Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Спиење со или без чорапчиња?

Ре: Спиење со или без чорапчиња? 20 Ное 2012 06:34 #222113

 • lena0809
 • lena0809's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 473
 • Thank you received: 316
 • Карма: 6
Nema li vo MK tie vreki, tuka se vikat Schlafsack i mnooogu se prakticni... Znaci so godini nemav nikakva maka, a nie spieme na 18 gradusa vo spalnja ;)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Спиење со или без чорапчиња? 20 Ное 2012 07:58 #222144

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
Јас му ставам чорапчиња веќе еден месец наназад зошто не трпи многу покривки и смрзнат е цела ноќ. Ако е па топло се поти. И решение ни е наолечен со 2 пара пижами и чорапчиња додека ни стигне вреќата. Ја чекам деновиве, најдовме многу убава, голема 110-ка бројче и плус со патент што се откопчува од долу нагоре за да може ако не ја трпи да му ги вадам нозете.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Спиење со или без чорапчиња? 22 Ное 2012 08:42 #222468

 • Tara
 • Tara's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 866
 • Thank you received: 351
 • Карма: 16
Андреј се научи да спие со чорапи, па дури и летово бараше да му облечам чорапи за спиење. Не сакаше да легне ако нема чорапи на нозете. Сам оди, отвара каде што му стојат чорапите и бара да му ги облечам.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Спиење со или без чорапчиња? 22 Ное 2012 09:06 #222479

 • meU87
 • meU87's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 410
 • Thank you received: 125
 • Карма: 0
Од првиот ден кога излеговме од болница , прво и ставам чорапчиња, па потоа шпихозни или пак панталончиња, ако се доле отворени и ставам од оние бебешките чорапчиња како чевлички. Никако не ја оставам нозете да и се ладни, ова се водам по себе, дека нависитна ми смета многу , а и секогаш кога ми срзнувале нозете сум настинувала.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Спиење со или без чорапчиња? 29 Мај 2013 04:11 #239953

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
 • Карма: 0
Mojov spie bez corapcinja uste od koga napravi 2 meseci.
Koga se rodi bese ladnicko I go oblekuvav so corapcinja, bodi I spikozni na dolgi. Odkako se zatopli si bese samo preku bodi na kusi rakavcinja ( doma ) I bez corapcinja.

Zime, lete on si e bos


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.