Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Икање

Ре: Икање 30 Мај 2013 10:27 #240024

 • Joanna
 • Joanna's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 122
 • Thank you received: 17
 • Карма: 0
Аххх и ние мака мачиме со икавицата после секое цицање :( Жал ми е да го слушам како се мачи, ми се чини го боли, душиче :( Се справуваме така што мм го поткренува и после брзо време ни престанува икавицата.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Икање 30 Окт 2013 14:06 #245229

 • Betispageti
 • Betispageti's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 101
 • Thank you received: 11
 • Карма: 0
vasidora wrote:
Јас имам слушнато дека ако ика, ладно му е на бебето. Но не знам колку е веродостојна оваа информација.

moeto malecko ika i koga babite ke cujat odma krevaat panika deka mu e ladno, go pokrivaat, go oblakaat i jas se trudam da im obasnam deka malata na brat mi ikase letovo na +40C i deka sigurno ne i bilo ladno togash ama toa e toa...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Икање 01 Фев 2014 17:06 #248382

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
90% посто од случаевите, кога ке ждригне почнува да ика и се расонува...а чаjче и водс не сака за да прекине.

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Икање 02 Фев 2014 19:44 #248395

 • AWAO
 • AWAO's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 664
 • Thank you received: 449
 • Карма: 10
Κога ќе се заиκа му давам да цицне уште малκу и му поминува
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.