Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Млечни запчиња

Ре: Млечни запчиња 31 Јан 2012 09:43 #177488

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Денес бевме на вакцина, и докторката рече дека имаме запче, иако јас не можев да го видам! :what: :skok:
Ноќеска додека цицаше, толку силно ме гризна, мислев дека брадавицава ќе ми ја откине. Можно е да е запче а да сум до толку слепец и да не го гледам?! :blink:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: anence

Ре: Млечни запчиња 31 Јан 2012 09:47 #177490

 • anence
 • anence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Заедно сме посилни :)
 • Теми: 543
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
nie denes 3 vidovme
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: Млечни запчиња 31 Јан 2012 17:23 #177517

 • mari13
 • mari13's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 158
 • Thank you received: 60
 • Карма: 4
Klaudija, probaj da go napipas so prst :) ke grepka i malku da e prknat :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: Млечни запчиња 31 Јан 2012 19:16 #177538

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
mamicki me interesira koga pocnuvaat da rastat seskite kaj Elena primetuvam kako nababreni da i se ama sto znam mislam deka e mala ?


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Млечни запчиња 01 Фев 2012 04:34 #177554

 • Tara
 • Tara's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 866
 • Thank you received: 351
 • Карма: 16
Мами Ање, рано и е на Елена да и растат шеските. Тие почнуваат да растат после 6 година. Како што имам читано најрана возраст на која може да почнат да растат било на 5, 5 и пол годишна возраст, но сепак обично почнуваат после шестата година.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mami-Anje

Ре: Млечни запчиња 01 Фев 2012 05:54 #177571

 • Elenika
 • Elenika's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 398
 • Thank you received: 552
 • Карма: 0
Ај да ми кажете дали и петките се вадат кај дечињата? Знам дека млечните запчиња сигурно до четворките се менуваат, ама не сум сигурна за петките.
Петлето 23.06.2008
Коковчето 18.08.2011
The administrator has disabled public write access.

Ре: Млечни запчиња 01 Фев 2012 05:58 #177573

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
jas mislam deka se menuvaat i petkite samo seskite se tie zasekogas


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Elenika

Ре: Млечни запчиња 01 Фев 2012 07:05 #177582

 • PiPoLiNo
 • PiPoLiNo's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 571
 • Thank you received: 243
 • Карма: 10
da i petkite se menuvaat :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Elenika

Ре: Млечни запчиња 01 Фев 2012 12:39 #177661

 • Kuklicka
 • Kuklicka's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 530
 • Thank you received: 333
 • Карма: 5
Мамички да ви се пофалам пред два дена ни излезе првата четворка долу, а денес ја напипав и првата петка долу но од другата страна :jupi: :jupi: :jupi: многу мака видовме дур ни излегоа а сега и додека ги чекаме другите запчиња, постојано ни се прстите во уста и само лигавиме, буткаме што најдеме во уста, но тоа е што е важно да излеваат без температура :jupi:
[link=http://lilypie.com] [/link]


[link=http://lilypie.com] [/link]
The administrator has disabled public write access.

Ре: Млечни запчиња 01 Фев 2012 13:41 #177665

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Кукличка да ви растат бели и здрави запчињата :girlpink: Вие полна уста веке имате со запчиња,ние сеуште само 2 :fijuk:

Клаудија,сигурно е запче,ако не го гледаш,и на Бјанка првите 2-3 недели не и се гледаше запчето туку само гребеше и чукаше на лајчето.Да ви растат бели и здрави и без мака да ги вадите сите останати :love:


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Kuklicka, Helix

Ре: Млечни запчиња 01 Фев 2012 17:08 #177671

 • UNA MAMA
 • UNA MAMA's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 31
 • Thank you received: 10
 • Карма: 0
Mami Anje на ќерка ми шестките и никнаа на 5,5 год. без никакви несакани симптоми. Петките се млечни и тие се менуваат, а шестките се трајни.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mami-Anje

Ре: Млечни запчиња 22 Фев 2012 17:30 #183289

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
Јас имам едно прашање , каде излегува петтото забче ? Ние имаме 4 заби до сега , па се мислам сега каде треба да излезе 5 забче? :wtf: :kiss: :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Млечни запчиња 23 Фев 2012 13:40 #183676

 • Kuklicka
 • Kuklicka's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 530
 • Thank you received: 333
 • Карма: 5
Slavica wrote:
Јас имам едно прашање , каде излегува петтото забче ? Ние имаме 4 заби до сега , па се мислам сега каде треба да излезе 5 забче? :wtf: :kiss: :)

Славица вие имате 4 запчиња т.е две единици горе и две доле така? Епа водејки се според тоа како и растеа на керка ми следно треба да ви излезат двојките, па откако ке излезат сите двојки ке ги чекаш четворките бидејки нам наместо тројка која веке подолго време е отечена и набабрена ни излезе четворката доле лево и еве ја убаво е излезена се познава дека е катен заб а од тројките ни трага ни глас :laugh: Со лесно да си ги вадите и другите запчиња :hug:
[link=http://lilypie.com] [/link]


[link=http://lilypie.com] [/link]
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Slavica

Ре: Млечни запчиња 23 Фев 2012 16:16 #183713

 • kiki
 • kiki's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 510
 • Thank you received: 102
 • Карма: 12
nas pred 2 dena ni izleze tretoto zabce,gorna edinica i mislam deka dodeka ja izvadi i drugava edinica ke ne izede site zivi po doma.Tolku mnogu ja nervira sto mi se cini deka kaj da e ke pocne i mebelot da go gloda po stanov :muahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Млечни запчиња 23 Фев 2012 17:45 #183723

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
Kuklicka wrote:
Slavica wrote:
Јас имам едно прашање , каде излегува петтото забче ? Ние имаме 4 заби до сега , па се мислам сега каде треба да излезе 5 забче? :wtf: :kiss: :)

Славица вие имате 4 запчиња т.е две единици горе и две доле така? Епа водејки се според тоа како и растеа на керка ми следно треба да ви излезат двојките, па откако ке излезат сите двојки ке ги чекаш четворките бидејки нам наместо тројка која веке подолго време е отечена и набабрена ни излезе четворката доле лево и еве ја убаво е излезена се познава дека е катен заб а од тројките ни трага ни глас :laugh: Со лесно да си ги вадите и другите запчиња :hug:


Да , две единици горе и двете доле се излезени и горе почнаа убаво да се познаваат :laugh: И затоа викам сега кој заб е на ред , а и она не ми дава да пипнам да видам дали излегол некој заб и затоа прашав :)
Инаку браво за Душица сите заби скоро ги извадила :) :srce:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Млечни запчиња 24 Фев 2012 04:31 #183768

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
 • Карма: 21
kiki wrote:
nas pred 2 dena ni izleze tretoto zabce,gorna edinica i mislam deka dodeka ja izvadi i drugava edinica ke ne izede site zivi po doma.Tolku mnogu ja nervira sto mi se cini deka kaj da e ke pocne i mebelot da go gloda po stanov :muahaha:

Помогнете и` кики со Дентинокс (или друг гел за ладење на немпцата) или малце бело вино, наводно помагало во полесно и побрзо пробивање на запчињата преку омекнување на местото (ова препорака од фармацевт :) )
Во исклучителни случаеви кога има многу болки и не можи да спие, и` давам и Парацетамол, па е мирна едно 6 саати....
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: kiki

Ре: Млечни запчиња 24 Фев 2012 09:28 #183933

 • betty boop
 • betty boop's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 101
 • Thank you received: 77
 • Карма: 0
beloto vino navistina pomaga jas mu stavam na sin mi9pa posle imam pijano bebe:muahaha: ) a imam i edni kako bomboncinja i se mnogu sitni Osanit i mnogu ni pomagaat samo zal mi e sto ovde gi nema pa morame da gi naracuvame koga li ke imame i nie dobri proizvodi dostapni za sekogo
.
gif[/im
g][/url]
The administrator has disabled public write access.

Ре: Млечни запчиња 27 Фев 2012 07:27 #184463

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Дефинитивно имаме запче! :jupi: Доле десно :love: Се гледа веќе а и тропка на лажиче. :srce:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee, Slavica, Nataly, Goddess^, Синоличка and this user have 1 others thankyou

Ре: Млечни запчиња 27 Фев 2012 09:33 #184512

 • betty boop
 • betty boop's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 101
 • Thank you received: 77
 • Карма: 0
Klaudija neka vi se nizat kako biseri da imate cvrsti zapcinja a kaj nas adet e koj prv go vidi da mu kupi nesto zlatno demek da mu bile cvrsti zapcinjata e sega ti mislam deka kaza deka doktorkata go videla :muahaha: a i jas vcera ranjki go sin mi kako da slusnav tropkanje ama nisto ne se vidi :tupco: moze i kaj nas za nekoj den ke go vidam ama sigurno jas ke bidam prva taka da jas ke treba nesto da kupam :muahaha:
.
gif[/im
g][/url]
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: Млечни запчиња 27 Фев 2012 15:19 #184541

 • Kuklicka
 • Kuklicka's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 530
 • Thank you received: 333
 • Карма: 5
Клаудија нека ви се редат како бисерчиња, со лесно да ги вади :jupi: :jupi: ајде сега прави сутлијаш и купувајте нешто бело :laugh:
[link=http://lilypie.com] [/link]


[link=http://lilypie.com] [/link]
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: Млечни запчиња 28 Фев 2012 06:57 #184666

 • Tara
 • Tara's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 866
 • Thank you received: 351
 • Карма: 16
Клаудија нека ви се нижат запчињата бели како бисери.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: Млечни запчиња 28 Фев 2012 07:04 #184671

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
Клаудија нека ви се редат ко бисери забчињата :jupi:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: Млечни запчиња 28 Фев 2012 08:17 #184710

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Честито Клаудија, па сега да си редите бисери :jupi: :jupi:

Едно прашање, знам дека не ќе да е во оваа тема, ама не можев да најдам соодветна. Па ете, нека го преместат модераторите ако има таква тема. На синко му падна млечното забче, единицата горе, и еве има веќе месец дена ново не му никнува. Горните запчиња побавно растат или??? :wtf: :wtf: Досега смени 3 млечни запчиња, две единици и една двојка доле, ама ова ете не излегува засега. Некој знае зошто е вака? Уште еднаш извинете ако прашањево не е за во оваа тема :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: Млечни запчиња 29 Фев 2012 05:29 #184921

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
Ananda i kaj nas gornite edinici pobavno rasnat, a na sinko mu padnaa dvete pa sega e epten smesen :love:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Млечни запчиња 29 Фев 2012 06:35 #184944

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Fala mnogu mamicka1, bash bev zagrizena i ne mi beshe jasno zoshto tolku bavno niknuvaat gornite zapchinja :hug: :kiss:
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.