Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Агресивност кај децата

Ре: Агресивност кај децата 16 Фев 2013 16:17 #232813

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
И ние имавме фаза кога цел бес го истураше на мене, кој и да му згреши тој ме удираше мене. Имаше денови кога само да го прашам дали му се јаде си добивав шамар или тој сам се удираше за на крај да сфатиме дека причината беше ГРАДИНКАТА! Кога одевме изгледаше радосен, немаше проблеми да остане таму, но кога го земавме плачеше и ме тепаше. Јас мислев дека не сака да го земам дома, но стручни лица тоа поинаку го протолкуваа, дека е плачење од бес што е оставен, а не де дека сака да остане. Ако го земеше некој друг, дома ќе ме изгушкаше и во следните 15 минути ќе си најдеше нешто да ми се налути и да се изнаплаче едно 30-ина минути. За беља, со цел памет пробавме и во нова градинка да го адаптираме и остануваше со мене по 1 час таму. Е тогаш беше врв на бесот.
Штом решивме дека нема веќе во градинка, за една недела детето беше друго. Еве го веќе неколку месеци не кренал рака ни на мене ни на него. А кон други луѓе никогаш не бил агресивен. Со децата особено е добар. Ако има проблем мене ме вика, не се кара и не се тепа :).
The administrator has disabled public write access.

Ре: Агресивност кај децата 13 Мај 2015 10:26 #254305

 • DiaCor
 • DiaCor's Avatar
Vo nad 90% slucaevi se raboti za golema intoksikacija. Deteto ne znae da definira problemot i zatoa taka reagira. Takvi se pocetni reakcii i kaj autisticni deca.
Последна промена: 13 Мај 2015 13:11 by Big Sister. Причина: reklama
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.