Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки)

Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 19 Дек 2009 04:08 #206

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Ajde da vidime kako stoime so tezinata i visinata na nasite angelcinja.......
Nie so 25 meseci tezina 12.700
visina 89-90cm (nikako tocno da se izmerime)
Se se mislam deka sme slabi a koj i da ja vidi mi vika deka e bucka....toa radi obravcinjata izgleda :huh:
trtlata na mamika
Последна промена: 19 Дек 2009 21:58 by Kinky.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Tezina i visina....... 19 Дек 2009 04:19 #212

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Мајси, не се грижи...Ива со 2 години и 5 месеци е 13 кг и 91,5 см висока. Не е важна тежината, важно е да се здрави. Педијатарот ми рече дека можеби е слабичка заради темпераментот, детево буквално не знае да застане на едно место.
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Tezina i visina....... 19 Дек 2009 05:39 #271

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Алексеј има 17 кг и 96 см, не дозволува да го измерам асално, ова колку ќе успееме со мм да го додржиме на вага или исправен до ѕид, вака покажува :)
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: Tezina i visina....... 19 Дек 2009 21:54 #635

 • Eci Peci
 • Eci Peci's Avatar
 • Offline
 • new born
 • away, but here :)
 • Теми: 63
 • Карма: 6
Kinky напишал/а:
Алексеј има 17 кг и 96 см, не дозволува да го измерам асално, ова колку ќе успееме со мм да го додржиме на вага или исправен до ѕид, вака покажува :)
:woohoo: Браво за Алексеј! Кај тргнал дечкото, многу се брза :)
А Андреј Петар на 1 година има 11кг и 77см.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Teжина и висина 19 Дек 2009 21:58 #639

 • mama
 • mama's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • *Be happy*
 • Теми: 903
 • Thank you received: 448
 • Карма: 7
На последното мерење пред околу месец, Леон имаше околу 17 кг а беше висок 88 цм.Сега скоро не сум го мерела.
??
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 20 Дек 2009 03:39 #794

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Bravo za site decinja :)
Nie sme si najslabickiiiiiii do sega so 25 meseci 12.700 :(
trtlata na mamika
Последна промена: 20 Дек 2009 03:41 by Majsi.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Tezina i visina....... 20 Дек 2009 04:39 #885

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Annabel напишал/а:
Мајси, не се грижи...Ива со 2 години и 5 месеци е 13 кг и 91,5 см висока. Не е важна тежината, важно е да се здрави. Педијатарот ми рече дека можеби е слабичка заради темпераментот, детево буквално не знае да застане на едно место.

Морам да се корегирам, денес се слушнав со мајка ми (Ива е во Битола кај моите 10 дена) и ја поправиле 2кг, па сега имаме 15 кг.
Those who criticize our generation forget who raised it.
Последна промена: 20 Дек 2009 04:41 by Annabel Lee.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 20 Дек 2009 04:43 #890

 • Eci Peci
 • Eci Peci's Avatar
 • Offline
 • new born
 • away, but here :)
 • Теми: 63
 • Карма: 6
Majsi, нас педијатарот ни кажа дека од 1-та до 2-та година во тежина напредуваат само од 2 до 3 кг. Тогаш повеќе растат во висина.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 20 Дек 2009 04:58 #911

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Bravo za Iva :)
eci-peci напишал/а:
Majsi, нас педијатарот ни кажа дека од 1-та до 2-та година во тежина напредуваат само од 2 до 3 кг. Тогаш повеќе растат во висина.
Da pa ona vtorata godina se popravi 2.100.Nie se skolski rasteme :laugh:
Ona vaka koga ke ja vidis izgleda kako da e buce ama ne e.......
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 20 Дек 2009 05:04 #920

 • Anika
 • Anika's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 13
 • Thank you received: 1
 • Карма: 2
Eva na 2 godini i 6 meseci ima 16kg a visoka e tocno 1 metar :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 20 Дек 2009 05:09 #926

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
Majsi напишал/а:
Bravo za site decinja :)
Nie sme si najslabickiiiiiii do sega so 25 meseci 12.700 :(

i nie sme blisku do vas :) Milena ima 28 meseci i 14kg
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 21 Дек 2009 16:15 #1952

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
prasence напишал/а:
Majsi напишал/а:
Bravo za site decinja :)
Nie sme si najslabickiiiiiii do sega so 25 meseci 12.700 :(

i nie sme blisku do vas :) Milena ima 28 meseci i 14kg

Oti najsalbicki? Dobri ste, poarno taka. Anja ima 14 kg i 98 cm.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 21 Дек 2009 16:54 #2017

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Nie sme 1 metro i 15 kg, skakulec na mama :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 21 Дек 2009 20:11 #2205

 • sandricka
 • sandricka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Најсреќна мама
 • Теми: 371
 • Thank you received: 135
 • Карма: 10
Педијатарот не мереше точно пред една недела и 9 и пол кила сме со 86 сантиметри. Мислам дека сме си супер :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 23 Дек 2009 04:06 #3663

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
i jas si mislev deka so 14kg sme slabicki ama poarno sto vika Sandra :)
Dodeka e zdrava i vesela neka e i slabicka :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 24 Дек 2009 21:26 #5089

 • mama
 • mama's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • *Be happy*
 • Теми: 903
 • Thank you received: 448
 • Карма: 7
Го мерев вчера мојот буцко!На 17 месеци има точно 17 кг и е висок 90 цм!!! :silly:
??
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 28 Дек 2009 18:20 #7202

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Zenski ima li nekoj od taa krivata linija (krivulja)za rastenje sto e?
Ama prasav mislam deka me razbravte za sto zboram :)
Ako ja ima nekoj daj neka ja stavi.
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 28 Дек 2009 18:36 #7220

 • Zlatna
 • Zlatna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1107
 • Thank you received: 360
 • Карма: 32
И Михаил не можам точно да го измерам ама висок е околу 98см и има 16кг буце мамино :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 28 Дек 2009 18:56 #7242

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Јана има 14.600, а не сме се мереле во висина некое време, баш ќе ја измерам ако ми даде денес, негде околу 90 цм сме.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 28 Дек 2009 18:59 #7245

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Majsi напишал/а:
Zenski ima li nekoj od taa krivata linija (krivulja)za rastenje sto e?
Ama prasav mislam deka me razbravte za sto zboram :)
Ako ja ima nekoj daj neka ja stavi.

Majsi, na ovie tabeli mislis?The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 28 Дек 2009 19:03 #7247

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Da da na ovie :)
Cekaj uste da se snajdam da vidam kako napreduvame?
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 28 Дек 2009 19:54 #7298

 • Nate
 • Nate's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 5
 • Карма: 0
Теона има 21 месец висока е 84 см, и има 11 киолграми, и многу ми е слабичка ама и многу темпераментна така да тешко да се поправи
The administrator has disabled public write access.

Одг: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 29 Дек 2009 00:49 #7466

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Jas so ova krivuljava nekako ne mozam da se snajdam.... :blush:
Ajde please koj moze neka mi pomogne?
Teski sme 12.800 visoki 90cm po tikerot se gleda kolku sme vo meseci :)
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 09 Окт 2010 21:54 #59906

 • Mladenovska
 • Mladenovska's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Децата се најголемото богатство
 • Теми: 786
 • Thank you received: 189
 • Карма: 0
Анастасија има 2 години и 5 месеци, сега е тешка 17 килограми а е висока 103 сантиметри:srce:
*****СРЕЌНА НОВА 2011 *****The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во тeжина и висина ( 1-3 годинки) 23 Окт 2010 03:03 #64145

 • Ivana
 • Ivana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Sweet and Tender Hooligan
 • Теми: 162
 • Thank you received: 16
 • Карма: 6
Pred tri nedeli ja merev ali ne na digitalna, pokaza 12 kg, visoka e 80cm. Vaka koga ke ja vidis uopste ne e bucka, slabicka e, se sto ke i oblecam duzina super ama kako u torba da e :D ali zemi ja u race ne si drzi tesko dupe :)
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.