Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Млечни запчиња

Млечни запчиња 19 Дек 2009 05:50 #279

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Првото запче т.е. првите две, на Алексеј истовремено му никнаа скоро на 10 месеци, долните единички.

Еве шема по кој редослед и кога никнуваат првите запчиња на бебињата:

Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
Последна промена: 21 Дек 2009 06:07 by Kinky.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Joanna

Млечни запчиња 19 Дек 2009 06:05 #291

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
06 март 2008 една единица горе и една единица доле смешки беше
а до крајот на истиот месец се нанижаа 5 бисерчиња
пред вториот роденден веќе ги имвме сите, сега ќе одмараме :)
The administrator has disabled public write access.

Млечни запчиња 19 Дек 2009 06:25 #308

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
E nie gi nemame seuste petkite i so dusa cekam da mu izlezat, postojano sum vo strav deka ke mi krene temperatura, nekolku pati taka vadese zabi.
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Млечни запчиња 19 Дек 2009 12:54 #333

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Обично петките најлесно се вадат. Веќе се големи и со џвакање се чешаат. Единствено ќе ги приметиш дека ќе офнат ако тврдо загризаат (како морков) со болното место. Кај нас последните 2 петки веќе пробија. Сите заби се на број.
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Млечни запчиња 19 Дек 2009 13:23 #337

 • PiPoLiNo
 • PiPoLiNo's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 571
 • Thank you received: 243
 • Карма: 10
filip prvoto zapce go izvadi na okolu 6 meseci na 8mi septemvri i do kaj godina i pol gi imase izvadeno site zapcinja
interesno sto prvoto zapce mu padna na 5 god i eve do sega ima 3 zapcinja izvadeno od koi dve veke mu se porasnati
The administrator has disabled public write access.

Млечни запчиња 19 Дек 2009 18:14 #483

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Првото запче ни никна на десет месеци.Сите заби ни никнаа без никакви Т и сл.
Сака да ги мие ,и ги миеме по 2-3 пати дневно,и ни се како бисерчиња.
The administrator has disabled public write access.

Млечни запчиња 19 Дек 2009 18:50 #522

 • Sandra
 • Sandra's Avatar
 • Offline
 • new born
 • :)
 • Теми: 145
 • Thank you received: 14
 • Карма: 7
Првото го извади на четири ипол месеци, а сега веќе имаме осум запчиња.
До сега немавме некои големи проблеми, само е малку нервозен и многу гриза кога вади запче.
Ако ги вади сите вака, одлично ќе биде!
The administrator has disabled public write access.

Млечни запчиња 19 Дек 2009 19:20 #544

 • mama
 • mama's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • *Be happy*
 • Теми: 903
 • Thank you received: 448
 • Карма: 7
Ние ги имаме единиците,двојките, и имаме три четворки!
??
The administrator has disabled public write access.

Млечни запчиња 19 Дек 2009 19:24 #545

 • Sandra
 • Sandra's Avatar
 • Offline
 • new born
 • :)
 • Теми: 145
 • Thank you received: 14
 • Карма: 7
Mama,тројките не ви се излезени? Не одат по ред?
The administrator has disabled public write access.

Млечни запчиња 19 Дек 2009 20:00 #566

 • Gordana Natovska
 • Gordana Natovska's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 56
 • Карма: 0
Јована првото и второто запче ги извади на пет месеци,па на седум уште две,па на девет уште две и сега и излегуваат горните двојки
The administrator has disabled public write access.

Млечни запчиња 19 Дек 2009 20:38 #586

 • mama
 • mama's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • *Be happy*
 • Теми: 903
 • Thank you received: 448
 • Карма: 7
Sandra напишал/а:
Mama,тројките не ви се излезени? Не одат по ред?
mislam deka taka trba,deka ne odat po red.Sega gledam nesto pak go ceskaat zlebinite pa nisto cudno da gi izvadi i trojkite.
??
The administrator has disabled public write access.

Млечни запчиња 20 Дек 2009 01:23 #734

 • Sandra
 • Sandra's Avatar
 • Offline
 • new born
 • :)
 • Теми: 145
 • Thank you received: 14
 • Карма: 7
Ова не сум го знаела.
А гледам кај Стефан едната четворка како набабрена е малку, па можно е да ја вади!
The administrator has disabled public write access.

Млечни запчиња 20 Дек 2009 05:41 #974

 • baby24
 • baby24's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 36
 • Thank you received: 1
 • Карма: 1
Lea tocno na 9 meseci gi izvadi dolnite edinici istovremeno, za tri dena se pojavi i dr zabce gore a posle nego vednas za dva dena otprilika i vtorata edinica gore,imame i edno porasnato dvojce a denovive gledam i drugata dvojka gore pocnuva da raste.Site zabcinja gi izvadi bez temperatura ama e nervozna malku i preku nok ne spie bas ubavo ali vo globala nemame nekoi pogolemi problemi ,se nadevam taka i ke ostane .
The administrator has disabled public write access.

Млечни запчиња 20 Дек 2009 20:48 #1288

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
Kinky напишал/а:
E nie gi nemame seuste petkite i so dusa cekam da mu izlezat, postojano sum vo strav deka ke mi krene temperatura, nekolku pati taka vadese zabi.

Ne se plasi, najlesni se petkite, nema da osetis koga ke niknat, jas gi vidov koga veke bea izlezeni, ama bas so nisto ne mi pokaza deka vadi zabi i toa cetiri petki vo ist mesec, si vikav kakva majka ke bev detevo 4 zaba tolkavi a ja da neznam :silly:
The administrator has disabled public write access.

Млечни запчиња 20 Дек 2009 21:29 #1331

 • Sanja_Ivana
 • Sanja_Ivana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • super raspolozeno
 • Теми: 36
 • Thank you received: 4
 • Карма: 3
Ивана на 8,5 месеци извади прво запче, сега ги има сите единици, двојки и четворки, но цело време и се прстите во уста и набабрена и е доле десно тројката.
The administrator has disabled public write access.

Млечни запчиња 21 Дек 2009 03:35 #1531

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Jas mu gi mijam zabite dva pati na den i se se nadevam deka ke vidam kako niknuvaat, ama nisto uste...
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Млечни запчиња 21 Дек 2009 03:47 #1541

 • JaNiTa
 • JaNiTa's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 101
 • Thank you received: 5
 • Карма: 5
На 6 месеци и 10 дена му излезе прво единица десна долу, на 7 единица лева долу, на 7 и 15 дена единица десна горе и на 8 и 10дена единица лева горе. Сега му се набабрени непцата и горе и долу како за двојки и тројки. ДР на вакцина кога бевме вика чекајте запчиња можеби тројки и јас :ohmy: викам како 3ки, па нели 2ки треба прво. Пустата ми се изнасмеа и вика мајка тоа сто ние со бројки ги редиме незначи дека така излегуваат, може и прво 2ки да излезат па единици, секое дете поинаку. И сега незнам што не чека, зошто се лигави како чешма да си пуштил, по 5 лигавчиња од оние со мушама менуваме во денот а и рацете му се нонстоп во уста, долната усна си ја шмука, што дофати пика во уста и гризе. :huh:
The administrator has disabled public write access.

Млечни запчиња 21 Дек 2009 04:26 #1580

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Нема правило како растат забите,знам детенце прво 4-ките му пораснаа и беше како "дракула"
хахаха :))
The administrator has disabled public write access.

Млечни запчиња 21 Дек 2009 04:37 #1591

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Of miloto toa:))), mene mi bese mnogu smesna vnuka mi, prvoto zapce na 11-12 meseci i toa dolna trojka, kako stara bezzaba baba bese, dusicka:))))
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Млечни запчиња 21 Дек 2009 13:16 #1757

 • Inicka_08
 • Inicka_08's Avatar
 • Offline
 • new born
 • srekna mamicka
 • Теми: 127
 • Thank you received: 2
 • Карма: 6
Ние имаме 6 запчиња. Две доле и 4 горе. До сега ги четкаме само со четка, без паста за заби. Деновиве ни донесоа од Америка паста без флуор за деца која што смеела да се голта, што мислите вие? како им ја одржувате хигиената на запчињата?
The administrator has disabled public write access.

Млечни запчиња 21 Дек 2009 13:20 #1759

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Ние редовно миеме запчиња со колгејт за деца, во последно време почнавме редовно и успешно инаку до скоро се беше игра, како помали ги четкавме само со вода без паста..
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Млечни запчиња 21 Дек 2009 13:41 #1773

 • Arhangel
 • Arhangel's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 28
 • Карма: 1
Nie seuste nemame nitu edno zabce,gi cekame od 6 meseci,ama eve se uste gi nema..Sinoka bese nekako mnogu voznemiren,a i utrovo mi placese...Nababreni mu se nepcata,pa da vidime..Dusice moe,kako mi e zal...Eptem mi e strav kako ke pomineme...Samo da ne mi krene temperatura...
The administrator has disabled public write access.

Млечни запчиња 21 Дек 2009 14:17 #1802

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
I Anja si gi mie sama, isto so Colgate zelenata. Prvite zapcinja dole i niknaa na 5 meseci, po dve nedeli gornite dve, a sega veke i petkite gi ima:)
The administrator has disabled public write access.

Млечни запчиња 22 Дек 2009 15:36 #2849

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
Сите запчинја му излегоа без температура.Навечер си ги мие забите,ама насабајле брза за на школо и се јас треба да му кажувам,секогаш ми вика немам време ке закаснам,ама мора да го опоменувам за да му премине во навика
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Млечни запчиња 22 Дек 2009 15:45 #2860

 • nnatasa
 • nnatasa's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 194
 • Thank you received: 164
 • Карма: 2
na ivana i se nababrile trojkite gore a od kecovite i dvojkite aber da se nemalo... kako vaka...?
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.