Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка)

Ре: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка) 11 Јун 2014 10:40 #251123

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
Се роди 3510гр и 51цм, па стигнавме до 3270гр. Вчера на контрола ја носев, на еден месец има 4550гр и 56цм. Ставила околу 1300гр откако почна да цица, супер е.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка) 12 Јун 2014 10:55 #251136

 • kiki
 • kiki's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 510
 • Thank you received: 102
 • Карма: 12
Filip se rodi 3550/51, od bolnica izlegovme so 3,440. Na 1 mesec bevme 4,600 i 54 cm. Na 1,5 mesec sme 5300, 59cm i sme na ekskluzivno doenje :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка) 15 Авг 2014 13:44 #251954

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
На 3 месеци имаме 6210 гр и 62 цм. Докторката вели дека е ок, а мене ми е чудно зошто брати и 1700 во еден месец стави, а таа едвај во 2. Тој на 3 месеци беше 8кг.

Инаку и ние сме на ексклузивно доеање, а не цицаше првите 2 дена зошто немав млеко. Прими само 40мл вештачко за малку да поспиеме да не ми падне од раце. Ми ја оставија 10 часа до мене!!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Напредување во висина и тежина (0-1 годинка) 20 Ное 2014 02:57 #253009

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Се роди 3210kg 50cm, излеговме 2900kg
1 Месец 4300kg 54cm
2 Месец 5500kg 58,5cm
3 Месец 6410kg 61,5cm ...ја дуплиравме родилната тежина
4 Месеци 6910kg 64,5cm
5 Месеци 7400kg 68cm
6 месеци 7800kg 71cm
8 Месеци 8300kg 71cm
9 Месеци 9000kg 72cm
10 Месеци 9950kg 75cm.... ја триплиравме тежината

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.