11.750 и високи 87 цм
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 18 Ное 2012 15:12 #221943

 • Kuklicka
 • Kuklicka's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 530
 • Thank you received: 333
 • Карма: 5
na 20 meseci sme 13 kg i 86 cm
[link=http://lilypie.com] [/link]


[link=http://lilypie.com] [/link]
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 11 Дек 2012 19:36 #225493

 • Зока
 • Зока's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 626
 • Thank you received: 288
 • Карма: 3
На 2 години (и 4 дена) сме 15кг и 93цм :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 29 Дек 2012 08:21 #227966

 • Elenika
 • Elenika's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 398
 • Thank you received: 552
 • Карма: 0
Lele kokovcevo moe ne napreduva kako sto treba :aaa:

Na 15 ipol meseci e visoka 76cm i e teska 9700gr.
Kolku ke mi bide krivo ako bide niska kako mene.....
Петлето 23.06.2008
Коковчето 18.08.2011
Последна промена: 29 Дек 2012 08:21 by Elenika.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 04 Јан 2013 07:33 #228553

 • jasmina 25
 • jasmina 25's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 802
 • Thank you received: 64
 • Карма: 7
na 2 godini i tri nedeli teski sme 18 kg a visina ne znam tocno ke su go merela brzo...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 12 Мар 2013 11:41 #234677

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Еве и јас ја немев однесено 4 месеци на лекар па завчера бевме на редовна контрила за мерење

И на 18 месеци е тешка точно 12 кг. и висока 82 см. Вака ко што гледам од другиве тука сме некаде :prolet:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 02 Апр 2013 07:07 #236184

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
Ние денес бевме на вакцина и исто така ја мереа во тежина/должина. На 2 год и 1 недела сме 12.500 и 90 цм
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 13 Апр 2013 13:05 #236987

 • olgica
 • olgica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 28
 • Thank you received: 1
 • Карма: 1
Nas vcera ne iskaraa za tezinata,na dve godini sme 18kg i 90cm
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 13 Апр 2013 18:23 #237000

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
На 2 години сме 12,800гр и 92см висока


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 21 Апр 2013 16:37 #237518

 • Kuklicka
 • Kuklicka's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 530
 • Thank you received: 333
 • Карма: 5
Баш пред некој ден ја мерев на 2години и 1 месец сме 14,600 а висина не сум мерела ама така во споредба со други дечиња поголемки по 2,5 години сме по една глава повисоки :hahaha:
[link=http://lilypie.com] [/link]


[link=http://lilypie.com] [/link]
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Slavica

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 22 Апр 2013 10:03 #237556

 • sonja 35
 • sonja 35's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Будна сум,не е сон...
 • Теми: 127
 • Thank you received: 191
 • Карма: 6
Ние на 2 год. и 10 месеци сме
Кирјана-18,400 гр. и 103 цм
Билјана-17.700 гр. и 102 цм
Д-р вели дека според табелата се во високи и стројни :jeee: Па има и на кого :P
Само да се здрави :loveya:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Slavica, Kuklicka

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 29 Мај 2013 04:07 #239951

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
 • Карма: 0
Na 1 godina I 3 dena teski sme 11550gr I dolgi 80cm


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 14 Јун 2013 18:06 #241444

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Во домашни услови ја мерев:
на 2 години и 2 месеци
96цм висока
14кг тежина


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 15 Јун 2013 05:03 #241448

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
На 2 год и 2 месеца + некоја недела :)

14.200 тешка и 94 цм висока :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 15 Јун 2013 08:18 #241454

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Стела на 2 годинки и 4 месеци е 96 висока, а тешка 12,8 кг. Значи наумила да биде манекенка :cmok:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 08 Окт 2013 10:23 #244641

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
Денес бевме на вакцина ,на 2,5 год тешки сме 14.500 и високи 96 см
Последна промена: 08 Окт 2013 10:23 by Slavica.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.